معماری
خانه / اخبار بازی / شایعه | ممکن است بازی GTA 6 یکی از عناوین انحصاری زمانی پلی‌ استیشن ۵ باشد

شایعه | ممکن است بازی GTA 6 یکی از عناوین انحصاری زمانی پلی‌ استیشن ۵ باشد

شایعه‌ی جدید منتشر شده به این نکته اشاره دارد که شرکت سونی GTA 6 را برای مدتی در انحصار خود نگه خواهد داشت.

GTA 6

شایعه‎ی جدیدی پیرامون بازی GTA 6 شکل گرفته است که اگر صحت داشته باشد خبر خوبی برای طرفداران پلی‌ استیشن ۵ و خبر بدی برای طرفداران ایکس‌ باکس سری ایکس به حساب می‌آید. در حال حاضر شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games) برروی نسخه‌ی نسل بعدی GTA V و بخش آنلاین آن کار می‌کند و خبری رسمی از Gran Theft Auto 6 منتشر نشده است اما بسیاری از طرفداران این سری قبول کرده‌اند که نسخه‌ی ششم برای کنسول‌های نسل بعدی در دست ساخت قرار دارد و البته باید چند سال دیگر نیز در دست توسعه قرار داشته باشد. با این وجود، به نظر می‌رسد که در زمان انتشار فقط دارندگان یک کنسول می‌توانند از بازی لذت ببرند.

بر اساس شایعه‌ای جدید، شرکت سونی با راکستار گیمز در مرحله‌ی مذاکره قرار دارد تا GTA 6 را به صورت انحصاری زمانی برای پلی‌ استیشن ۵ عرضه کنند. گزارش مذکور از سوی فاکسی یوکی گیمز (Foxy UK Games) منتشر شده است که ادعا می‌کند Grand Theft Auto بعدی احتمالاََ ابتدا برای پلی‌استیشن ۵ عرضه خواهد شد. بر اساس صحبت‌های منبع مذکور سونی و راکستار گیمز قراردادی را به ارزش ۷۵۰ میلیون دلار در دست بررسی دارند که اگر به مرحله‌ی نهایی برسد، سونی ۷۵۰ میلیون دلار پرداخت خواهد کرد و GTA 6 حداقل برای ۳۰ روز در انحصار پلی‌ استیشن ۵ باقی خواهد ماند همچنین به نظر می‌رسد محتویات انحصاری نیز شامل قرارداد شود.

متاسفانه اطلاعات بیشتری در این باره به اشتراک گذاشته نشده است اما مطمئناََ این شایعه با گزارش‌های اخیر منتشر شده مبنی بر تمرکز سونی برروی قراردادهای انحصاری با شرکت‌های بزرگ ترد-پارتی همخوانی دارد. آقای ایمران خان (Imran Khan) که بارها خود را به عنوان منبع داخلی معتبر ثابت کرده است مدتی پیش در پادکست Kinda Funny Games اعلام کرد شرکت سونی قراردادهایی را از اکثر شرکت‌های ترد-پارتی در اختیار دارد که برخی از آن‌ها مغزتان را منفجر خواهد کرد. او همچنین به این نکته نیز اشاره کرد که یکی از این بازی‌های انحصاری زمانی در میان تمامی بازی‌بازان به عنوان یک اثر چندپلتفرمی شناخته می‌شود.

همچنین باید بدانید که این اولین شایعه‌ی مبنی بر همکاری دو شرکت راکستار گیمز و سونی نیست. آن‌ها روابط نزدیکی با یکدیگر دارند و قبل از این، پروژه‌ی Agent نیز از سوی آن‌ها برای پلی‌ استیشن ۳ در دست ساخت قرار داشته است و همچنین شایعه‌ی انحصاری زمانی بودن GTA 6 برای پلتفرم سونی سال گذشته نیز در فضای مجازی پخش شده بود.

اگرچه منطقی به نظر میرسد که شرکت سونی پول زیادی را صرف انحصاری کردن GTA 6 کند اما از طرفی باید به این نکته توجه کرد که شرکت تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) و راکستار گیمز آنقدر درآمد دارند که احتمالاََ پول را به حاشیه‌ها و بدنامی انحصاری شدن مهم‌ترین اثر خورد ترجیح ندهند.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram>gfitcardbaz
Instagram>gfitcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *