معماری
خانه / ایکس باکس سری ایکس / شایعه یا واقعیت ؟؟ | قیمت ایکس باکس سری ایکس بیشتر از انتظارات خواهد بود

شایعه یا واقعیت ؟؟ | قیمت ایکس باکس سری ایکس بیشتر از انتظارات خواهد بود

طبق اطلاعات جدیدی که از مایکروسافت منتشر شدند، ممکن است قیمت ایکس باکس سری ایکس از آنچه تصور می‌کردید بیشتر باشد. ایکس باکس سری ایکس قرار است آبان ماه منتشر شود اما همچنان صحبتی در مورد قیمت این کنسول نشده است، به همین دلیل هنوز امکان پیش‌خرید این کنسول در دسترس نیست. با این وجود احتمالا طی هفته‌های آینده این موضوع تغییر خواهد کرد. اگر قرار باشد که این کنسول امسال منتشر شود، مایکروسافت باید طی چند هفته آتی قیمت ایکس باکس سری ایکس را اعلام کند، اما هر زمان که در مورد قیمت این کنسول از آن‌ها سوال می‌شود، تنها پاسخ دریافتی این است که این کنسول قطعا در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد.

قیمت ایکس باکس سری ایکس

قیمت ایکس باکس سری ایکس

برخی شایعات و اخبار جدید به این اشاره می‌کنند که ممکن است مایکروسافت با هدف پایین آوردن قیمت‌ ایکس باکس نسبت به پلی استیشن ۵، بخشی از هزینه تولید کنسول را خود پرداخت کند و ایکس باکس سری ایکس را با قیمت پایین‌تری نسبت به پلی استیشن ۵ منتشر کند. دقیقا چه اتفاقی خواهد افتاد؟ کسی نمی‌داند. در حالی که طبق شایعات این کنسول ارزان‌تر از حالت استاندارد خواهد بود، مایکروسافت هنوز صحبتی در این باره نکرده است.

این هفته مایکروسافت در کنفرانس فناوری Hot Chips میزبان ارائه‌ای برای هواداران بود. طی این ارائه، از ایکس باکس سری ایکس هم صحبت شد و طی این صحبت‌ها مایکروسافت گفت که با پایین آوردن قیمت‌های این کنسول به مشکل برخورده است.

به طور دقیق‌تر، مایکروسافت گفت که ایکس باکس سری ایکس دارای ۱۵٫۴ میلیارد ترانسیستور است. برای اینکه بهتر متوجه عظمت این عدد شوید باید گفت که ایکس باکس وان تنها دارای ۶٫۶ میلیارد ترانسیستور بود. اما این تنها مشکل مایکروسافت با خرج این کنسول نیست. مشکل اصلی ساخت چیپ‌های این کنسول هستند، قیمت این چیپ‌ها بالا رفته است.

مایکروسافت گفت که ایکس باکس سری ایکس توسط فناوری ۷ نانومتری شرکت TSMC کار می‌کند، که قیمت آن به شدت از فناوری ۱۶نانومتری ایکس باکس وان بیشتر است. همچنین بازده پردازشگر ۷ نانومتری کمتر است که باعث جدی‌تر شدن این مشکل می‌شود.

فعلا مشخص نیست که این مسائل تا چه حد روی قیمت ایکس باکس سری ایکس تاثیر می‌گذارند، حتی ممکن است اهمیت خاصی برای آن نداشته باشند. مایکروسافت دارای منابع بسیاری است که می‌تواند با کمک آن‌ها حتی ایکس باکس سری ایکس را به صورت رایگان منتشر کند. با این وجود، همانند هر کارخانه دیگر، مایکروسافت هم مایل به به جان خریدن خطرهای بزرگ و از دست دادن پول‌های عظیم نیست. به خصوص که ایکس باکس همیشه در بازار کنسول‌ها موفق نبوده است.

ایکس باکس سری ایکس در فصل تعطیلات منتشر خواهد شد، و انتظار می‌رود قیمت تخمینی این کنسول بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار باشد. نظر شما در مورد قیمت این کنسول چیست؟

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram>gfitcardbaz
Instagram>gfitcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *