معماری
خانه / اخبار بازی / Call of Duty سلطان فروش برروی کنسول‌ها‌ی ۲۰ سال اخیر در آمریکا است

Call of Duty سلطان فروش برروی کنسول‌ها‌ی ۲۰ سال اخیر در آمریکا است

امروز گزارشی منتشر شده است که طبق آن، پرفروش‌ترین عناوین بازی‌های ویدئویی برروی کنسول‌های پلی‌استیشن، اکس‌باکس و نینتندو مشخص شده‌اند. طبق انتظاراتمان، قابل تصور است که رتبه‌ی اول مربوط به بازی GTA V باشد و البته سری Call of Duty نیز رکوردی به‌یادماندنی در این میان بدست آورده است.

Call of Duty
Call Of Duty: Modern Warfare

اگر بخواهیم صادق باشیم، بازی‌هایی نظیر GTA و Call of Duty، در دو دهه‌ی اخیر بازار را به خود اختصاص داده‌اند و طرفداران زیادی را نیز به خود جذب کرده‌اند. اما به هیچ‌ وجه نمی‌توانید تصور کنید که سری عناوین کال اف دیوتی تا چه حد فروشی عالی را تجربه کرده‌اند؛ در حقیقت اگر بازی GTA V نبود، بازی کال اف دیوتی بدون شک پادشاه بی چون و چرای پرفروش‌ترین عناوین بازی‌های ویدئویی می‌شد.

امروز، گروه NPD گزارشی را منتشر کرده است که لیست ۱۰ بازی پرفروش آمریکا در ۲۰ سال گذشته برروی تمامی نسل‌های کنسول‌های نینتندو، پلی‌استیشن و ایکس‌باکس را نشان می‌دهد. همان‌طور که انتظار دارید، بازی GTA V در رتبه‌ی اول قرار دارد. از هر چه که بگذریم، این بازی دومین رتبه در پرفروش‌ترین بازی‌های تمام دوران را دارد؛ یک پله عقب‌تر از بازی Minecraft. بیایید قدرت‌نمایی سری Call of Duty را با این جمله به تصویر بکشیم: در میان ۱۰ رتبه‌ی ابتدایی، تنها ۳ بازی به غیر از سری کال اف دیوتی موجود است: GTA V و دو بازی از Rock Band. در حقیقت، ۷ نسخه از سری کال اف دیوتی در میان ۱۰ بازی پرفروش ۲۰ سال گذشته در آمریکا محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید:الکس گایمو: به این زودی‌ها بازی Grand Theft Auto 6 منتشر نخواهد شد

قابل ذکر است که فروش دیجیتالی بازی‌ها از سال ۲۰۱۲ در این گزارش درج شده‌اند. از حضور نداشتن بازی Minecraft نیز می‌توان سخن به میان آورد و دلیل آن را فروش خیره‌کننده‌ی این بازی برروی رایانه‌های شخصی دانست. از طرفی دیگر باید بیان کرد که بازی GTA V پرفروش‌ترین بازی کل دوران برروی کنسول‌ها شده است. قدرت‌نمایی کال اف دیوتی و GTA V در این لیست به وضوح قابل مشاهده است. در قسمت زیر می‌توانید این لیست را مشاهده کنید. در انتها باید اشاره کرد که بازی‌های فرست‌پارتی در این گزارش شرکت داده نشده‌اند.

Grand Theft Auto V -1
Call of Duty: Black Ops -2
Call of Duty: Black Ops II -3
Call of Duty: Modern Warfare 3 -4
Guitar Hero III: Legends of Rock -5
Call of Duty: Modern Warfare 2 -6
Rock Band -7
Call of Duty: Black Ops III -8
Call of Duty: Ghosts -9
Call of Duty: WWII -10

نظر شما در رابطه با پرفروش‌ترین عناوین ۲۰ سال گذشته، در آمریکا برروی کنسول‌ها چیست؟

Call of Duty
Telegram
Call of Duty
اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *