معماری
خانه / پلی استیشن 5 / امار فروش پلی‌ استیشن ۵ ، رکورد ماه اول عرضه‌ کنسول در آمریکا را شکست

امار فروش پلی‌ استیشن ۵ ، رکورد ماه اول عرضه‌ کنسول در آمریکا را شکست

گروه NPD به تازگی گزارش ماه نوامبر ۲۰۲۰ را منتشر کرده و اطلاعات جالبی را به اشتراک گذاشته است. این‌طور که به نظر می‌رسد، امار فروش پلی‌ استیشن ۵ موفق شده است تا با عبور از پلی‌ استیشن ۴ رکورد فروش ماه اول عرضه‌ی جدیدی را در آمریکا ثبت کند.

امار فروش پلی‌ استیشن 5

امار فروش پلی‌ استیشن ۵

طبق توضیحات آقای مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، تحلیلگر NPD، سونی و نینتندو مجبور شدند تا سهم پیروزی فروش کنسول در ماه نوامبر را بین یکدیگر تقسیم کنند. پلی‌ استیشن ۵ پرفروش‌ترین کنسول از نظر فروش دلاری در ماه نوامبر امسال بود اما از طرف دیگر، نینتندو موفق شد تا با فروش بالای کنسول‌ ترکیبی خود، نینتندو سوییچ را به پرفروش‌ترین کنسول از نظر تعداد دستگاه‌های فروخته شده در ماه نوامبر تبدیل کند. البته علاوه بر درآمد بالای حاصل از فروش کنسول‌ پلی‌استیشن ۵ در ماه نوامبر، جالب است بدانید که پلی‌استیشن ۵ رکورد فروش ماه اول (درآمد و تعداد دستگاه‌های فروخته شده) عرضه‌ی کنسول در آمریکا را نیز شکسته است. این در حالی است که دارنده‌ی پیشین این جایگاه، کنسول پلی‌ استیشن ۴، موفق شد تا در نوامبر ۲۰۱۳ به این رکورد دست پیدا کند.

در مجموع، مردم در ماه نوامبر امسال ۱/۴ میلیون دلار برای تهیه‌ی سخت افزار‌های جدید هزینه‌ کرده‌اند که نسبت به سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است. از طرف دیگر، میزان هزینه‌ی صرف شده برای سخت افزار از ابتدای سال تا ماه نوامبر معادل ۴ میلیارد دلار بوده که ۳۴ درصد بیشتر از بازه‌ی گفته‌ی شده در سال گذشته است. با توجه به فروش بالای نینتندو سوییچ در سال ۲۰۲۰ و همچنین به لطف عرضه‌ی کنسول‌های جدید در ماه نوامبر، بازار بازی‌های ویدئویی در آمریکا بسیار پررونق بوده است. به گفته‌ی پیسکاتلا، میزان تقاضا برای کنسول‌های نسل بعدی به شدت بالا بود و اگر مشکل کمبود موجودی وجود نداشت، کنسول‌های نسل بعدی اکس‌باکس و پلی‌استیشن می‌توانستند فروش بیشتری داشته باشند.

البته عرضه‌ی کنسول‌های جدید همیشه منجر به فروش بیشتر لوازم جانبی می‌شوند و این موضوع برای نوامبر ۲۰۲۰ نیز صدق می‌کند. پیسکاتلا در مورد فروش لوازم جانبی توضیحات جالبی را ارائه داد:

هزینه‌ی صرف شده برای لوازم جانبی در نوامبر ۲۰۲۰ به رقم ۳۱۴ میلیون دلار رسید که ۸ درصد بیشتر از سال گذشته است. هزینه‌ی صرف شده برای لوازم جانبی از ابتدای سال تا ماه نوامبر نسبت به این بازه در سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته و به رقم ۲/۱ میلیارد که یک رکورد جدید محسوب‌ می‌شود، رسیده است.

ظاهراً ستاره‌ی اصلی این بخش چیزی نیست جز کنترلر دوال‌ سنس پلی‌ استیشن ۵. پیسکاتلا می‌گوید که همانند پلی‌استیشن ۵، دوال‌سنس نیز رکورد فروش ماه اول عرضه‌ی کنترلر در آمریکا را شکسته است.

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *