معماری
خانه / پلی استیشن 5 / پلی‌ استیشن ۵ رکورد سریع‌ ترین فروش یک کنسول در تاریخ ایالات متحده را به ثبت رساند

پلی‌ استیشن ۵ رکورد سریع‌ ترین فروش یک کنسول در تاریخ ایالات متحده را به ثبت رساند

همانطور که شرکت سونی (Sony) مشغول افزایش خط تولید برای رشد سرعت و روند ساخت قطعات کنسول نسل نهمی پلی‌ استیشن ۵ بود، کنسول نسل بعدی آن‌ها توانست تا اثبات دیگری مبنی بر فروش بی‌نظیر خود در طول تاریخ ایالات متحده ارائه دهد که نشان از محبوبیت این پلتفرم و رشد روزافزون علاقمندان به آن می‌باشد.

پلی‌ استیشن 5

پلی استیشن ۵ سریع ترین فروش کنسول در امریکا را به ثبت رساند

مهم نیست که تا چه حد سونی پیش‌بینی‌های دقیقی ارائه می‌داد و یا خود را آماده می‌ساخت چرا که تقاضای کنسول نسل نهمی این شرکت آنقدر بالا بود که احتمالا هیچ شرکتی نمی‌توانست این حجم از استقبال را پیش بینی کند و خود را با آن هماهنگ سازد. این کنسول توانست تا با فروش افسانه‌ای خود در ابتدای روند آغاز عرضه خود را به یک نماد قدرتمند از سونی تبدیل نماید و به همه قدرت این پلتفرم را نشان دهد.

بر طبق داده‌های منتشر شده از بخش مالی شرکت تحقیقاتی ان‌ پی‌ دی (NPD)، فروش دلاری پلی‌ استیشن ۵ پس از چهار ماه حضور این دستگاه در بازار، توانسته است تا آن را به عنوان پرفروش‌ترین پلتفرم و سخت افزار در طول تاریخ ایالات متحده تبدیل نماید که در نوع خود رکورد بزرگی است.

در طی ماه فوریه میلادی اخیر شاهد آن بودیم که پلی‌ استیشن ۵ توانست تا در زمینه‌ی فروش در جایگاه دوم قرار گیرد اما محدودیت عرضه و تقاضای بسیار بالای جهانی برای این کنسول باعث شد که شرکت سونی نتواند رکورد نینتندو سوییچ را بزند و جایگاه آن را در اختیار بگیرد. جالب است که بدانید که فروش ماهانه‌ی کنسول نینتندو سوییچ در آمریکا برای حدود سه سال است که اکثرا جزو رده‌ی بالای جدول فروش سخت افزارها بوده است که این هم در نوع خود بسیار شگفت انگیز است.

US NPD HW – پلی‌ استیشن ۵ در جایگاه دومین پلتفرم سخت افزاری پرفروش در ماه فوریه بر طبق فروش دلاری قرار گرفت. همچنین پلی‌استیشن ۵ در حال حاضر رکورد سریعترین فروش در زمینه‌ی فروش یک قطعه‌ی سخت افزاری در کل تاریخ ایالات متحده را در دست دارد! این رکورد بعد از محاسبه و در نظر گرفتن فروش کلی این کنسول پس از ۴ ماه می‌باشد.

البته اگرچه می‌توان در زمینه‌ی فروش سخت افزاری این دو شرکت سونی و نینتندو را با هم مقایسه کرد اما در حقیقت باید بدانیم که سونی و نینتندو با کمک هم در ابتدای راه رشد کردند و توانستند تا صنعت بازی‌های ویدیویی را به اوج اقتدارش در سال‌های اخیر برسانند. همانطور که اکثریت می‌دانید این دو کمپانی با آغاز یک رقابت سالم عرصه‌ی وسیعی برای انواع مختلف بازی‌بازان تولید نمودند و بی انصافی است اگر یکی را از دیگری بهتر بدانیم. در نهایت همین رقابت سالم موجب شد تا امروز بتوانیم برخی از بهترین عناوین ویدیویی تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی را از هر دوی این کمپانی‌ها تجربه نماییم و لذت ببریم.

لیست پرفروش‌ترین بازی‌های ویدیویی ان‌ پی‌ دی در ماه فوریه نیز منتشر شد که طبق معمول شامل همان روال قبلی می‌باشد. عناوین مشهور این لیست عبارتند از : بازی Spider-Man: Miles Morales، عنوان محبوب در سراسر آمریکا Madden NFL 21 و تعدادی از بازی‌های سری Call of Duty. البته نکته‌ی جالب این لیست این است که دوباره شاهد بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury در ابتدای این لیست هستیم که نشان از رشد بی‌بدیل نینتندو و عناوین آن دارد.

ما احتمال می‌دهیم که کنسول پلی‌ استیشن ۵ پس از آغاز دریافت انحصاری‌های شاهکار خود، دوباره رکورد قبلی خود را بشکند چرا که همانطور که اکثریت می‌دانید کمتر کسی وجود دارد که بتواند در برابر بازی‌های شاهکار انحصاری پلی‌استیشن دوام بیاورد.

نظر شما همراهان همیشگی گیمفا در این مورد چیست؟ به نظرتان سونی می‌تواند تا محبوبیت خود را حفظ کند و یا اینکه با آغاز قدرتمند مایکروسافت رقابت تازه‌ و جدی‌تری نسبت به گذشته خواهیم داشت؟ نظرات مختلف خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

Telegram\giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram\giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *