معماری
خانه / اخبار / حرکت عجیب بیل گیتس در راستای تحقق هدفی خیرخواهانه را تماشا کنید

حرکت عجیب بیل گیتس در راستای تحقق هدفی خیرخواهانه را تماشا کنید

اگر حساب بانکی بیل گیتس در اختیار شما بود، احتمالاً در زندگی تان بوی چیزی به جز گل های رز و پول های تازه چاپ شده به مشام تان نمی خورد. اما موسس میلیاردر مایکروسافت اخیراً در راستای تحقق هدفی خیرخواهانه، «عطری با رایحه مدفوع» را بوییده است.
گیتس اخیراً در بلاگ رسمی خود خبر از همکاری بنیاد بیل و ملیندا گیتس با یک کمپانی سوییسی به نام Firmenich داده است که قصد دارد برخی از مشکلات رایج جهان، خصوصاً در بعضی کشورهای خاص را برطرف کند. در بسیاری از کشورهای در حال توسعه و فقیر، دستشویی ها بوی بسیار ناخوشایندی دارند و مردم ترجیح می دهند به جای مراجعه به آنها، از چاله ها و فضای باز استفاده کنند؛ امری که مشخصاً به شیوع بیماری های مختلف منجر می شود.

بیل گیتس
Firmenich

 

پاریک فیرمنیش افزود:

به گفته پاریک فیرمنیش، رییس هیئت مدیره Firmenich، به صورت سالانه تقریباً ۸۰۰ هزار کودک، جان خود را به خاطر عدم وجود بهداشت از دست می دهند. اگرچه دستشویی های سیار در حال حاضر در اقصی نقاط ایالات متحده قرار گرفته اند، اما Firmenich دنبال راهی علمی تر برای حل مشکل کشورهای در حال توسعه است.

برای برطرف سازی این مشکل، کمپانی مورد اشاره عطری با رایجه مدفوع ساخته است تا بوی دستشویی ها را شبیه سازی کرده و در صدد از بین بردن آن برآید. گیتس نیز به شکلی شجاعانه تنفسی عمیق از این عطر می کند. Firmenich قصد دارد به جای پوشاندن صرف بوی آزاردهنده دستشویی ها با یک عطر معمولی، مغز اشخاص را دچار اشتباه کند تا قادر به تشخیص بو نباشند؛ درست همانطور که هدفون ها، صداهای خارجی را در هواپیما از بین می برند.

گفتنی است که کمپانی سوییسی در حال حاضر پروژه های خود را به صورت آزمایشی در هند و آفریقا راه اندازی کرده و قصد دارد به ساده ترین و ارزان ترین روش ممکن دست یابد.

حرکت عجیب بیل گیتس در راستای تحقق هدفی خیرخواهانه را تماشا کنید

منبع:CNET

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *