معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / گزارش NPD از فروش سخت افزار و نرم افزار در ژانویه‌ی ۲۰۲۰

گزارش NPD از فروش سخت افزار و نرم افزار در ژانویه‌ی ۲۰۲۰

گزارش NPD روز گذشته فروش سخت افزار و نرم افزار بازار آمریکا در ژانویه‌ی ۲۰۲۰ را منتشر کرد. نینتندو سوییچ همچنان لقب پرفروش‌ترین کنسول را در اختیار دارد و بازی Dragon Ball Z Kakarot بهترین عملکرد را در ژانویه داشته است.

گزارش NPD

اول از هر چیز باید اعلام کنیم که تمام هزینه‌های صرف شده در بخش‌های سخت افزار، نرم افزار، لوازم جانبی و… در ماه ژانویه‌ی ۲۰۲۰ معادل ۶۷۸ میلیون دلار بوده که در واقع ۲۶ درصد کم‌تر از عملکرد سال گذشته است. این‌طور که به نظر می‌رسد، چرخه‌ی طولانی عمر کنسول‌های اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن و همچنین عدم انتشار نرم افزار‌های متعدد، دلایل اصلی عملکرد ضعیف این ماه در مقایسه با سال قبل محسوب می‌شوند.

با توجه به گزارش NPD، بخش نرم افزار در ماه ژانویه‌ی ۲۰۲۰ نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد ضعیف‌تر عمل کرده و میزان فروش این بخش ۳۱۱ میلیون دلار اعلام شده است. همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، عدم انتشار عناوین بزرگ و متعدد یکی از مهم‌ترین دلایل این اختلاف است.  اگر به خاطر داشته باشید، در ژانویه‌ی ۲۰۱۹ شاهد عرضه‌ی دو بازی بزرگ Kingdom Hearts III و Resident Evil 2 بودیم.

نرم افزار

Dragon Ball Z Kakarot پرفروش‌ترین بازی ماه ژانویه‌ی ۲۰۲۰ در آمریکا بود. لازم به ذکر است که پس از عناوین Dragon Ball: Fighterz و Dragon Ball Z: Budokai، بازی Dragon Ball Z Kakarot بیشتر فروش اولین ماه انتشار را در این مجموعه داشته است.

Call of Duty: Modern Warfare با این‌که به دومین بازی پرفروش ماه ژانویه تبدیل شد، اما همچنان پرفروش‌ترین بازی ۱۲ ماه گذشته محسوب می‌شود.

Grand Theft Auto V پس از غیبتی چند ماهه، دوباره به پنج عنوان اول پرفروش فهرست ملحق شد. در نظر داشته باشید که ساخته‌ی عظیم راک‌استار (Rockstar) با اقتدار عنوان پرفروش‌ترین بازی در تاریخ آمریکا را در اختیار دارد.

Ring Fit Adventure، بازی نقش آفرینی/ ورزشی نینتندو، در ماه ژانویه فوق‌العاده عمل کرد و توانست با رسیدن به رتبه‌ی نهم، به ده عنوان اول پرفروش این ماه بپیوندد. لازم به ذکر است که این بهترین عملکرد بازی تا به امروز محسوب می‌شود.

سخت افزار

فروش بخش سخت افزار در این ماه با کاهش ۳۵ درصدی در مقایسه با سال گذشته، به رقم ۱۲۹ میلیون دلار رسید. تمام پلتفرم‌های بازی عملکرد ضعیف‌تری را نسبت به سال گذشته داشتند. با این‌حال، نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین پلتفرم ماه ژانویه از نظر فروش دلاری و تعداد دستگاه‌ها است.

لوازم جانبی

فروش بخش لوازم جانبی و کارت‌های بازی با کاهش ۱۱ درصدی نسبت به سال قبل، به رقم ۲۳۸ میلیون دلار رسید. کنترلر The Xbox Elite Series 2 برای سومین ماه متوالی به پرفروش‌ترین لوازم جانبی بازی‌های ویدئویی تبدیل شد. با این‌که کنترلر پیشرفته‌ی مایکروسافت تنها سه ماه در بازار در دسترس بوده است، اما با این حال لقب پنجمین سریع‌ترین فروش لوازم جانبی در تاریخ آمریکا را در اختیار دارد.

۲۰ بازی پرفروش ژانویه‌ی ۲۰۲۰

گزارش NPD

۱۰ بازی پرفروش اکس‌باکس وان در ژانویه‌ی ۲۰۲۰

گزارش NPD

۱۰ بازی پرفروش پلی‌استیشن ۴ در ژانویه‌ی ۲۰۲۰

گزارش NPD

۱۰ بازی پرفروش نینتندو سوییچ در ژانویه‌ی ۲۰۲۰

گزارش NPD

۱۰ بازی پرفروش ۱۲ ماه گذشته
گزارش NPD

گزارش NPD
Telegram
گزارش NPD
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *