معماری
خانه / اخبار / تاریخ انتشاز بازی ها / فهرست نیازمند‌ی‌های جدید راکستار احتمالا به GTA 6 اشاره می‌کند

فهرست نیازمند‌ی‌های جدید راکستار احتمالا به GTA 6 اشاره می‌کند

به تازگی راکستار نورث (Rockstar North)، یکی از استودیوهای زیرشاخه‌ی راکستار گیمز (Rockstar Games)، فهرست نیازمندی‌های جالبی را منتشر کرده است که باعث افزایش گمانه‌زنی‌ها در خصوص ساخت قسمت جدید  GTA 6 شده است.

GTA 6

نسخه‌ی بعدی GTA احتمالا مورد انتظارترین بازی معرفی‌نشده در میان جوامع بازی‌بازان است. به خصوص با توجه به اینکه به هنگام نگارش این خبر، هنوز نسخه‌ی بعدی این مجموعه رسما تایید نشده است. با این حال، با توجه به موفقیت هنری و تجاری فوق‌العاده‌ی نسخه‌های پیشین، عدم ساخت نسخه‌ی جدید بازی بعید به نظر می‌رسد. تا کنون شایعات متعددی در مورد GTA 6 منتشر شده‌اند، اما تشخیص حقیقت از دروغ کمی سخت بوده است. با این وجود، انتشار یک فهرست نیازمندی توسط راکستار نورث، باعث افزایش احتمال ساخت GTA بعدی شده است.

راکستار نورث یک استودیوی زیرشاخه‌ی راکستار است که دفتر آن ادینبروی اسکاتلند قرار دارد. در واقع درخواست شغلی جدید راکستار نورث، خواستار یک مهندس فنی کدنویسی برای “حضور در یک پروژه‌ی عظیم و بی‌مانند در کل صنعت سرگرمی” است. بسیاری از نیازمندی‌های این سمت شغلی، اشاره به پروژه‌ای می‌کنند که مراحل ساخت آن آغاز شده است. ظاهرا راکستار خواستار فردی است که “با توسعه‌دهندگان ارتباط نزدیکی را شکل دهد تا از پایدار بودن کدهای بازی به هنگام عرضه مطمئن شود”. مشخص نیست که این نیازمندی به GTA اشاره می‌کند یا خیر، اما پروژه‌ی عظیم احتمالا به عظیم‌ترین فرنچایز راکستار یعنی همان GTA اشاره می‌کند که از سال ۲۰۱۶ عنوان جدیدی برای آن عرضه نشده است.

با توجه به سابقه‌ی بلند راکستار نورث در کار برروی بازی‌های GTA، این خبر قطعا می‌تواند هواداران را بسیار هیجان‌زده کند. این استودیوی اسکاتلندی مسئول توسعه‌ی اولین نسخه از سری GTA نیز هست. آن‌ها همچنین سابقه‌ی کار برروی GTA V، GTA IV و نسخه‌ی اول Red Dead Redemption را دارند. هرچند توسعه‌ی یک GTA در آینده قطعی به نظر می‌رسد، اما بعید است شاهد عرضه‌ی آن برروی کنسول‌های نسل حاضر باشیم. GTA V که آخرین نسخه‌ی این سری است، در سال ۲۰۱۳ برروی اکس‌باکس ۳۶۰ و پلی‌استیشن ۳ و سپس برای پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان عرضه شد. این بازی هم اکنون سومین بازی پرفروش تاریخ است و توانسته بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه بفروشد.

معمولا استودیوها اقدام به استخدام مهندس فنی برای آزمایش نسخه‌ی آلفا و بتای بازی می‌زنند، پس اصلا بعید نیست که بخش عمده‌ای از توسعه‌ی GTA 6 تا کنون انجام شده باشد.

GTA 6
Telegram
GTA 6
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *