معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / سری Call of Duty برای دوازدهمین سال متوالی پرفروش ترین بازی آمریکا شد

سری Call of Duty برای دوازدهمین سال متوالی پرفروش ترین بازی آمریکا شد

سری Call of Duty را می‌توان یکی از بهترین‌های صنعت بازی‌های ویدئویی در سبک تیراندازی دانست. اثری که حدود دو دهه از انتشار آن می‌گذرد و در این راه، پستی و بلندی‌های فراوانی را تجربه کرده است. حال به تازگی مشخص شده است که سری Call of Duty توانسته برای دوازدهمین سال متوالی، در صدر لیست پرفروش ترین بازی آمریکا قرار بگیرد.

پرفروش ترین بازی آمریکا

پرفروش ترین بازی آمریکا

طبق آخرین گزارش منتشر شده از سوی گروه تحلیلی NPD، سری Call of Duty توانسته به لطف انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare در سال ۲۰۱۹ میلادی و موفقیت بازی Call of Duty: Black Ops Cold War در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی، فروش خوبی را تجربه کند. همین عامل باعث شده است که این سری در سال ۲۰۲۰ میلادی، برای دوازدهمین سال متوالی، به پرفروش‌ترین مجموعه بازی ایالات متحده آمریکا تبدیل شود.

مت پیسکاتلا (Mat Piscatella) در اینباره توییتی منتشر کرده است و می‌گوید:‌ «در حالی که بازی Call of Duty: Modern Warfare در سال ۲۰۲۰ میلادی دومین بازی پرفروش سال بود، بازی Call of Duty: Black Ops Cold War توانسته فروش خوبی در ماه دسامبر و (به طور کلی) در سال ۲۰۲۰ میلادی داشته باشد. ( این باعث شده است که) سری Call of Duty برای دوازدهمین سال متوالی در صدر پرفروش‌ترین بازی‌های مجموعه‌ای ایالات متحده آمریکا قرار بگیرد.»

نکته‌ای که باید در اینباره توجه ویژه به آن داشته باشید، عدم در نظر گرفتن فروش درون برنامه‌ای بازی Call of Duty: Warzone، بتل پس، امتیازات درون بازی و دیگر بسته‌های ویژه در این آمار است.

پرفروش ترین بازی آمریکا

دومینوی متوالی سری Call of Duty و صدرنشینی آن در لیست پرفروش‌ترین بازی‌های ایالات متحده آمریکا از سال ۲۰۰۹ میلادی آغاز شد. در آن سال بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 منتشر شده بود. اما نکته‌ای که باعث دوچندان شدن فروش مجموعه شد، عرضه بازی Call of Duty: World at War در سال ۲۰۰۸ میلادی بود. حال پس از گذشت دوازده سال، همچنان نام این بازی در صدر لیست پرفروش‌ها می‌درخشد؛ حتی سال‌هایی که آثار ضعیفی مانند بازی Call of Duty: Ghost روانه بازار شدند نیز، باز هم این بازی در صدر لیست پرفروش‌های ایالات متحده آمریکا قرار داشت.

عرضه بازی Call of Duty: Warzone و موفقیت چشم‌گیر آن در پیاده سازی یکی از بهترین آثار سبک بتل رویال نیز به محبوبیت و همچنین افزایش فروش بازی کمک شایانی کرده است.

حال باید منتظر ماند و دید که این مجموعه موفق می‌تواند در سال ۲۰۲۱ میلادی نیز همچنان مقام اول لیست پرفروش‌ترین‌های ایالات متحده آمریکا را برای خود نگه دارد. سالی که هنوز خبری از عرضه نسخه جدیدی از این بازی در آن نشده است. اما اگر خبری باشد، باید در سه ماهه پایانی سال منتظر آن باشیم.

می‌توانید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War را همین حالا روی پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس تجربه کنید.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *