معماری
خانه / پلی استیشن 5 / افشا شدن رابط کاربری پلی استیشن ۵ در تصویر جدید

افشا شدن رابط کاربری پلی استیشن ۵ در تصویر جدید

اگرچه گزارش‌ها و شایعات مربوط به نسل بعد پلی‌استیشن موضوع جدیدی نیست، اما تصویر تازه‌ای که از پلی‌استیشن ۵ افشا شده، مربوط به رابط کاربری (User Interface) این کنسول است. اگر این تصویر درست باشد، می‌توان آن را تاییدیه‌ای برای گزارشی در ماه گذشته دانست. در آن گزارش نیز تصویری از رابط کاربری پلی استیشن ۵ منتشر شده بود.
رابط کاربری پلی استیشن 5
این تصویر که از یکی از منوهای پلی‌استیشن ۵ است، اولین بار در Reddit منتشر شد و به نظر می‌رسد که از کیت debug کنسول ضبط شده است. اگرچه این تصویر یک اسکرین‌شات واقعی نیست و در واقع، از روی آن عکس گرفته شده و همچنین، زاویه جالبی هم ندارد، اما به نظر می‌رسد که در راستای گزارش‌های پیشین مربوط با UI پلی‌استیشن ۵ باشد.

با وجود این که نمی‌توان از یک تصویر نتیجه‌ای کلی گرفت، اما به نظر می‌رسد که شاهد رابط کاربری نسبتا آشنایی خواهیم بود. مسلما سونی نمی‌خواهد بخشی که بدون مشکل است و نیاز به تعمیر ندارد را تغییر دهد. اگر بخواهیم بر اساس این تصویر حرف بزنیم، می‌توان گفت که رابط کاربری پلی استیشن ۵ نسخه به‌روزشده‌ای از رابط کاربری پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ Pro خواهد بود و این اتفاق خوبی است. مخصوصا وقتی که بخواهیم آن را با منو و رابط کاربری گیج‌کننده ایکس باکس وان مقایسه کنیم.

البته آن‌هایی که دقیق‌تر نگاه می‌کنند، قطعا متوجه تفاوتی بین این تصویر و تصویر منتشرشده قبلی می‌شوند. در تصویر افشا شده قبلی، بخشی از تصویر محو شده بود که اکنون به جای آن، لوگوی رسمی پلی‌استیشن ۵ را می‌بینیم. این موضوع هم دوباره می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که رابط کاربری موجود در این تصویر، به احتمال قوی نسخه نهایی خواهد بود و هنگام عرضه پلی‌استیشن ۵ در تعطیلات ۲۰۲۰، با آن مواجه خواهیم شد.

رابط کاربری پلی استیشن 5
Telegram
رابط کاربری پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *