معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / تمام بازی‌های آینده‌ی کوانتیک دریم به صورت چند پلتفرمی عرضه می‌گردند

تمام بازی‌های آینده‌ی کوانتیک دریم به صورت چند پلتفرمی عرضه می‌گردند

کوانتیک دریم (Quantic Dream) با توسعه‌ی عناوین داستانی و کاملا روایت محور مانند Farenheit ،Detroit و Heavy Rain اسم و رسمی را در حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی برای خود دست و پا کرد. برای بیش از یک دهه، این شرکت به صورت ویژه با شرکت سونی فعالیت کرد و عناوین خود را به صورت انحصاری برروی کنسول‌های پلی‌استیشن عرضه کرد. اما این استراتژی در سال ۲۰۱۹ به کلی تغییر کرد و دیدیم که عناوین این استودیو برای پلتفرم رایانه‌ی شخصی نیز عرضه شدند.

کوانتیک دریم
طی مصاحبه‌ی جدیدی که از دیوید کیج (David Cage)، موسس و رئیس استودیوی کوانتیک دریم صورت گرفته است، وی اعلام کرد که تصمیم خود استودیو بوده است که دیگر به صورت ویژه با سونی کار نکنند. استودیوی کوانتیک دریم در حال حاضر عناوین بسیاری را در دست نوسعه دارد که همه به صورت چند پلتفرمی عرضه می‌گردند با این حال احتمال انحصاری شدن این آثار نیز وجود دارد. در واقع کوانتیک دریم همچنان قصد توسعه‌ی آثار انحصاری را دارد و در صورتی که یک قرارداد مناسبت عقد شود، حاضر است تا تنها آثار خود را برای کنسول‌ها و پلتفرم‌های خاصی عرضه کند.

با این حال دیگر قرار نیست تا این استودیو تنها با یک شرکت توسعه‌ی کنسول و پلتفرم بازی‌های ویدئویی همکاری کند و بر اساس توضیحات دوید کیج، در صورت عدم ایجاد شرایطی خاص، بازی‌های آینده‌ی کوانتیک دریم برروی تمام پلتفرم‌ها و کنسول‌های اصلی بازی‌های ویدئویی عرضه می‌گردند.

کوانتیک دریم
Telegram
کوانتیک دریم
instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *