معماری
خانه / پلی استیشن 5 / شایعه | قیمت پلی‌ استیشن ۵ معادل ۵۹۹ دلار خواهد بود

شایعه | قیمت پلی‌ استیشن ۵ معادل ۵۹۹ دلار خواهد بود

شایعه‌ی جدید به قیمت پلی‌ استیشن ۵ اشاره دارد که البته باعث ناراحتی برخی طرفداران خواهد شد.

قیمت پلی‌ استیشن ۵

قیمت پلی‌ استیشن ۵

تنها چند ماه تا عرضه‌ی کنسول نسل بعدی سونی یعنی پلی‌ استیشن ۵ زمان باقی مانده است و ما شاهد هیچگونه اعلام رسمی از سوی سونی در رابطه با تاریخ عرضه یا قیمت رسمی نیستیم و تا کنون هیچ لینک پیش‌خریدی فعال نشده و این موضوع بسیار عجیب است. در نسل گذشته ما ۵ ماه قبل از عرضه‌ی رسمی پلی‌استیشن ۴، قیمت و تاریخ دقیق عرضه را می‌دانستیم و حالا برای نسل نهم تنها دو ماه باقی مانده و هنوز خبری از این اطلاعات نیست. با وجود این، به نظر می‌رسد که شرکت سونی منتظر اعلامیه‌ی رسمی مایکروسافت در رابطه با قیمت ایکس‌ باکس سری ایکس باشد تا بتواند بهترین قیمت ممکن را در جهت سوددهی انتخاب کند. مشکل اینجا است که مایکروسافت نیز چنین رویه‌ای را پیش گرفته و از طرفی در انتظار رویداد بعدی پلی‌ استیشن است.

چندی پیش یک منبع خبری گزارشی تازه پیرامون قیمت کنسول نسل بعدی سونی به اشتراک گذاشته است. وبسایت خبری Xboxygen در پست جدیدی ادعا کرده است که نسخه‌ی دیجیتالی پلی‌ استیشن ۵ با قیمت ۴۹۹ دلار و نسخه‌ی دیسک‌دار با قیمت ۵۹۹ دلار در دسترس طرفداران قرار خواهد گرفت.

همان‌طور که می‌دانید برای مدت‌ها شایعه‌هایی پیرامون ۶۰۰ دلاری بودن کنسول پلی‌ استیشن ۵ در فضای مجازی پخش شده بود اما اکثر تحلیل‌‎گران آن را غیرمنطقی دانستند و در حال حاضر بسیاری از فعالان و خبرنگاران صنعت بازی‌های ویدیویی انتظار قیمتی ۵۰۰ دلاری برای نسخه‌ی دیسک‌ دار و قیمتی ۴۵۰ یا ۴۰۰ دلاری برای نسخه‌ی دیجیتالی دارند. همچنین باید این نکته را در نظر داشت گزارش‌های مختلفی بر خلاف Xboxygen قیمت کنسول دیسک‌دار را ۴۹۹ دلاری اعلام کردند.
هیچ چیز به طور رسمی اعلام نشده است و تمامی این گزارش‌ها و پیش‌بینی‌ها در سطح یک شایعه اعتبار دارند. منبع خبری مذکور یعنی Xboxygen ادعا می‌کند که اطلاعات خود را از چندین منبع مختلف جمع‌آوری کرده است اما باز هم هیچ چیز قطعی نیست.

ما تنها می‌دانیم که شرکت سونی قصد دارد کنسول نسل بعدی خود را در تعطیلات ۲۰۲۰ روانه‌ی بازار کند اما هیچ اطلاعات تکمیلی در رابطه با قیمت، تاریخ دقیق عرضه، سیستم عامل و ویژگی رونمایی شده در دست نیست. بر اساس گزارش‌های متعددی که از سمت منابع داخلی معروفی مثل جف گراب (Jeff Grubb) و داسک‌ گالم (Dusk Golem) به دست ما رسیده است، هر دو شرکت سونی و مایکروسافت قصد دارند در ماه سپتامبر (شهریور/مهر) رویدادی را پیرامون کنسول بعدی خود برگزار کنند. به زودی منتظر اعلام اطلاعات بیشتر باشید چرا که کمتر از ۳ ماه تا تعطیلات ۲۰۲۰ زمان باقی مانده است.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram>gfitcardbaz
Instagram>gfitcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *