معماری
خانه / پلی استیشن 5 / نحوه‌ قرار گرفتن پلی‌ استیشن ۵ تاثیری برروی عملکرد فن خنک‌ کننده‌ آن نخواهد داشت

نحوه‌ قرار گرفتن پلی‌ استیشن ۵ تاثیری برروی عملکرد فن خنک‌ کننده‌ آن نخواهد داشت

در حدود یک ماه دیگر کنسول نسل نهمی سونی بالاخره عرضه خواهد شد. مطابق گزارشات، می‌دانیم که پلی‌ استیشن ۵ یکی از بزرگ‌ ترین کنسول‌های تاریخ خواهد بود؛ برای همین، این کنسول از فن خنک‌کننده‌ی بزرگی بهره می‌برد تا عملکرد مطلوبی داشته باشد. اما آیا نحوه‌ی قرارگیری کنسول به‌صورت افقی یا عمودی تاثیری برروی عملکرد این فن خنک‌کننده خواهد داشت؟ یکی از طراحان پلی‌استیشن ۵ به این سوال پاسخ داده است.

پلی‌ استیشن 5

عملکرد فن خنک کننده پلی‌ استیشن ۵

آقای یاشیرو اوتوری (Yasuhiro Ootori)، یکی از طراحان ارشد پلی‌ استیشن ۵، اخیرا مصاحبه‌ای با وبسایت ۴Gamer انجام داده و در آن از چگونگی خنک شدن این سیستم صحبت کرده است. او ابتدا از سیستمی موسوم به مایع فلزی سخن گفت که برای کاهش هزینه‌ی نهایی کنسول طراحی شده است. در ادامه‌ی این مصاحبه، او در پاسخ به سوال خبرنگار درباره‌ی تاثیر چگونگی قرارگیری این کنسول در رابطه‌ با فن خنک‌کننده‌ آن گفت:

این یکی از سوالات متداول است. از دیدگاه طراح، هیچ تفاوتی برروی عملکرد [سیستم] خنک‌کننده در موقعیت افقی و عمودی وجود ندارد. من فکر می‌کنم که مردم [عقیده دارند] کارایی کاهش تدریجی دما به علت اثر دودکشی (chimney effect) باید در حالت عمودی بالاتر باشد. اگرچه در یک سیستم خنک‌کننده با یک فن فعال، [کارایی] اثر دودکشی در یک اندازه است و بر اساس اطلاعات، در دو حالت افقی و عمودی به‌صورت یکسان کار می‌کند. اگرچه من خودم حالت عمودی را ترجیح می‌دهم؛ به‌طوری که بالا و پایین لوگوی PS به‌صورت صحیح دیده می‌شود.

کنسول پلی‌ استیشن ۵ در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۲ آبان ۱۳۹۹) در مناطق منتخب و هفته‌ی بعد در تاریخ ۱۹ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۹ آبان ۱۳۹۹) به‌صورت جهانی عرضه خواهد شد.

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *