معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / Grand Theft Auto V پرفروش ترین بازی دلاری و Marvel’s Spider-Man برترین بازی انحصاری تاریخ پلی‌استیشن اعلام شدند

Grand Theft Auto V پرفروش ترین بازی دلاری و Marvel’s Spider-Man برترین بازی انحصاری تاریخ پلی‌استیشن اعلام شدند

اماری از پرفروش ترین بازی‌ها، کنترلرها و لوازم جانبی تاریخ پلی‌استیشن در آمریکا معرفی شدند.

پرفروش ترین

مت پیسکاتلا (Mat Piscatella) از گروه NPD (National Purchase Diary) اخیرا و به مناسبت سالگرد ۲۵ سالگی برند پلی‌استیشن در یک توییت آماری را اعلام کرد که هیچ‌کس از شنیدنش شگفت‌زده نشد: Grand Theft Auto V پرفروش‌ترین بازی دلاری تاریخ پلی‌استیشن است. Grand Theft Auto V تا به امروز بیش از ۱۱۵ میلیون نسخه فروخته است و یکی از پرفروش‌ترین عناوین تاریخ بازی‌های ویدیویی، و حتی تاریخ تمام صنعت سرگرمی است. به همین دلیل است که دیدن آن در صدر جدول‌ها به عنوان موفق‌ترین بازی تاریخ ‌پلی‌استیشن چندان تعجب برانگیز نیست.

اما در مورد انحصاری‌ها داستان فرق می‌کند. در این جدول، عنوان Marvel’s Spider-man با وجود این که کم‌تر از ۱۸ ماه از تاریخ عرضه‌اش می‌گذرد، به عنوان پرفروش‌ترین بازی انحصاری تاریخ پلی‌استیشن در ایالات متحده بر صدر جدول تکیه زده است. با در نظر گرفتن این موفقیت می‌توانیم به جرات بگوییم که حتما نسخه‌ی دومی برای این عنوان در کار خواهد بود.

پیسکاتلا سپس ادامه داد و آمارهای جالب دیگری در مورد این کنسول محبوب منتشر کرد. گیم کارد (Game Card) بیست دلاری پلی‌استیشن استور (PlayStation Store) پرفروش‌ترین گیم کارد تاریخ و کنترلر Black DualShock 4 نیز موفق‌ترین کنترلر دلاری تاریخ است. البته کنترلر DualShock 2 که مخصوص کنسول پلی‌استیشن ۲ بود از نظر تعداد فروش عملکرد بهتری داشته است. علاوه بر این‌ها، هدست Gold Wireless هم از لحاظ فروش دلاری عنوان پرفروش‌ترین هدست تاریخ را از آن خود کرد.

در نهایت، مهم‌ترین نتیجه‌ای که از این آمارها می‌توان گرفت عملکرد فوق‌العاده قدرتمند کنسول پلی‌استیشن ۴ است که مخصوصا از لحاظ فروش دلاری یکه‌تازی می‌کند. درحالی که با تقریب خوبی می‌توان گفت که پلی‌استیشن ۴ هرگز از لحاظ تعداد واحد فروش از سد قدرتمند پلی‌استیشن ۲ نخواهد گذشت، اما در عین حال می‌توان ادعا کرد که از لحاظ فروش دلاری قدرتمندترین نسل تاریخ ۲۵ ساله‌ی پلی‌استیشن را رقم زده است.

حال تنها باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا سونی می‌تواند با عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ به موفقیت‌های بیش‌تری دست پیدا کند و یا خیر.

پرفروش ترین
Telegram

پرفروش ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *