معماری
خانه / کنسول بازی / چگونه کنترلر ایکس باکس وان را به iPhone وصل کنیم؟

چگونه کنترلر ایکس باکس وان را به iPhone وصل کنیم؟

یکی از بزرگ‌ترین محاسن موجود در طراحی کنترلر ایکس باکس وان را می‌توان پشتیبانی این کنترلرها از اتصال بلوتوث نام برد. این اتصال به شما این اجازه را خواهد داد تا بتوانید به‌وسیله کنترلر خود در حالی که به تجربه عناوین کنسول ایکس باکس می‌پردازید، قادر باشید تا در بازی‌های مختلف مخصوص رایانه‌های شخصی و گوشی‌های همراه نیز از این کنترلر استفاده کنید.

کنترلر ایکس باکس وان

برای اتصال کنترلر کنسول ایکس باکس وان به گوشی‌های iPhone خود می‌بایست تا در ابتدا کنترلر خود را وضعیت اتصال و یا Pairing قرار دهید. برای انجام این مرحله شما می‌بایست با نگه داشتن دکمه‌های Sync و لوگو ایکس باکس در بالای کنترلر خود، این دکمه را به‌حالت چشمک‌زن دربیاورید. سپس به بخش تنظیمات گوشی خود رفته و گزینه Bluetooth را انتخاب کنید. بعد از باز شدن صفحه مخصوص به دستگاه‌های یافته شده توسط این قابلیت، می‌توانید نام کنترلر خود را در این صفحه ببینید. سپس با انتخاب کردن کنترلر گزینه Pair را انتخاب کرده و سپس از کنترلر خود در گوشی iPhone استفاده کنید.

کنترلر ایکس باکس وان

باید اشاره کنیم که این روش تنها تا زمانی موثر خواهد بود که شرکت اپل هم‌چنان قصد داشته باشد تا از تکنولوژی بلوتوث در گوشی‌های همراه خود استفاده کند، هم‌چنین شما می‌بایست تا از پشتیبانی بازی مورد نظر خود از اتصال کنترلر آگاه باشید، برای کسب اطلاعات در رابطه با این موضوع می‌توانید با مراجعه به گزینه Software Information در بازی نصب شده از پشتیبانی بازی مورد نظر خود از اتصال کنترلر آگاه شوید. هم‌چنین اگر بازی این اطلاعات را در اختیار شما نگذاشت می‌توانید با رفتن به صفحه رسمی سازندگان بازی به‌صورت مستقیم در رابطه با این موضوع اطلاعات لازم را بدست آورید.

کنترلر ایکس باکس وان

هم‌چنین اگر شما کنترلر خود را به گوشی iPhone متصل کنید می‌بایست در استفاده بعدی خود از این کنترلر در کنسول ایکس باکس وان دوباره مراحل Sync را سپری کنید تا کنسول بتواند دوباره به کنترلر متصل شود. برای انجام این اتصال مجدد می‌توانید با نگه داشتن دکمه ایکس باکس در بالای کنترلر را همزمان با دکمه Sync در پشت کنترلر این فرایند را به‌جریان انداخته و سپس به سراغ کنسول خود رفته و دکمه Sync جلوی این دستگاه را فشار دهید. سپس شما با تنها یک بار کلیک کردن روی دکمه ایکس باکس می‌توانید به کنسول خود متصل شوید.

کنترلر ایکس باکس وان
Telegram
کنترلر ایکس باکس وان
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *