معماری
خانه / سیستم عامل ، اپلیکیشن و نرم افزار / اپلیکیشن Update for Samsung روی گوگل پلی تقلبی است!

اپلیکیشن Update for Samsung روی گوگل پلی تقلبی است!

اینطور که به نظر می‌رسد، برنامه‌ای قلابی تحت عنوان Update for Samsung (بروزرسانی برای سامسونگ) در فروشگاه گوگل پلی وجود دارد که توصیه می‌شود آن را نصب نکنید.

گوگل پلی
اپلیکیشن Update for Samsung

 

گوگل پلی

در فروشگاه گوگل پلی، بی‌شمار برنامه وجود دارد که هر یک به نوعی ادعا می‌کنند می‌توانند عملکرد گوشی شما را از لحاظ سرعت بهبود ببخشند. اما اکثر این برنامه‌ها به نوعی تقلبی هستند و درواقع نه تنها هیچ تأثیر مثبتی روی عملکرد گوشی ندارند، بلکه در برخی موارد باعث بروز مشکلاتی نیز می‌شوند.

یکی از این برنامه‌ها، بروزرسانی سامسونگ نام دارد که اخیرا تحت عنوان Update for Samsung در گوگل پلی برای دانلود در دسترس قرار گرفت. طبق گزارشات، بیش از ۱۰ میلیون کاربر تاکنون با فرض براینکه این برنامه در راستای بهبود عملکرد دستگاه در فروشگاه وجود دارد، آن را نصب کرده و نه تنها در عمل چیز خاصی از آن ندیده‌اند، بلکه بعد از اجرای آن، به سوی وب‌سایت‌های تبلیغاتی متعددی هدایت شده و با مشکل مواجه می‌شوند.

این موضوع زمانی نگران‌کننده می‌شود که بدانیم این برنامه برای ارائه‌ی بروزرسانی سالانه که در حقیقت وجود خارجی ندارد، ۳۵ دلار نیز از کاربران درخواست می‌کند. جالب اینجاست که این برنامه حتی اجازه‌ی دانلود بروزرسانی‌های «فرمور» (firmware) را نیز به کاربران می‌دهد اما فرآیند دانلود هیچگاه با موفقیت به پایان نمی‌رسد.

درحالیکه Update for Samsung یک نرم‌افزار جاسوسی نیست و هیچ‌گونه سو استفاده و یا سرقتی نیز از طریق آن گزارش نشده، اما عجیب به نظر می‌رسد چرا فروشگاه بزرگی همانند گوگل پلی از ورود چنین برنامه‌هایی به درون فروشگاه جلوگیری نمی‌کند. درحالیکه گوگل‌پلی از اپ استور شرکت اپل غنی‌تر است، اما به نظر می‌رسد از نظر امنیتی و کیفیت برخی برنامه‌ها، همچنان این دو فروشگاه فاصله‌ی زیادی با یکدیگر دارند.

 

برای خرید گیفت کارت Google Play کلیک کنید

 

گوگل پلی
Telegram
گوگل پلی
اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *