معماری
خانه / جدول فروش هفتگی / جدول فروش هفتگی بریتانیا | پوکمون‌ها صدر جدول را تسخیر کردند

جدول فروش هفتگی بریتانیا | پوکمون‌ها صدر جدول را تسخیر کردند

در جدول فروش هفتگی بریتانیا شاهد صدرنشینی Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX، بازسازی یکی از برترین‌ عناوین تاریخ فرنچایز Pokemon هستیم. همچنین طبق معمول رتبه‌های بعدی در تسخیر FIFA 20، Grand Theft Auto V و Call of Duty: Modern Warfare هستند. در ادامه جزئیات جدول را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

جدول فروش هفتگی بریتانیا

شایان ذکر است که فروش دیجیتالی بازی‌ها در این جدول حساب نمی‌شود، پس Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX توانسته در فروش فیزیکی Call of Duty: Modern Warfare را شکست دهد و رتبه‌ی اول را کسب کند. Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX بازسازی یکی از مشهورترین نسخه‌های سری Mystery Dungeon است که در سال ۲۰۰۶ برروی نینتندو گیم‌بوی و نینتندو دی‌اس منتشر شد. آن بازی توانست در هفته‌ی اول انتشار به رتبه‌های ۱۴ و ۳۴ برروی هر کنسول دست پیدا کند. می‌توان پیشرفت تحسین‌ برانگیز فرنچایز Pokemon طی این سال‌ها، را با این افزایش فروش یک بازسازی نسبت به نسخه‌ی اصلی دید. همچنین این بازی نسبت به آخرین نسخه از سری Mystery Dungeon که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و Pokémon Super Mystery Dungeon نام داشت، رشد فروشی ۳۷ درصدی در هفته‌ی اول داشته است. آن بازی هم در هفته‌ی اول به رتبه‌ی نهم دست یافته بود.

بازی‌های انحصاری

این هفته با توجه به عرضه‌ی Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX، باید گفت که نینتندو برنده‌ی نبرد انحصاری‌ها بوده است. علاوه بر این بازی، سه انحصاری دیگر ننیتندو در جمع ده برتر حضور دارند. بازی‌های دیگر هم Minecraft سوئیچ (رتبه‌ی هفتم)، Mario Kart 8 Deluxe (رتبه‌ی هشتم) و Luigi’s Mansion 3 (رتبه‌ی دهم) هستند. نکته‌ی جالب توجه، عدم حضور حتی یک انحصاری از سونی و مایکروسافت در جمع ده بازی برتر است. انتظار می‌رود در ماه مارس، شاهد یکه‌تازی بیشتر نینتندو در زمینه‌ی فروش انحصاری‌ها باشیم. چرا که دقیقا ده روز دیگر، Animal Crossing: New Horizons برروی کنسول سوئیچ منتشر خواهد شد که قطعا فروش بسیار موفقی را تجربه خواهد کرد.

نگاهی دیگر

این ماه بالاخره قرار است شاهد عرضه‌ی یک سری عنوان بزرگ باشیم که شروع کند سال ۲۰۲۰ را کمی بهبود ببخشند. این دو بازی Doom Eternal و Animal Crossing: New Horizons هستند که حدودا دو هفته بعد، باید برای تصاحب صدر جدول با یکدیگر رقابت کنند. غیر از این مورد، این هفته هم مانند اکثر هفته‌های سال ۲۰۲۰ خالی از هیجان بوده است و باز هم شاهد تسخیر رتبه‌های برتر توسط Grand Theft Auto V، FIFA 20 و Call of Duty: Modern Warfare هستیم. Two Point Hospital هم که هفته‌ی پیش توانست رتبه‌ی دوم را تصاحب کند، این هفته با چهار پله سقوط مواجه شده است و احتمالا هفته‌ی بعد از فهرست ده برتر خارج خواهد شد. در نهایت بسته الحاقی The Division 2 با وجود دریافت نقدهای ضعیف، توانست فروش این بازی را تا حدودی افزایش دهد و آن را با دو پله صعود، به رتبه‌ی پنجم برساند.

هفته‌ی آینده منتظر چه بازی‌هایی باشیم؟

هفته‌ی آینده بالاخره Ori and the Will and Wisps به صورت انصحاری برروی پلتفرم‌های مایکروسافت عرضه خواهد شد. همچنین MLB The Show 20، جدیدترین نسخه از شبیه‌ساز محبوب بیسبال، دقیقا هفت روز دیگر و در تاریخ ۲۷ اسفندماه عرضه خواهد شد. Overpass هم که یک شبیه‌ساز مسابقات Offroad است برای پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوئیچ، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

در نهایت، فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های این هفته‌ی بریتانیا به شرح زیر است:

نام بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX ۱ ورودی تازه
Call of Duty: Modern Warfare ۲ ۱
Grand Theft Auto ۳ ۴
FIFA 20 ۴ ۳
Tom Clancy’s The Division 2 ۵ ۷
Two Point Hospital ۶ ۲
Minecraft Switch ۷ ۵
Mario Kart 8: Deluxe ۸ ۶
Crash Bandicoot N.Sane Trilogy ۹ ۸
Luigi’s Mansion 3 ۱۰ ۱۳

جدول فروش هفتگی بریتانیا
Telegram
جدول فروش هفتگی بریتانیا
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *