معماری
خانه / استریمر / Ninja به پلتفرم استریم YouTube پیوست

Ninja به پلتفرم استریم YouTube پیوست

تایلر بلوینز (Tyler Blevins) ملقب به Ninja برای مدت زمانی کوتاهی تصمیم گرفت تا استریم و پخش زنده‌ای را به‌صورت آزمایشی در پلتفرم YouTube به‌اجرا بگذارد، و پس از گذشت چندین ساعت و انتشار حواشی فراوان، او اولین پخش زنده خود را در این پلتفرم به‌انجام رساند. اما اعلام شده است که این شخصیت اجتماعی مشهور قرار است به‌زودی و پس از پایان رسمی قرارداد خود با Mixer به این پلتفرم از شرکت گوگل بپیوندد، و تا به این لحظه هنوز قراردادی میان این دو به‌امضا نرسیده است.

Ninja
Ninja

اما این وقایع درحالی رقم خورده است که Mixer پس از اعلام رسمی شرکت مایکروسافت مجبور به پایان دادن به تمامی فعالیت‌های خود شد، و در سویی دیگر مشکلات Ninja با شرکت بزرگ دیگر صنعت استریم یعنی Twitch نیز حال جالبی ندارد و این دو در گذشته بر سر مشکلات به‌وجود آمده در زمینه تمدید قرارداد تایلر به مشکل‌های زیادی برخورده بودند. انتقال نینجا از پلتفرم Twitch به Mixer به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین اخبار و نقل و انتقالات تاریخ این صنعت به‌شمار می‌رود، و حتی در زمان به‌وقوع پیوستن این اتفاقات بسیاری از تحلیل‌گران معتقد بودند این مسئله باعث خواهد شد Mixer تبدیل به‌یکی از جدی‌ترین جایگزین‌های پلتفرم Twitch محسوب شود و استریمرهای زیادی را ترغیب به جدایی از Twitch کند. اما این تحلیل‌ها تا حدی نیز رنگ واقعیت به‌خود دید و در ماه‌های بعد کاربران مشهور و بزرگی نظیر Gothalion، Ewok و در نهایت Shroud نیز به پلتفرم Mixer پیوستند.

در حاشیه این انتقالات اما مخاطبان بسیار زیادی Ninja و دیگر استریمرهای مشهور را برای رها کردن پلتفرم Twitch و مهاجرت به سایتی با ویژگی‌ها و دسترسی‌های بسیار پایین‌تر مورد انتقاد قرار دادند، اما تمامی این انتقادات به‌نظر تاثیر چندانی روی منفعت تایلر و دیگر شخصیت‌های این پلتفرم نداشته است زیرا براساس آن‌چه گزارش‌ها مشخص ساخته‌اند، مبلغ قرارداد مربوط به همکاری استریمرهای محبوب با پلتفرم Mixer حتی تا ۳۰ میلیون دلار نیز فراتر رفته است.

اما در نهایت و با بسته شدن همیشگی پلتفرم Mixer به‌نظر می‌آید که Ninja باید دوباره به‌فکر پلتفرم جدیدی برای خود و هوارانش باشد، و همان‌گونه که در شبکه توییتر یکی از کاربران اعلام کرده است به‌احتمال فراوان این مقصد پلتفرم YouTube خواهد بود، که کمی بعد این موضوع تایید شد. کاربری به‌نام Hypex با به‌انتشار درآوردن تصویری مدعی شده است که Ninja در روز گذشته در حساب کاربری خود در سایت YouTube اقدام به یک استریم و پخش زنده آزمایشی شده است، اما این ویدیو تنها بعد از گذشت چند دقیقه به‌صورت خصوصی درآمد و دیگر امکان مشاهده آن وجود ندارد، اما در ساعاتی بعد از انتشار شایعات نینجا تصمیم گرفت تا در حساب رسمی توییتر خود اعلام کند که تمامی شایعات حقیقت داشته است و او در واقع دیگر تنها در پلتفرم YouTube فعالیت خواهد کرد، در این استریم که در شب گذشته برگزار شد تایلر بار دیگر تصمیم گرفت تا بازی Fortnite را به‌عنوان تنها بازی به‌نمایش درآمده در استریم خود تجربه کند و به‌همین منظور او طبق درخواستی از هواداران تصمیم گرفت تا در چند مسابقه از تماشاگران نیز در تیم خود استفاده کند.

جزییات قرارداد و هم‌چنین برنامه زمانی استریم‌های Ninja هنوز مشخص نشده است.

Ninja
Telegram
Ninja
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *