معماری
خانه / کنسول بازی / آمار فروش کنسول های بازی در سال ۲۰۲۰ از ۵۰ میلیارد دلار عبور کرد

آمار فروش کنسول های بازی در سال ۲۰۲۰ از ۵۰ میلیارد دلار عبور کرد

با گسترش همه‌گیری ویروس کرونا، مردم سراسر جهان مجبور شدند زمان بیشتری را در خانه سپری کنند. همین موضوع باعث شد برخی برای گذراندن وقت، به بازی‌ها رو بیاورند و در نتیجه آمار فروش کنسول های بازی افزایش یافت.

آمار فروش کنسول های بازی

عبور آمار فروش کنسول های بازی از مرز ۵۰ میلیارد دلار

در حال حاضر بخش زیادی از اوقات فراغت مردم در نقاط مختلف جهان، صرف بازی‌های ویدئویی می‌شود و همین موضوع سبب شده است که این صنعت هرساله با رشد قابل‌توجهی روبه‌رو باشد. همه‌گیری ویروس کرونا، سال ۲۰۲۰ را به سالی غیرعادی و درعین‌حال مفید برای رشد بازی‌های ویدئویی تبدیل کرد. چراکه مردم در طی این سال زمان بیشتری را در خانه‌ها سپری کردند. بیشتر کسانی که به دنبال راهی برای گذران وقت می‌گشتند به این صنعت روی آوردند و آمار فروش هم این موضوع را تایید می‌کند. بازی‌هایی همچون Animal Crossing: New Horizons ارقام فروش بزرگی را ثبت کردند و بازار کنسول‌ها به‌طورکلی در سال گذشته‌ی میلادی با رشد میلیاردی مواجه بود.

در سال ۲۰۲۰، با عرضه‌ی کنسول‌های جدید از سوی مایکروسافت (Microsoft) و سونی (Sony) و همچنین ادامه‌ی موفقیت‌های نینتندو سوییچ، بازار کنسول‌ها بسیار داغ بود. گستره‌ی وسیع کنسول‌های موجود برای بازی‌بازان هم این بازار را در سال گذشته بیش‌ازپیش موفق کرد. ۸۷ درصد فروش کنسول‌های بازی در سال ۲۰۲۰ در کشور ژاپن، متعلق به نینتندو سوییچ (Nintendo Switch) است؛ این یعنی فروش ۷ میلیون دستگاه و به همین دلیل در یک بازه‌ی زمانی پیدا کردن این کنسول در بازارهای فرعی هم کار سختی بود.

حال با گردآوری اطلاعات فروش بازار در سال گذشته، تصویری در حال ظهور است که نشان می‌دهد مردم سال گذشته را به بازی با کنسول‌ها پرداخته اند. فروش کلی سخت‌افزار، نرم‌افزار و سرویس‌ها در سال گذشته با افزایش ۱۹ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹، به ۵۹ میلیارد دلار رسید. همچنین تفکیک آمار نشان می‌دهد که علیرغم اینکه به نظر می‌رسید نینتندو سوییچ بازار را در دست داشته باشد، در نهایت این سونی بود که با تسلط بر ۴۶ درصد کل بازار در طول سال گذشته، در راس قرار گرفت. این پیروزی بیش از هر چیز به تعداد بیشتر کاربران سونی با حدود ۱۱۴ میلیون کنسول در مقابل ۸۰ میلیون کنسول سوییچ (Switch) بازمی‌گردد. یکی از آمارهای رو به رشد بازار کنسول‌ها، مربوط به بخش سرویس‌ها است که در این عرصه هم با اضافه شدن عناوین وسوسه کننده به سرویس‌های پلی‌ استیشن پلاس (PlayStation Plus) و ایکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass)، سرویس‌های مذکور در سالی که گذشت نسبت به سایر سرویس‌ها شرایط بهتری را دارا بودند.

انتظار می‌رود که در سال جاری رشد چشمگیری را در بخش سرویس‌ها شاهد باشیم. با اعلام پیوستن عناوینی از استودیو بتسدا (Bethesda) به ایکس‌باکس گیم‌پس، بدیهی است که امسال شاهد پیوستن کاربران به سرویس‌های اشتراکی باشیم. از ۵۹ میلیارد فروش بازار در سال گذشته، تنها ۲۳ درصد سهم ایکس‌باکس بود و ایکس‌ باکس در تلاش است با کسب مالکیت شرکت‌هایی همچون بتسدا کمی فروش خود را افزایش دهد.

فروش تجهیزات بازی در ماه ژانویه هم با رکورد جدیدی روبه‌رو بود و این نکته نشان می‌دهد که علیرغم اینکه همه‌گیری ویروس کووید۱۹ از ذهن بسیاری خارج شده است، سرگرمی‌هایی که سال گذشته برای بسیاری تکشیل شد همچنان باعث فروش بیشتر کنسول‌های بازی در سال ۲۰۲۱ می‌شود.

Telegram\giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram\giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *