معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / پلی‌ استیشن ۵ به پرفروش ترین کنسول در هفته‌ اول عرضه در اسپانیا تبدیل شد

پلی‌ استیشن ۵ به پرفروش ترین کنسول در هفته‌ اول عرضه در اسپانیا تبدیل شد

براساس آمار منتشر شده، کنسول نسل نهمی شرکت سونی در زمینه‌ پرفروش ترین کنسول در هفته‌ نخست عرضه در کشور اسپانیا، در جایگاه اول در میان تمامی کنسول‌های پلی‌ استیشن قرار گرفته است.

پرفروش ترین کنسول

پرفروش ترین کنسول در هفته اول اسپانیا

کنسول پلی‌ استیشن ۵ مدتی پیش به بازار عرضه شد و استقابل بسیار خوب هواداران را نیز در پی داشت. این کنسول در همین مدت زمان کوتاه عرضه لقب بزرگ‌ترین لانچ کنسول‌های شرکت سونی را به خود اختصاص داده است ولی به نظر می‌رسد موفقیت این کنسول در سراسر دنیا همچنان ادامه دارد.

کنسول پلی‌ استیشن ۵ ابتدا در تاریخ ۲۲ آبان ماه (۱۲ نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی) در برخی کشورها از جمله آمریکا، ژاپن و استرالیا عرضه شد ولی کاربران برخی دیگر از کشورها یک هفته بیشتر برای دسترسی به کنسول نسل جدید شرکت سونی منتظر ماندند. با وجود مشکلات اقتصادی مردم سراسر جهان و مشکلات پیش‌آمده‌ی ناشی از گسترش ویروس کرونا در خط تولید کنسول‌های جدید، موفقیت و فروش بالای کنسول پلی‌ استیشن ۵ بیش از پیش قابل توجه به نظر می‌رسد.

موفقیت جهانی کنسول نسل نهمی شرکت سونی در کشور اسپانیا نیز ادامه داشته و براساس آمار منتشر شده از سوی تحلیل‌گران، بیش از ۴۳ هزار نسخه از کنسول پلی‌ استیشن ۵ در این کشور به فروش رفته است. این رقم ۳۰۰۰ عدد از دومین کنسول پرفروش در کشور اسپانیا یعنی پلی‌استیشن ۲ بیشتر بوده است. نکته‌ی قابل توجه این است که آمار فروش پلی‌ استیشن ۵ در کشور اسپانیا چیزی حدود سه برابر بیشتر از فروش کنسول‌های رقیب یعنی ایکس‌ باکس سری ایکس و اس بوده است. آمار فروش کنسول‌ها در هفته‌ی نخست براساس گزارش منتشر شده که دنیل احمد (Daniel Ahmad) نیز در حساب توییتر خود به آن اشاره کرده، به شرح زیر است:

فروش هفته‌ی نخست کنسول‌های شرکت سونی:

  • پلی‌ استیشن ۵: ۴۳ هزار واحد
  • پلی‌ استیشن ۲: ۴۰ هزار واحد
  • پلی‌ استیشن ۴: ۳۸ هزار واحد
  • پلی‌ استیشن ۳: ۳۵ هزار واحد

فروش هفته‌ی نخست کنسول‌های شرکت مایکروسافت:

  • ایکس‌ باکس سری ایکس و اس: ۱۴ هزار و ۱۰۰ واحد
  • ایکس‌ باکس وان: ۱۵ هزار واحد
  • ایکس‌ باکس ۳۶۰: ۱۴ هزار و ۹۰۰ واحد

اگرچه مردم کشور اسپانیا خوش‌شانس بودند و تعداد موجودی کنسول‌ها در این کشور متناسب با تعداد خریداران بوده است ولی براساس صحبت‌های آقای جیم رایان (Jim Ryan) در حال حاضر «تمامی موجودی کنسول پلی‌استیشن ۵ به فروش رفته است» و شرکت سونی تلاش دارد تولیدات خود را برای رسیدن به سطح تقاضا تا حد ممکن افزایش دهد. البته شرکت سونی وعده داده است که پیش از تعطیلات کریسمس امسال محموله‌ای جدید از کنسول پلی‌ استیشن ۵ را به سراسر دنیا ارسال کند.

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *