معماری
خانه / اخبار بازی / Cyberpunk 2077 وارد یکی‌ از مهم‌ترین مراحل توسعه‌ی خود پیش از انتشار شده است

Cyberpunk 2077 وارد یکی‌ از مهم‌ترین مراحل توسعه‌ی خود پیش از انتشار شده است

شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) اعلام کرد که عنوان مورد انتظار Cyberpunk 2077 هم‌اکنون توسط اکثر سازمان‌ها در سراسر جهان رده‌بندی سنی شده است.

Cyberpunk 2077

برای بازی بزرگی مانند Cyberpunk 2077 که در دنیای‌ آینده‌ی آن تکنولوژی‌ و فناوری همگام با جرم و جنایت‌ها پیشرفت کرده‌اند، رده‌بندی سنی یک گام بزرگ برای انتشار خواهد بود. در حالی که هنوز مشخص نیست این بازی چه رده‌‌ای را دریافت می‌کند، آدام بادوفسکی (Adam Badowski) رئیس شرکت سی‌دی پراجکت رد اظهار داشت که Cyberpunk 2077 اکنون در اکثر کشورها رده‌بندی سنی خود را دریافت کرده است.

آقای آدام بادوفسکی در این باره در تاریخ ۲۱ اسفند ۹۸ (۱۱ مارس ۲۰۲۰) گفته بود:

ما اخیرا بازی Cyberpunk 2077 را به سازمان‌های رده‌بندی سنی در سراسر جهان مانند PEGI ،ESRB و سایر سازمان‌ها ارسال کردیم. در حالی که ما منتظریم این بازی رده‌بندی سنی خود را کسب کند، همزمان در حال ارتقای کیفیت بخش‌های فنی و تست بازی هستیم. این عنوان هر روز که می‌گذرد بهتر و بهتر می‌شود!

سپس بعد از مدتی رئیس شرکت سی‌دی پراجکت رد رده‌بندی شدن این بازی را تایید کرد:

بسیار خوشحالم که این قدم رو به جلو را با شما به اشتراک می گذاریم. Cyberpunk 2077 هم‌اکنون توسط اکثر سازمان‌های رتبه‌بندی در سراسر جهان رده‌بندی سنی شده است.

بازی Cyberpunk 2077 ابتدا برای انتشار در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ (۱۶ آوریل ۲۰۲۰) برنامه‌ریزی شده بود اما تاخیر خورد و به تاریخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ (۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰) موکول شد. رده‌بندی سنی یک گام مهم برای انتشار یک بازی به شمار می‌رود، زیرا بازی‌ها تا رده‌بندی سنی نشوند در فروشگاه‌های سونی، مایکروسافت و نینتندو عرضه نخواهند شد. با این حال فروشگاه استیم نیازی به رده‌بندی سنی بازی‌ها ندارد.

به نظر می‌رسد عنوان Cyberpunk 2077 توسط سازمان رتبه‌بندی استرالیا رده‌بندی نشود، چرا که این سازمان همیشه در مورد بازی‌ها به ویژه مواردی که دارای محتوای مربوط به مواد مخدر هستند بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کند. همچنین ژاپن به دلیل بیماری همه‌گیر COVID-19 حداقل برای یک ماه سازمان رتبه‌بندی خود را تعطیل کرده است، اگرچه این سازمان می‌توانست این بازی را قبل از تعطیل شدن رده‌بندی سنی کند.

هنوز زمان زیادی تا تاریخ انتشار این عنوان در ماه سپتامبر وجود دارد. بازی Cyberpunk 2077 برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌ باکس وان، پلتفرم استدیا و پلتفرم رایانه‌های شخصی در نسل هشتم منتشر خواهد شد. همچنین این بازی برروی کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری ایکس عرضه خواهد شد.

Cyberpunk 2077
Telegram
Cyberpunk 2077
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *