معماری
خانه / کنسول بازی / مایکروسافت قصد تکرار اشتباهات عرضه‌ی ایکس‌ باکس وان را ندارد

مایکروسافت قصد تکرار اشتباهات عرضه‌ی ایکس‌ باکس وان را ندارد

ظاهرا این بار مایکروسافت (Microsoft) از گذشته درس گرفته و قصد تکرار اشتباهات هنگام عرضه‌ی ایکس‌ باکس وان را با ایکس‌ باکس اسکارلت ندارد. این را فیل اسپنسر (Phil Spencer)، معاون اجرایی بخش بازی‌های ویدئویی مایکروسافت می‌گوید.

ایکس‌ باکس

فیل اسپنسر، یکی از خوش‌قلب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین افراد در صنعت بازی‌های ویدئویی، به خوبی از اشتباهات مایکروسافت در آغاز نسل هشتم اطلاع دارد. مایکروسافت که موفق شده بود نسل هفت را قدرتمند آغاز کند و به پایان برساند، نسل هشتم را با دستگاهی گران‌تر، ضعیف‌تر و سیاست‌هایی عجیب در خصوص مالکیت دستگاه و بازی‌ها آغاز کرد. این شرکت در سال‌های گذشته و از هنگام منصوب شدن اسپنسر به عنوان معاون اجرایی، سعی در تصحیح اشتباهاتش داشته است. با این حال نبرد کنسول‌ها در این نسل خیلی وقت است که با پیروزی سونی (Sony) به پایان رسیده است. با این حال، اسپنسر امیدوار است که شروع نسل آینده، متفاوت باشد:

    می‌خواهم بگویم که درسی از نسل هشتم گرفتیم و نمی‌خواهیم در مورد اکس‌باکس جدید، از نظر قدرت یا قیمت عقب بیافتیم. اگر آغاز نسل را به یاد داشته باشیم، ما کنسول خود را صد دلار گران‌تر از پلی‌استیشن ۴ قیمت‌گذاری کردیم. در حالی که از نظر سخت‌افزاری ضعیف‌تر بودیم. پروژه‌ی اسکارلت را در حالی آغاز کردیم که هدف‌مان موفقیت در بازار است.

اسپنسر همچنان گفته است که دوست دارد اکس‌باکس بعدی، در زمینه‌هایی بیشتر از قدرت و قیمت از رقبا سرتر باشد و ویژگی‌هایی داشته باشد که در کنسول‌های دیگر یافت نمی‌شود:

    تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد. می‌خواهیم رقابت کنیم و البته رقابت سالمی داشته باشیم. برای همین است که برروی قابلیت انجام بازی‌های نسل قبل و قابلیت بازی میان پلتفرمی را تمرکز کرده‌ایم.

ایکس‌ باکس اسکارلت هنوز به صورت رسمی معرفی نشده است. سال آینده، سالی است که رقابت بین کنسول‌های نسل بعدی سونی و مایکروسافت، جدی خواهد شد.

ایکس‌ باکس
Telegram
 ایکس‌ باکس
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *