معماری
خانه / پلی استیشن 5 / فناوری ضد تقلب شرکت Denuvo به پلی استیشن ۵ اضافه خواهد شد

فناوری ضد تقلب شرکت Denuvo به پلی استیشن ۵ اضافه خواهد شد

شرکت Denuvo یکی از سرشناس‌ترین قدرت‌های فناوری ضد تقلب و ضد دستکاری بازی‌های ویدیویی، سیستم‌های ضد تقلب خود را به کنسول پلی استیشن ۵ اضافه خواهد کرد. این سیستم‌ها در قالب بخشی از برنامه PlayStation 5 Tools and Middleware در این کنسول جا خواهد گرفت. اضافه شدن این سیستم‌ها باعث می‌شود که شرکت Denuvo فرصتی برای ارائه دادن ابزارهای ضد تقلب خود به توسعه‌دهنده‌ها و شرکت‌های انتشار‌دهنده بازی‌ها در پلی استیشن ۵ داشته باشد.

شرکت Denuvo

فناوری ضد تقلب شرکت Denuvo برای پلی استیشن ۵

تقلب در بازی‌های چند نفره برای تمام بازیکنانی که تنها دنبال تجربه‌ای عادلانه و سرگرم‌کننده هستند، آزاردهنده خواهد بود. در حالی که چنین مشکلی بازیکنان رایانه شخصی را بسیار بیشتر از بازیکنان کنسولی درگیر خود می‌کند، قطعا بازیکنان بدی وجود دارند که در هر پلتفرمی بازی را برای بقیه نابود خواهند کرد.

کمپانی مادر شرکت Denuvo یعنی Irdeto، طی یک نظر‌سنجی‌ در سال ۲۰۱۸، متوجه شد که ۶۰ درصد بازیکنان بارها تاثیر متقلب‌ها را روی بازی‌های چند نفره خود احساس کرده بودند. ۷۷ درصد از آن افراد گفتند که برخورد با چنین افراد متقلبی آن‌ها را از بازی زده می‌کرد، به‌این شکل تعداد بازیکنان صادق پایین رفته و باعث می‌شد که به دلیل پایین رفتن رضایت‌بخشی بازی، میزان پرداخت درون‌‌برنامه‌ای مخاطبان کمتر شده و درآمدزایی بازی کاهش پیدا کند.

رویارویی با متقلب‌ها مبارزه‌ای است که دائما در حال تکرار شدن است، چرا که شرکت‌های ضد تقلب سعی دارند برای سودرسانی به مشتریان خود جلوی متقلب‌ها را بگیرند، و این متقلب‌ها سعی دارند که راه‌های جدیدی برای تغییر فایل‌ها و کد بازی پیدا کنند.

شرکت Denuvo می‌گوید که قرار دادن سیستم‌های ضد تقلب در تعدادی از بازی‌های منتشر شده پلی استیشن ۵ با موفقیت همراه بوده است. در حالی که شرکت Denuvo با نقدهایی در مورد تاثیر این سیستم‌ها روی عملکرد بازی‌ها روبرو شده است، معمولا این نقدها به ابزارهای ضد دستکاری تهاجمی‌تر این شرکت مربوط هستند. این درحالی است که تنها از ابزار ضد تقلب که مخل بازی‌ها نیست روی پلی استیشن ۵ استفاده می‌شود، این شرکت گفته است که این ابزار روی عملکرد بازی یا جریان کاری توسعه‌دهندگان تاثیر نمی‌گذارد.

رینهارد بلاکوویچ (Reinhard Balukovitsch)، مدیر عامل شرکت Irdeto گفت : «تقلب کردن، بازی‌های ویدیویی را برای بازیکنان صادق نابود می‌کند. چنین مشکلی می‌تواند باعث شود که مخاطبان کمتر درگیر این بازی شوند، به این شکل ترافیک بازی کم شده و درآمد ناشر بازی کاهش پیدا می‌کند. ما واقعا مفتخر هستیم که می‌توانیم به بااستعدادترین توسعه‌دهندگان جهان برای عرضه کردن تجاربی غنی برای بازیکنان پلی استیشن ۵ کمک کنیم.»

بازی‌های میان پلتفرمی به طور خاص باعث شده است که آگاهی مخاطبان از تقلب در کنسول‌ها افزایش پیدا کند. بازیکنان کنسولی بازی Call of Duty مجبور شده‌اند که بازی بین پلتفرمی را به طور کامل خاموش کنند تا از شر تقلب‌های شایعی که روی رایانه شخصی صورت می‌گیرد در امان باشند. چندین شرکت، با استحکام، جایگاه خود بر ضد تقلب کردن را مشخص کرده‌اند، و حتی به دنبال اقدام‌های قانونی مقابل تولیدکنندگان ابزار تقلب بوده‌اند.

آیا شما هم از تقلب در بازی‌های ویدئویی رنج می‌برید؟ نظر شما در مورد ابزار ضد تقلب شرکت Denuvo چیست؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

Telegram\giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram\giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *