معماری
خانه / نقد و بررسی تخصصی / ترین ها / بازی Red Dead Redemption 2 بهترین بازی سال استیم شد

بازی Red Dead Redemption 2 بهترین بازی سال استیم شد

فروشگاه استیم (Steam) رویه‌ی خاص خود را برای اهدای جایزه‌ی بهترین بازی سال دارد و معمولا این کار را با برگزاری نظرسنجی‌های عمومی و بر اساس بازخوردهای کاربران و بازی‌بازان انجام می‌دهد. طبق اعلام رسمی استیم، بازی بزرگ و شاهکار Red Dead Redemption 2 به عنوان بهترین بازی سال استیم ۲۰۲۰ این فروشگاه انتخاب شده است.

بهترین بازی سال استیم

بازی Red Dead Redemption 2 بهترین بازی سال استیم

بدون شک جایزه‌ی بهترین بازی سالی که توسط استیم اهدا می‌شود، بسیار منحصر به فرد و با ارزش است؛ زیرا کاملا توسط رای مخاطبان و به صورت عمومی انتخاب می‌شود. بازی‌بازان به بازی‌های مختلف خود در چندین دسته رای خواهند داد و نتایج هر بخش را رقم می‌زنند. تنها محدودیتی که برای رای دهندگان وجود دارد، این است که بازی مورد نظر آن‌ها باید در یک محدوده‌ی زمانی خاص مثلا سال ۲۰۲۰ بر روی فروشگاه استیم منتشر شده باشد. به همین دلیل ممکن است رویداد بازی سال استیم کمی متفاوت باشد؛ چرا که امسال شاهد آن بودیم که یک اثر پس از گذشت دو سال از زمان انتشار، بهترین بازی سال استیم شده است.

عنوان شاهکار و انقلابی Red Dead Redemption 2 که با فرمول بی‌نظیر، پر جزئیات و واقع‌گرایانه‌ی شرکت راکستار گیمز (RockStar Games) توسعه یافت و دو سال قبل منتشر شد، اخیرا به عنوان بهترین بازی ۲۰۲۰ استیم انتخاب شد. این برگزیده شدن کاملا عمومی و دموکراتیک می‌تواند به اهمیت جامعه‌ی بازی‌بازان پلتفرم رایانه‌های شخصی و عرضه شدن یک بازی برای آن‌ها اشاره داشته باشد. با این که کنسول‌های بازی یکی از راحت‌ترین و در دسترس‌ترین پلتفرم‌ها برای تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی هستند، اما بسیاری از کاربران در سراسر جهان هستند که به دلایل مختلف به سمت رایانه‌های شخصی جذب شده‌اند.

البته به مانند سایر رویدادهای جوایز سال بازی‌ها، استیم نیز در چندین دسته به انتخاب بهترین بازی پرداخته است. در بیانیه‌ای جالب، هدف شرکت استیم از این اقدام، وادار کردن بازی‌بازان به تفکر متفاوت در مورد سایر بازی‌ها اعلام شد. تعجب آور نیست که بازی فوق‌العاده‌ی Half-Life: Alyx برنده‌ی بهترین بازی واقعیت-مجازی سال شود. همچنین عنوان Counter-Strike: Global Offensive موفق شد جایزه‌ی منحصر به فرد Labor of Love را به خاطر پشتیبانی عالی و ابراز رضایت بازی‌بازان دریافت نماید. علاوه بر این، بازی Death Stranding موفق به کسب جایزه‌ی نوآورانه‌ترین بازی سال ۲۰۲۰ استیم شد. به نظر می‌رسد این جایزه برخلاف نظرات منفی در مورد آن، کاملا شایستگی این جایزه را داشته باشد.
البته بازی Red Dead Redemption 2 موفق شد جایزه‌ی بهترین روایت و غنای داستانی را نیز کسب نماید که بدون شک با شهرت شرکت راکستار گیمز در نوشتن داستان و سناریو‌های فوق‌العاده هم‌خوانی دارد. در مجموع، توسعه‌دهندگان این بازی‌ها که برنده‌ی جایزه شده‌اند، باید احساس غرور کنند که پایگاه گسترده‌ی کاربران پلتفرم استیم به آن‌ها رای داده‌اند و در این درجه از محبوبیت و رضایت عمومی قرار گرفته‌اند.

بدون شک سال ۲۰۲۰ برای فروشگاه استیم و کاربران آن بسیار فوق‌العاده بود و به نظر می‌رسد موفقیت‌های بیشتری در سال ۲۰۲۱ در انتظار این پلتفرم هست؛ چرا که اخیرا رکورد بازی‌بازان همزمان این فروشگاه در شب سال نوی میلادی شکسته شد.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *