معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / امار درامدهای مالی استودیو CD Projekt RED در سال ۲۰۲۰ منتشر شد

امار درامدهای مالی استودیو CD Projekt RED در سال ۲۰۲۰ منتشر شد

اخیراً آماری از عملکرد مالی فوق‌العاده و رکورد شکنی استودیو CD Projekt RED در سال ۲۰۲۰ منتشر شد که بر اساس آن، این شرکت موفق به درآمد ۵۶۳ میلیون دلاری در این سال شده که ۳۰۳ میلیون دلار آن سود خالص بوده است.

استودیو CD Projekt RED

درامدهای مالی استودیو CD Projekt RED در سال ۲۰۲۰

همچنین به عنوان مقایسه، می‌توان به درآمد سال گذشته‌ی شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) اشاره نمود که تنها ۱۳۷٫۱۳ میلیون دلار بود که از این میزان، حدود ۴۶٫۰۷ میلیون دلار آن سود خاصل قملداد می‌شود. از طرفی دیگر، میزان درآمد استودیوی مذکور در سال ۲۰۱۵ و پس از انتشار بازی The Witcher III: Wild Hunt، عدد ۲۰۵ میلیون دلار را نشان می‌دهد که از این میزان درآمد نیز حدود ۸۸ میلیون دلار آن سود خالص بوده است.

البته، بخش بسیار بزرگی از این درآمد چشمگیر به فروش بازی Cyberpunk 2077 باز می‌گردد که ۱۳ میلیون نسخه پیش فروش داشته است. همچنین، با توجه به این‌که حدود ۶۰% از این پیش فروش‌ها بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی صورت گرفته بود و بخشی از کاربران کنسول‌ها نیز از بازپس‌گیری پول خود پس از انتشار جنجالی بازی خودداری کرده بودند، می‌توان چنین استناد کرد که حتی وجود مشکلات فراوان این بازی در زمان عرضه بر روی کنسول‌های نسل هشتمی نیز نتوانست تا مانع از سودآوری شگفت انگیز آن شود. از طرفی دیگر، لازم به ذکر است که عنوان Cyberpunk 2077 همچنان رکورددار فروش دیجیتالی در زمان عرضه‌ی یک بازی است.

علاوه بر این، توسعه دهنده‌ی لهستانی این بازی با انتشار به‌روزرسان‌های متعدد سعی دارد تا بازی Cyberpunk 2077 را بر روی تمامی پلتفرم‌ها به شرایط ایده‌آلی برساند و گزارشات نیز حاکی آن هستند که احتمالاً به‌زودی این بازی به فروشگاه پلی‌استیشن باز خواهد گشت و همین موضوع باعث رشد تصاعدی آمار فروش بازی خواهد شد. همچنین، عرضه‌ی بسته‌های الحاقی این بازی، عرضه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی آن و عرضه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی بازی The Witcher III: Wild Hunt طبیعتاً به میزان این سود خواهد افزود.

Telegram\giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram\giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *