معماری
خانه / پلی استیشن 5 / رسمی | پلی‌ استیشن ۵ از بازی‌ های پلی‌ استیشن ۱، ۲ و ۳ پشتیبانی نخواهد کرد

رسمی | پلی‌ استیشن ۵ از بازی‌ های پلی‌ استیشن ۱، ۲ و ۳ پشتیبانی نخواهد کرد

عدم پشتیبانی پلی‌ استیشن ۵ از بازی‌های سه نسل ابتدایی این پلتفرم تایید شد. قبل از خرید پلی‌ استیشن ۵ باید این نکته را بدانید قرار نیست با خرید این کنسول از سه نسل ابتدایی پلی‌ استیشن بهره ببرید.

پلی‌ استیشن 5

عدم پشتیبانی پلی‌ استیشن ۵ از بازی‌ های پلی‌ استیشن ۱، ۲ و ۳

جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس بخش پلی‌استیشن شرکت سونی، در مصاحبه‌ی خود با وبسایت ژاپنی فامیتسو (Famitsu) تایید کرد که کنسول نسل بعدی آن‌ها، پلی‌استیشن ۵، از عناوین پلی‌استیشن ۱، ۲ و ۳ پشتیبانی نخواهد کرد و طرفداران منتظر چنین قابلیتی نباشند. وقتی از او در مورد Legacy Backwards Compatibility سوال شد، وی در جواب گفت که کنسول پلی‌استیشن ۵ خواهد توانست ۹۹ درصد عناوین پلی‌استیشن ۴ را اجرا کند اما نمی‌تواند به پیاده‌سازی قابلیت Backwards Compatibility برای کنسول‌های قدیمی‌تر دست پیدا کند.

البته به احتمال بسیار زیاد بازی‌های کلاسیک پلی‌ استیشن ۲ که برای پلی‌استیشن ۴ نیز پورت شدند برروی پلی‌ استیشن ۵ نیز در دسترس قرار گیرند اما انتظار اجرای آثار دیگر و اورجینال آن پلتفرم را نداشته باشید.

همچنین باید بدانید که یکی از غافلگیری‌های رویداد دیشب پلی‌ استیشن رونمایی از سرویس Playstation Plus Collection بود که برای تمام کسانی که مشترک پلی‌استیشن پلاس باشند در دسترس قرار می‌‌گیرد و شاید در ادامه‌ی راه برخی آثار کنسول‌های قدیمی پلی‌ استیشن برای پلتفرم جدید پورت و در این سرویس قرار گیرند. سرویس جدید Playstation Plus Collection جایگزینی برای PS Now به حساب نمی‌آید و در زیر مجموعه‌ی آن نیز قرار نمی‌گیرد. این سرویس به صورت جداگانه نسبت به سایر سرویس‌ها قابل تجربه خواهد بود که البته می‌خواهد در مقیاسی محدود با قابلیت‌هایی شبیه به ایکس‌ باکس گیم‌ پس به مخاطب ارائه شود که البته اگرچه با سرویسی در سطح پایین‌تر طرف هستیم اما تنها با داشتن اشتراک پلاس قابل دستیابی خواهد بود و مانند گیم‌پس نیاز به پرداخت هزینه‌ی اضافی ندارد.

Telegram
Telegram>giftcardbaz
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *