معماری
خانه / پلی استیشن 5 / شایعه | پلی استیشن ۵ ابتدا در بازار آمریکای شمالی عرضه خواهد شد

شایعه | پلی استیشن ۵ ابتدا در بازار آمریکای شمالی عرضه خواهد شد

پلی استیشن ۵ ممکن است در ابتدا فقط در بازار آمریکای شمالی عرضه و فروش آن در دیگر بازارهای جهانی، با کمی تاخیر همراه شود.

پلی استیشن 5

پلی استیشن ۵

چند روز گذشته و وقتی که تریلر بازی Call of Duty: Black Ops Cold War در صفحه رسمی پلی استیشن در یوتیوب بارگذاری شد، شایعاتی مبنی بر عرضه دیرتر پلی استیشن ۵ نسبت به آمریکای شمالی منتشر شد. در این تریلر، نسخه‌های دیجیتالی مختلف بازی معرفی شدند. در انتهای آن اما نوشته شده بود که نسخه پلی استیشن ۵ بازی در تعطیلات ۲۰۲۰ در آمریکا و کانادا عرضه خواهد شد و «بقیه دنیا» در اواخر ۲۰۲۰ می‌توانند این بازی را روی پلی استیشن ۵ تجربه کنند.

البته در حال حاضر، نسخه اصلی این تریلر به حالت خصوصی درآمده و نسخه تازه‌ای از آن آپلود شده که این پیام در انتهای آن وجود ندارد. با این حال، در وبسایت رسمی بازی Black Ops Cold War همچنان این پیام مشاهده می‌شود: «نسخه پلی استیشن ۵ بازی Call of Duty: Black Ops Cold War برای ایالات متحده و کانادا در تعطیلات سال ۲۰۲۰ و برای بقیه جهان، در اواخر سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.»

اتفاق دیگری که به عرضه دیرتر پلی استیشن ۵ در سایر نقاط جهان اشاره می‌کند، به‌روزرسانی جدید صفحه محصول پلی استیشن ۵ در نسخه کشور انگلستان است. در این صفحه نیز تاریخ عرضه کنسول از تعطیلات ۲۰۲۰ به اواخر ۲۰۲۰ تغییر کرده است. این در حالی است که برخی از کاربران اینترنتی با استفاده از ابزار وبسایت Wayback Machine تایید کرده‌اند که زمان عرضه کنسول در همین صفحه تا حداقل چند هفته پیش، تعطیلات ۲۰۲۰ بوده است.

اگر اطلاعات هر دو صفحه را کنار هم قرار دهیم، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که باید شایعات مربوط به عرضه تاخیردار پلی استیشن ۵ در بازارهایی غیر از آمریکای شمالی را جدی بگیریم. شاید عرضه دیرتر بازی CoD: Black Ops Cold War می‌تواند مربوط به فرآیندهای ساخت و توسعه خود بازی باشد، اما هم‌زمانی آن با به‌روزرسانی صفحه پلی استیشن ۵ در انگلستان، کمی عجیب است. البته که حتی اگر فاصله‌ای بین عرضه کنسول در آمریکای شمالی با دیگر نقاط جهان وجود داشته باشد، این تاخیر بیشتر از چند هفته نخواهد بود.

«جیم رایان» (Jim Ryan)، مدیرعامل سونی در مصاحبه‌ای که در ماه می با GamesIndustry داشت، گفته بود: «ما کنسول را در تعطیلات آتی و به شکل جهانی عرضه خواهیم کرد.» یکی دیگر از مسئولان سونی یعنی «اریک لمپل» (Eric Lempel)، قائم‌مقام ارشد و مدیر بخش بازاریابی جهانی نیز تایید کرده بود که «کنسول امسال عرضه خواهد شد.» این صحبت‌ها حاکی از این هستند که حتی اگر پلی استیشن ۵ کمی زودتر در بازار آمریکای شمالی عرضه شود، مشتریان دیگر بازارهای جهان تا پیش از پایان سال، موفق به خرید کنسول خواهند شد. این اتفاق چندان هم عجیب نیست، چون عرضه پلی استیشن ۴ در مناطق PAL نیز دو هفته پس از عرضه کنسول در آمریکای شمالی رخ داد و البته، کنسول چند ماه بعد در ژاپن عرضه شد. به همین خاطر، طرفداران ژاپنی سونی امیدوارند که این بار کمپانی بتواند عرضه سریع‌تری در این کشور داشته باشد و آن‌ها نهایتا با چند هفته فاصله نسبت به دیگر نقاط دنیا، بتوانند نسل جدید کنسول محبوب خود را تجربه کنند.

Telegram
Telegram>giftcardbaz
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *