معماری
خانه / پلی استیشن 5 / ثبت اختراع جدید سونی از Backward compatibility توسط سیستم ابری خبر می دهد

ثبت اختراع جدید سونی از Backward compatibility توسط سیستم ابری خبر می دهد

فردی با نام کاربری Renka_schedule در توییتر پستی با این محتوا گذاشت: «تعداد زیادی از بازی‌های پلی استیشن ۱/ پلی استیشن ۲/ پلی استیشن ۳ و نسل‌های مختلفی از کنسول‌ها را می‌توان با استفاده از اختراع جدید سونی Backward compatibility فضای ابری مجموعه بازی‌ها را (Cloud Gaming Library) ذخیره کرد و بعدها از آن استفاده کرد. این بازی‌ها را می‌توان روی موتورهای مجازی‌ای اجرا کرد که عملکردی شبیه خود آن کنسول‌ها دارند.»

Backward compatibility

تصویری که همراه این پست است کنسول‌های پلی استیشن ۱ و ۲ و ۳ را نشان می‌دهد که عملکرد آن‌ها روی صفحاتی جدا تقلید می‌شوند. هنوز مشخص نیست چطور می‌توان به این فناوری دست پیدا کرد، حتی نمی‌توان گفت که آیا این فناوری روی سیستم PlayStation Now فعلی وجود خواهد داشت یا خیر. استفاده از سیستم عملکرد مجازی به این معنی است که دیگر نیازی به ساخت تکنولوژی معکوس روی سخت‌افزار کنسول جدید نیست، هر چند در گواهی‌ امتیازنامه‌ این فناوری چیزی تایید نشده است.

Backward compatibility

بعدها همین کاربر اطلاعاتی در مورد فناوری انحصاری دیگری صحبت کرد، کاربران با استفاده از این فناوری می‌توانند با استفاده از گیم‌پلی خود دست به ضبط و ساخت مینی‌گیم‌های مختلفی بزنند و آن‌ها را از طریق فضای ابری با دوستانشان به اشتراک بگذارند. ممکن است این فناوری با دکمه Create در کنترلر DualSenses مرتبط باشد. همچنین در حق فناوری‌های انحصاری پیشین سونی از فناوری برچسب‌گذاری صحنه‌های بازی (Scene Tagging) صحبت شده بود که در آن بازیکنان می‌توانستند صحنه‌هایی از بازی را ضبط کنند و آن را به اشتراک بگذارند.

مشخصا نمی‌توان به اجرایی شدن این حق فناوری‌های انحصاری اطمینان زیادی کرد، آن‌ها تنها به این معنی هستند که سونی در حال بررسی فناوری‌های جدیدی است و هنوز چیزی تایید نشده است.

Backward compatibility
Telegram
Backward compatibility
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *