معماری
خانه / پلی استیشن 5 / توضیحات کامل Jim Ryan درباره عناوین فرست پارتی ، حافظه و قیمت بازی های پلی استیشن ۵

توضیحات کامل Jim Ryan درباره عناوین فرست پارتی ، حافظه و قیمت بازی های پلی استیشن ۵

همان‌طور که می‌دانید، برخی از عناوین نسل جدید پلی‌ استیشن ۵، به صورت بین نسلی و برروی کنسول نسل هشتمی پلی‌استیشن ۴ نیز عرضه می‌شوند. از جمله‌ی این بازی‌ها می‌توان به Horizon: Forbidden West و Sackboy: A Big Adventure اشاره کرد. پیش از این به نظر می‌رسید سونی همچنان به شعار اعتقاد به نسل‌ها پایبند باشد، اما به نظر می‌آید سیاست‌ها آن کمی تغییر کرده است، چراکه گفته می‌شود تا سه سال آینده برخی از عناوین پلی‌ استیشن به صورت بین نسلی عرضه خواهند شد. به‌تازگی Jim Ryan رییس پلی‌ اسیتشن در خصوص نگرانی افراد از کیفیت بازی‌های نسل جدید توضیحاتی را ارائه داده است.

Jim Ryan

عناوین فرست پارتی بین نسلی بر اساس ویژگی‌های نسخه‌ی پلی‌ استیشن ۵ ساخته می‌شوند

آقای جیم رایان (Jim Ryan)، رییس پلی‌ استیشن، در مصاحبه با وب‌ سایت The Telegraph از وی در مورد نگرانی بازی‌بازان از عرضه‌ی عناوین بین نسلی برای پلی‌ استیشن سوال شد. وی در توضیحات خود گفت که عرضه‌ی بازی‌های بین نسلی موجب عقب ماندگی پلی‌ استیشن ۵ نخواهد شد؛ چراکه به گفته‌ی رایان بازی‌های فرست پارتی سونی از ابتدا بر اساس تجربه‌ی نسخه‌ی پلی‌ استیشن ۵ توسعه می‌یابند. وی با داشتن نسخه پلی‌ استیشن ۴ بازی‌ها با توجه به تعداد کاربران زیادی که برای آن کنسول وجود دارد، مشکلی را نمی‌بیند.

آقای رایان در این باره گفت:

اولین چیزی که باید بگویم این است که بازی‌های آینده ما از پایه بر اساس ویژگی‌های کنسول پلی‌استیشن ۵ ساخته شده‌اند تا بتوانند از آن خصیصه‌ها استفاده نمایند. بنابراین من فکر نمی‌کنم عرضه‌ی نسخه‌ی پلی‌ استیشن ۵ و پلی‌ استیشن ۴ این بازی‌ها مشکلی را ایجاد کند.

البته منظور آقای Jim Ryan در صحبت‌هایش کمی مبهم به نظر می‌رسد. بدیهی است که اگر شما مجبور باشید یک بازی را روی دو هر دو کنسول پلی‌استیشن منتشر کنید، در نحوه توسعه این عنوان تأثیرگذار خواهد بود. اما احتمالاً منظور رایان این است که استودیوهای فرست هنوز هم قصد دارند با استفاده از ویژگی‌های کنسول پلی‌ استیشن ۵ مانند صدای سه‌بعدی، کنترلر دوال‌ سنس و غیره آن را به قسمت بزرگی از نسخه تبدیل کنند.

 

حافظه‌ پلی‌ استیشن ۵ کافی خواهد بود

Jim Ryan

از نظر جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر پلی‌استیشن، کاربران مشکلی با حافظه‌ی ۶۶۴ گیگابایتی کنسول جدید سونی نخواهند داشت.

کمی پیش پلی‌ استیشن ۵ بالاخره عرضه شد و پس از انتظار فراوان به دست کاربران رسید و اکثر نظرات درباره‌ی آن مثبت است. یکی از مواردی که برخی افراد به آن اشاره کرده و جزو نقات ضعف کنسول جدید حساب می‌کنند، حافظه‌ی ۶۶۴ گیگابایتی آن است. همان‌طور که می‌دانید، این کنسول از یک SSD با ۸۲۵ گیگابایت حافظه استفاده می‌کند که ۶۶۴ گیگابایت آن در دسترس است. با در نظر گرفتن حجم بازی‌های جدید و روند افزایشی آن و همچنین به‌روزرسانی‌هایی که کنسول دریافت خواهد کرد، این نظر چندان غیرمنطقی نیست. اما جیم رایان نظر دیگری دارد.

از مدیر پلی‌استیشن درباره‌ی نگرانی از حافظه‌ کنسول جدید سونی سوال شد. رایان در پاسخ گفت که نگران نیست و با توجه به بررسی‌هایی که از نحوه‌ی استفاده‌ی کاربران داشته، هیچ مشکل جدی در کار نیست و این مقدار حافظه کافی خواهد بود:

مسلما ما اتفاقات را دنبال می‌کنیم و جعبه‌گشایی و استفاده‌ی کاربران از پلی‌ استیشن‌هایشان را زیر نظر داریم. فکر می‌کنیم که مشکلی نخواهیم داشت. می‌توانیم نحوه‌ی استفاده‌ی کاربران از حافظه‌ی پلی‌استیشن ۴ را زیر نظر بگیریم و با توجه به مشاهدات، مشکلی نخواهیم داشت.

البته که Jim Ryan از کنسولی که خودشان به تازگی عرضه کرده‌اند ایراد نخواهد گرفت؛ اما این واکنش او شبیه به بیانیه‌ی قبلی مایکروسافت پس از انتقاد کاربران از حافظه‌ی در دسترس ایکس‌ باکس سری اس است که تنها ۳۶۴ گیگابایت خواهد بود. کاربران زیادی تنها از چند بازی به صورت مداوم استفاده می‌کنند و بسیاری هم تنها بازی‌های ورزشی و Call of Duty ها را بازی می‌کنند و هرسال با اتشار نسخه‌ی جدید، بازی قبلی رل حذف می‌کنند. در کل به نظر جیم رایان اشتباه نمی‌کند. مشکل کمبود حافظه برای کسانی است که همزمان بازی‌های زیادی را بازی می‌کنند و یا علاقه‌ای به حذف کردن بازی‌های قبلی ندارند.

 

رئیس پلی‌استیشن: قیمت بالاتر بازی‌های پلی‌استیشن ۵ عادلانه است

Jim Ryan

جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس بخش پلی‌ استیشن شرکت سونی، به دفاع از قیمت ۷۰ دلاری بازی‌های پلی‌ استیشن ۵ پرداخته است. او همچنین اعلام کرده است که در نظر گرفتن قیمت‌های بالاتر از ۷۰ دلار توسط سونی هم صحت ندارد.

سونی یکی از اولین شرکت‌هایی بود که تصمیم گرفت تا قیمت بازی‌های AAA خود را از ۶۰ دلار به ۷۰ دلار افزایش دهد. جریانی که با NBA 2K21 آغاز شده بود و سپس Call of Duty: Black Ops Cold War هم به این جریان پیوست. به نظر می‌رسد قیمت ۶۰ دلاری بازی‌های AAA که برای حدود ۱۴ سال استاندارد این صنعت بوده‌اند، به زودی به ۷۰ دلار افزایش خواهد یافت. در حال حاضر بازی‌های فرست‌پارتی هنگام عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ مانند Demon’s Souls Remake و Sackboy: A Big Adventure با برچسب ۷۰ دلاری عرضه شده‌اند، اما مشکل این است که کسانی که در بریتانیا زندگی می‌کنند هم باید ۷۰ پوند برای این بازی‌ها پرداخت کنند که پس از تبدیل به چیزی حدود ۹۰ دلار آمریکا تبدیل می‌شود و این رقم حقیقتا مضحک است. اما به عقیده‌ی جیم رایان، این رقم کاملا عادلانه است. در مصاحبه‌ای با The Telegraph، رایان در مورد قیمت ۷۰ پوندی Demon’s Souls Remake گفت:

به نظر من این رقم کاملا عادلانه است. وقتی با میزان سرگرمی که Demon’s Souls نسبت به سایر شکل‌های سرگرمی فراهم می‌کند فکر کنید، می‌بینید که این رقم کاملا عادلانه است.

البته این صحبت آقای Jim Ryan به اینکه چرا بریتانیایی‌ها باید به جای ۷۰ دلار، ۹۰ دلار پرداخت کنند اشاره‌ای نکرده است. همچنین قیمت اشتراک نتفلیکس در انگلستان ۱۲ پوند در ماه است که به شما به صورت نامحدود به مجموعه‌ی این سرویس دسترسی خواهد داد. پس شاید صحبت رایان در مورد مقایسه با سایر شکل‌های سرگرمی هم چندان قانع‌کننده نباشد. همچنین چندی پیش گزارش شده بود که پلی‌ استیشن قصد داشت تا قیمت‌های بالاتر از ۷۰ دلار را هم در نظر بگیرد، اما رایان این گزارش را بی‌پایه دانسته است:

اینکه پلی‌ استیشن قیمت‌های بالاتر را در نظر گرفته است، در حال حاضر مدرکی ندارد، پس غلط به شمار می‌رود.

افزایش قیمت بازی‌های رایانه‌ای به دودستگی در جامعه‌ی بازی‌بازان منجر شده است. از طرفی برخی معتقدند که با در نظر گرفتن نرخ تورم، این افزایش اصلا دور از ذهن نیست. اما از طرفی پرداخت‌های درون برنامه‌ای که بعید است با وجود افزایش قیمت حذف شوند و همچنین افزایش تعداد بازی‌بازان که منجر به فروش نسخه‌های بیشتر می‌شود هم باید در نظر گرفت. از طرفی درصد بسیار بیشتری از بازی‌بازان امروزه به صورت دیجیتال خرید می‌کنند که به معنای حذف سهم فروشنده‌ی فیزیکی و پول بیشتر برای ناشر است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا افزایش قیمت بازی‌ها را منطقی و عادلانه می‌دانید؟

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *