معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / فروش چند روز ابتدایی پلی‌ استیشن ۵ و ایکس‌ باکس سری ایکس و اس در کشور ژاپن مشخص شد

فروش چند روز ابتدایی پلی‌ استیشن ۵ و ایکس‌ باکس سری ایکس و اس در کشور ژاپن مشخص شد

به تازگی برآوردهای اولیه‌ای از میزان فروش سخت‌افزارهای نسل نهمی پلی‌ استیشن ۵ و ایکس‌ باکس سری ایکس و اس در کنار آن میزان فروش تعدادی از بازی‌های نسل نهمی عرضه شده در کشور ژاپن صورت گرفته است که آمار جالبی را به نمایش می‌گذارد.

پلی‌ استیشن 5 و ایکس‌ باکس سری ایکس و اس

 فروش پلی‌ استیشن ۵ و ایکس‌ باکس سری ایکس و اس

مجله‌ی ژاپنی فامیتسو (Famitsu) که از مشهورترین مجلات صنعت بازی‌های ویدئویی به شمار می‌رود، به تازگی آمار اولیه‌ای را از میزان فروش کنسول‌های نسل نهمی در این کشور منتشر کرده‌اند. بر اساس گزارشات منتشر شده، شرکت سونی طی ۴ روز ابتدایی عرضه‌ی چیزی در حدود ۱۱۸ هزار دستگاه پلی‌ استیشن ۵ را در کشور ژاپن به فروش رسانده است. همچنین کمپانی مایکروسافت نیز در طی ۶ روز ابتدایی عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی خود در این کشور، موفق به فروش ۲۱ هزار دستگاه ایکس‌ باکس سری ایکس و اس شده که البته آمار تفکیک شده‌ای در حال حاضر از میزان فروش ایکس‌ باکس سری ایکس و ایکس‌ باکس سری اس به دست نیامده است. مجله‌ی فامیتسو همچنین تأکید کرده است که تمامی کنسول‌های ایکس‌ باکس سری ایکس/اس موجود در کشور ژاپن به صورت کامل به فروش رفته‌اند (از این رو می‌توان گفت که فروش دو کنسول نسل نهمی شرکت مایکروسافت در کشور ژاپن در صورت موجودی بالاتر مطمئناً بیشتر از رقم ۲۱ هزار واحد می‌بوده است).

همچنین برای مقایسه جالب است بدانید که کنسول پلی‌استیشن ۳ در آخر هفته‌ی زمان عرضه‌ی خود در کشور ژاپن ۸۸ هزار واحد و کنسول پلی‌ استیشن ۴ نیز ۳۲۲ هزار واحد به فروش رسانده است. همچنین کنسول ایکس‌ باکس وان نیز در هنگام موجود شدن خود در کشور ژاپن (با وجود آنکه ۹ ماه از زمان عرضه‌ی جهانی آن می‌گذشته است) موفق به فروش ۲۴ هزار نسخه‌ای در پایان هفته‌ی انتشار خود شده است.

با توجه به مقایسه‌ای که صورت گرفت، به نظر می‌رسد کنسول‌های نسل نهمی حداقل در هفته‌ی ابتدایی انتشار خود فروش پایین‌تری را نسبت به کنسول‌ های نسل هشتمی در کشور ژاپن تجربه کرده‌اند که مطمئناً دلیل اصلی این موضوع نیز شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان بوده است.

پلی‌ استیشن 5 و ایکس‌ باکس سری ایکس و اس

 

همچنین بر اساس اطلاعات منتشر شده از پرفروش‌ترین نرم‌افزارهایی که برای کنسول‌های نسل نهمی عرضه شده، بازی Spider-Man: Morales با فروش ۱۸٫۶۴۰ در جایگاه اول و بازی Demon’s Souls نیز با فروش ۱۸٫۶۰۷ نسخه‌ای با فاصله‌ی کمی در جایگاه دوم قرار گرفته است. اگرچه توجه داشته باشید که این آمار مربوط به فروش خرده‌فروشی‌های ژاپنی می‌شود و آمار فروش نسخه‌های دیجیتالی این دو اثر (که احتمالاً نزدیک به نیمی از فروش بازی را در کشور ژاپن شامل می‌شوند) در نظر گرفته نشده است.

نظر شما در رابطه با اولین آمار فروش سخت‌افزارهای نسل نهمی در کشور ژاپن چیست؟ آیا بر اساس این آمار می‌توان پیش‌ بینی از فروش سالیان آینده‌ کنسول‌های نسل نهمی شرکت سونی و مایکروسافت در سراسر جهان داشت؟

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *