معماری
خانه / کنسول بازی / Nvidia رقیب اصلی پلی استیشن ۵ خواهد بود

Nvidia رقیب اصلی پلی استیشن ۵ خواهد بود

اخبار و شایعات در مورد پلی استیشن ۵ در حال افزایش است و حالا یک گزارش جدید اعلام کرده که ایکس باکس سری ایکس مهم‌ترین رقیب این کنسول جدید از شرکت سونی نخواهد بود.وب سایت Express در بررسی‌های اخیر خود اعلام کرده که مهم‌ترین رقیب پلی استیشن در سال ۲۰۲۰ میلادی شرکت Nvidia خواهد بود.

Nvidia

Nvidia تصمیم دارد تا در سال آینده از سری RTX 2080 کارت‌های گرافیکی خود رونمایی کند که از لحاظ قدرت پردازش گرافیکی در جایگاه بسیار بالاتری نسبت به کنسول پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس قرار دارد.

همین مسئله باعث می‌شود تا بسیاری از گیمرهای حرفه‌ای تصمیم به خرید این کارت گرافیکی و استفاده از کامپیوترهای شخصی به‌جای کنسول‌های بازی نسل بعدی بگیرند. کما اینکه سونی تصمیم دارد تا قیمت پلی استیشن ۵ را به طرز قابل توجهی نسبت به نسل پیشین افزایش دهد و عملاً صرفه اقتصادی برای گیمرهای حرفه‌ای به سمت خرید کامپیوترهای مبتنی بر کارت‌های گرافیکی Nvidia متمایل خواهد شد.

شرکت Nvidia همچنین تصمیم دارد تا با عرضه بازی‌های اختصاصی برای کامپیوترهای شخصی و امکان اجرای بهتر آن‌ها همراه با کارت‌های گرافیکی خود امکانات بهتری را به کاربران دهد و به‌جای عرضه کنسول‌های بازی اختصاصی از طریق کامپیوترهای شخصی رقابت خود با شرکت‌هایی نظیر سونی و مایکروسافت را درزمینهٔ بازی‌های ویدئویی و کامپیوتری ادامه دهد.

بر این اساس پیش بینی می‌شود که سونی در آینده نزدیک با چالش‌های بسیار زیادی درزمینهٔ رقابت با انویدیا و کامپیوترهای شخصی مبتنی بر کارت‌های گرافیکی حرفه‌ای مواجه باشد و تغییرات ویژه‌ای را در نسل آینده کنسول‌های خود ایجاد کند تا پلی استیشن ۵ بتواند امکان رقابت با کامپیوترهای شخصی مبتنی بر این کارت‌های گرافیکی را داشته باشد.

گفتنی است که کنسول بعدی شرکت سونی قرار است در سال ۲۰۲۰ میلادی رونمایی شود و در پایان همان سال آماده عرضه به بازار جهانی شود.

Nvidia
Telegram
Nvidia
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *