معماری
خانه / فناوری اطلاعات و تکنولوژی / مایکروسافت: ما در نسل نهم سونی را غافلگیر خواهیم کرد

مایکروسافت: ما در نسل نهم سونی را غافلگیر خواهیم کرد

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا تا الان صحبت‌های بسیار کمی در رابطه با بسته‌ی توسعه‌ی (Dev kit) مخصوص اکس‌باکس اسکارلت نسل نهم شده مایکروسافت امروز پاسخ این موضوع را به صورت کامل داده است.

نسل نهم

تا کنون حرف‌های زیادی در رابطه با بسته‌ی توسعه‌دهنده‌ی عناوین پلی‌استیشن ۵ بر سر زبان‌ها بوده و تقریبا تمامی کسانی که دنبال‌کننده‌ی اخبار بودند، از این موضوع آگاهی کامل دارند. اما موضوعی که هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، بسته‌ی توسعه دهنده‌ی کنسول نسل نهمی مایکروسافت، یعنی اکس‌باکس اسکارلت است.

زمانی که از مایکروسافت در شبکه‌ی اجتماعی توییتر در این رابطه سوال شد، شاهد چنین پاسخی بودیم:

    کم‌تر کسی در حال حاضر به این بسته دسترسی دارد و به طور قطع اطلاعات بسیار اندکی از آن در اختیار عموم قرار گرفته؛ به همین دلیل است که بعضی شایعه‌ها مبنی بر ضعیف بودن آن منتشر شده‌اند. زمانی که این بسته به صورت عمومی در دسترس قرار بگیرد، متوجه خواهید شد که با چه قدرت عظیمی روبرو هستید…ما این بار می‌خواهیم سونی را غافلگیر کنیم.

به نظر می‌رسد که مایکروسافت پس از شکستی که در ابتدای و ادامه‌ی نسل هشتم از طرف سونی متحمل شد، قصد دارد تا نسل بعدی را با قدرت و البته توانایی بسیار بالایی شروع کند. اگر دقت کرده باشید، غافلگیری دقیقا همان عنصری بود که سونی در ابتدای نسل هشتم از آن بر علیه مایکروسافت استفاده کرد و توانست ورق را به کلی به سمت خود برگرداند، اکنون مایکروسافت نیز قصد دارد عملی مشابه انجام دهد.

با توجه به جمله‌ی «ما این بار می‌خواهیم سونی را غافلگیر کنیم» و البته این موضوع که مایکروسافت هیچ اطلاعات مهمی از بسته‌ی توسعه‌دهنده‌ی خود به بیرون منتشر نکرده است، به نظر می‌رسد که آن‌ها می‌خواهند تمام برگ‌های برنده‌ی خود را برای لحظه‌ی آخر نگاه داشته و در آن زمان همگان را بهت‌زده کنند.

از طرفی دیگر، سونی از قبل بسته‌ی توسعه‌دهنده‌ی خود را به سازندگان منتقل کرده و در این موضوع نسبت به مایکروسافت برتری دارد. باید منتظر بود و مشاهده کرد که در آینده‌ای نه چندان دور که نسل هشتم با بازی‌بازان وداع می‌کند و نسل نهم وارد میدان مسابقه می‌شود، سیاست‌های کدام یک از بزرگان صنعت بازی‌های ویدئویی می‌تواند ضامن پیروزی آنان در مقابل حریفانشان باشد.

نسل نهم
Telegram

نسل نهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *