معماری
خانه / پلی استیشن 5 / اطلاعاتی در مورد پلی‌ استیشن وی‌ آر و پشتیبانی از آن برروی پلی‌ استیشن ۵ منتشر شد

اطلاعاتی در مورد پلی‌ استیشن وی‌ آر و پشتیبانی از آن برروی پلی‌ استیشن ۵ منتشر شد

همان‌طور که می‌دانید، شرکت سونی اخیراً با به‌روزرسانی وب‌سایت رسمی پشتیبانی پلی‌استیشن، اطلاعات زیادی را در مورد ویژگی‌هایی مانند پشتیبانی از نسل قبل و عملکرد بهتر بازی‌ها برروی پلی‌استیشن ۵ منتشر کرده است. حال با این‌که تمام عناوین پلی‌ استیشن وی‌ آر نیز برروی کنسول‌ جدید سونی قابل بازی خواهند بود، اما در نظر داشته باشید که دوربین پلی‌ استیشن ۴ برای اتصال به پلی‌ استیشن ۵ نیاز به یک آداپتور جدا دارد که هنوز اطلاعاتی از آن منتشر نشده است.

پلی‌ استیشن وی‌ آر

اطلاعاتی در مورد پلی‌ استیشن وی‌ آر

با توجه به توضیحات نوشته شده در وب‌سایت پشتیبانی پلی‌استیشن، هدست پلی‌استیشن وی‌آر و دستگاهی که آن را به کنسول متصل می‌کند، بدون هیچ مشکلی با پلی‌ استیشن ۵ نیز سازگار هستند. اما دوربین پلی‌ استیشن ۴ که برای ردیابی حرکات هدست و کنترلر‌های موو (Move Controllers) ضروری است، به صورت مستقیم به کنسول جدید سونی متصل نمی‌شود. طبق اطلاعات منتشر شده، کاربران پلی‌استیشن وی‌آر باید یک آداپتور را برای اتصال دوربین خود به پلی‌استیشن ۵ خریداری کنند. خبر بد این است که سونی هنوز اطلاعاتی را در مورد عرضه و یا قیمت این وسیله به اشتراک نگذاشته است.

حال اگر با خود می‌گویید که به جای خرید این آداپتور، از دوربین مخصوص پلی‌ استیشن ۵ برای تجربه‌ی بازی‌های پلی‌استیشن وی‌آر استفاده می‌کنم، باید خبر بدی را به اطلاعتان برسانیم. سونی اخیراً تایید کرده است که دوربین پلی‌استیشن ۵ از هدست پلی‌استیشن وی‌آر پشتیبانی نخواهد کرد. متاسفانه دلیل عدم پشتیبانی هدست مشخص نیست اما به هر حال این موضوع تایید شده است و کاربران نباید به تغییر تصمیم سونی امیدوار باشند.

با در نظر گرفتن موارد گفته شده، کاربران پلی‌استیشن وی‌آر دو انتخاب دارند: اول این‌که کنسول پلی‌ استیشن ۴ خود را برای تجربه‌ی بازی‌های واقعیت مجازی نگه دارند و یا این‌که منتظر انتشار جزئیات مربوط به آداپتور دوربین پلی‌ استیشن ۴ بمانند و در نهایت آن را خریداری کنند.

البته گزینه‌ی دیگر که شاید خیلی منطقی به نظر نرسد، این است که بازی‌بازان منتظر منتظر معرفی و عرضه‌ی هدست واقعیت مجازی احتمالی سونی برای پلی‌ استیشن ۵ بمانند. البته این موضوع نیز مشکلات احتمالی خود را به همراه خواهد داشت؛ برای مثال، آیا هدست جدید سونی از عناوین قدیمی پشتیبانی خواهد کرد یا خیر.

در نهایت، به کاربران پلی‌ استیشن وی‌ آر پیشنهاد می‌کنیم که اگر می‌خواهند بدون دردسر به تجربه‌ی بازی‌های خود ادامه دهند، همچنان از کنسول پلی‌ استیشن ۴ و دوربین آن استفاده کنند.

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *