معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / DFC: علی‌رغم شروع قدرتمند ایکس‌ باکس سری ایکس، پلی‌ استیشن ۵ پرفروش‌ترین کنسول خواهد بود

DFC: علی‌رغم شروع قدرتمند ایکس‌ باکس سری ایکس، پلی‌ استیشن ۵ پرفروش‌ترین کنسول خواهد بود

پس از نبرد هفته‌ی گذشته‌ی پلی‌ استیشن ۵ و ایکس‌ باکس سری ایکس بر سر مشخصات فنی، از هم‌اکنون پیش‌بینی‌ها درباره‌ی پرفروش‌ترین کنسول نسل بعد و برتری احتمالی یکی از آن‌ها بر دیگری مطرح شده‌اند.

پرفروش‌ترین کنسول

به‌تازگی DFC Intelligence، مجموعه‌ی تحقیقاتی بازی‌های ویدئویی، در تحلیل و بررسی‌های جدید خود به نتایج جالبی رسیده و آن‌ها را با بازی‌بازان به‌اشتراک گذاشته است. به‌گفته‌ی این مجموعه، ایکس‌ باکس سری ایکس شروع قدرتمندی در بازار خواهد داشت اما در نهایت پلی‌ استیشن ۵ پرفروش‌ترین کنسول خانگی خواهد شد:

در این نبرد، احتمالاً مایکروسافت قدرتمندتر شروع کند و نسبت به رقیب برتری داشته باشد. اگرچه معتقدیم در طولانی مدت پلی‌استیشن ۵ پرفروش‌ترین کنسول خواهد شد.

سونی و مایکروسافت هردو به‌خوبی می‌دانند تقاضای اولیه برای کنسول‌های‌شان به‌قدری زیاد است که موجودی آن‌ها کم می‌آید. DFC پیش‌بینی می‌کند پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس به‌دلیل مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا با تعداد خیلی محدودی تولید شوند. همچنان معتقدیم احتمال تاخیر عرضه‌ی آن‌ها به سال ۲۰۲۱ وجود دارد.

با این وجود، فروش اولیه نکته‌ای کلیدی برای ایجاد شهرت یک سخت‌افزار محسوب ‌می‌شود. اکس‌باکس وان شروع قدرتمندی داشت اما در روز عرضه‌ی پلی‌استیشن ۴، کنسول جدید به‌طور گسترده‌ای به‌عنوان محصولی برتر پذیرفته شده بود.

در حال حاضر سونی و مایکروسافت به‌شدت جانب احتیاط را رعایت می‌کنند. مایکروسافت [در نسل هشتم] بازاریابی موفق محدودی داشت بنابراین آن‌ها تمرکز خود را برروی تکنولوژی پایه و برخی موارد کلیدی معطوف کرده‌اند.

نفوذ بسیار بزرگ سونی در بازار خیلی کم‌تر از دوران اوج پلی‌استیشن ۲ است. با این وجود آن‌ها مزیت‌های کلیدی در نرم‌افزار، شناخت مشتری و توزیع جهانی دارند. این مزایا در چند سال آینده احتمالاً برای مایکروسافت و اکس‌باکس سری اکس غیرقابل‌دسترسی باشند.

چند ماه قبل از عرضه‌ی پلی‌استیشن ۳، DFC Intelligence مقاله‌ای تحت عنوان “آیا سونی می‌تواند از اولین به بدترین سقوط کند؟” منتشر کرد که باتوجه به موقعیتِ برتر پلی‌استیشن ۲، این مقاله بسیار بحث‌برانگیز شد اما در نهایت این تحلیل درست از آب درآمد.

در حال حاضر انتظار تکرار این اتفاق را نداریم. اگرچه فکر می‌کنیم اکس‌باکس سری اکس بازار پلی‌استیشن ۴ را اشغال کند اما بسیاری از چیزها به محتویات جدیدِ استودیوهای تازه‌ خریداری شده‌ی مایکروسافت بستگی دارد.

اما نظر شما در این‌باره چیست؟ آیا مایکروسافت بالاخره می‌تواند از سد سونی بگذرد یا این‌که مطاق پیش‌بینی بالا، در انتهای نسل ورق برخواهد گشت؟ با ما درمیان بگذارید.

پرفروش‌ترین کنسول
Telegram
پرفروش‌ترین کنسول
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *