معماری
خانه / نقد و بررسی تخصصی / نظر منتقدین درباره بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

نظر منتقدین درباره بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

سرانجام منتقدین و وب‌سایت‌های رسمی توانستند بخش‌هایی از گیم‌پلی بازی مورد انتظار Star Wars Jedi: Fallen Order را تجربه کنند و نظرات خود را در فضای مجازی، بازتاب دهند. بر اساس این بازخوردها، به نظر می‌رسد با یک عنوان علمی تخیلی امیدوارکننده طرف هستیم.در ادامه به نظر منتقدین درباره بازی Star Wars Jedi: Fallen Order میپردازیم.

نظر منتقدین درباره بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

اکثر منتقدین در بازخوردهای خود، به تحسین بازی Star Wars Jedi: Fallen Order پرداخته‌اند و آن را مخلوطی از عناوین موفق پنج سال اخیر می‌دانند. هما‌ن‌طور که مطلع هستید، مکانیزم‌های مبارزات این بازی مشابه با Sekiro: Shadows Die Twice بوده، دشمنان این عنوان چالش برانگیز هستند و نوار سلامتی نیز در رابط کاربری آن گنجانده شده است. همچنین عناصری در محیط وجود دارد که می‌توانید با آن‌ها تعامل کرده و معماهایی را حل کنید که این بازی را تا حدودی مشابه با مجموعه‌ی Uncharted کرده است. با این تفاسیر، نظرات منتقدین منطقی به نظر می‌رسد و موفقیت این بازی تا حدودی تضمین شده است.

شما می‌توانید نظرات منتشر شده را در قسمت پایین مطالعه کنید:

توجه؛ نظرات منتشر شده به صورت اسپویلر فری (Spoiler Free) است؛ یعنی با مطالعه‌ی آن‌ها بخش‌های بزرگ و مهمی از داستان لو نمی‌رود. اما اگر ترجیح می‌دهید تجربه‌ی این بازی برای شما کاملا تازه باشد، آن را می‌توانید مطالعه نکنید.

PC Gamer

    بازی Star Wars Jedi: Fallen Order عنوانی انقلابی نبوده و ماجراجویی آشنایی را به همراه شمشیرهای لایت‌سیبر (Lightsaber) دنبال می‌کند. بازی Star Wars Jedi: Fallen Order کیفیتی مشابه با مجموعه‌ی Metroid را دارا بوده و بر اساس تجربه‌ی من از این بازی، این عنوان چندان تلاشی نمی‌کند تا سبک خود را وارد سطح جدیدی کند. لازم به ذکر است که حتی با تجربه‌ی ساعات کوتاهی از این بازی، متوجه خواهید شد که شمشیر لایت‌سیبر بهترین ویژگی بازی است. البته تجربه‌ی این بازی برای ساعاتی، من را نتوانست متقاعد کند که شخصیت اصلی این بازی یعنی کل کستیس (Cal Kestis)، حوصله‌ سربر نیست.

Gamespot

    در رویداد جدید مربوط به بازی Star Wars Jedi: Fallen Order، توانستیم ۳ ساعت از گیم‌پلی آن را تجربه کنیم و بیشتر با شخصیت اصلی آن، آشنا شویم. ماجراجویی کل کستیس به عنوان جدایی (Jedi) تازه‌کار، مملو از مبارزاتی هوشمندانه و چالش برانگیز به همراه رویارویی‌هایی عادلانه بوده و تاثیراتی را از عناوین مترویدوینیا (Metroidvania) قرض گرفته است. در مجموع، این بازی خارق‌العاده نیست ولی عنوانی هیجان‌انگیز محسوب می‌شود.

Dualshockers

    تمام نمایش‌های گذشته‌ی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order موجب شد تا به آن خوشبین باشم. اما اکنون که آن را شخصا تجربه کرده‌ام، مطمئن هستم که با عنوانی عالی سروکار داریم. علی‌رغم این موضوع که به بازی‌هایی که Star Wars Jedi: Fallen Order از آن‌ها الهام گرفته است، به شدت علاقه دارم، ولی معتقدم که این بازی بهترین عنوانی است که شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، طی چند سال اخیر خلق کرده است. این شرکت به شدت به چنین عنوانی نیاز دارد.

TrustedReviews

    بر اساس تجربه‌ی من از بازی Star Wars Jedi: Fallen Order، این عنوان تمام عناصر یک بازی مورد انتظار را دارا است. تعادلی مناسب در مبارزات با شمشیر لایت‌سیبر، سکوبازی‌های خلاقانه و مکانیزم‌های منطقی عناوین نقش‌آفرینی در این بازی وجود دارد که حس ضروری بودن آن‌ها را می‌دهد و مانند دیگر عناوین معمولی اکشن نیست.

    اگر بخواهم روراست باشم، کل کستیس شخصیتی معمولی بوده ولی دنیای این بازی و جنبه‌های مختلف شخصیتی وی، پتانسیل بالایی را دارا است. همچنین من خوشبین هستم که لایه‌های داستانی مجموعه‌ی Star Wars، در این بازی مورد استفاده قرار گیرد.

Polygon

    بسیار عجیب است که ۳ ساعت تجربه‌ی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order، احساس کافی بودن را به من نداده است. همچنین موارد زیادی در این بازی وجود داشت که برای من در دسترس نبود و نتوانستم وسعت این بازی را درک کنم. مخصوصا این که استیگ آزموسن (Stig Asmussen)، کارگردان این بازی، از تعداد سیارات آن رونمایی نکرده است. اما من برای ماجراجویی کل آماده و هیجان‌زده هستم.

IGN

    من نمی‌توانم برای کاوش در سیارات مختلف بازی Star Wars Jedi: Fallen Order صبر کنم. همچنین شاهد وجود ماموریت‌های فرعی نیز در این بازی بودم و علاقه‌مند به اتمام آن‌ها هستم. به نظر می‌رسد موارد بسیاری در این بازی وجود دارد که ارزش تجربه کردن را دارا است ولی من برای کاوش در دنیای بزرگ آن، بیشتر از موارد دیگر هیجان‌زده هستم. من به بازی Star Wars Jedi: Fallen Order امیدوار بودم و اکنون با اطمینان می‌توانم اعلام کنم که آن را صد در صد تجربه خواهم کرد.

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order قرار است در تاریخ جمعه، ۲۴ آبان‌ماه ۱۳۹۸ (۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی) برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه گردد.

نظر منتقدین درباره بازی Star Wars Jedi: Fallen Order
Telegram
نظر منتقدین درباره بازی Star Wars Jedi: Fallen Order
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *