معماری
خانه / اخبار بازی / CD Projekt RED بیش از ۱۲۱ میلیون دلار برای توسعه‌ Cyberpunk 2077 هزینه کرده است

CD Projekt RED بیش از ۱۲۱ میلیون دلار برای توسعه‌ Cyberpunk 2077 هزینه کرده است

گزارش اخیر منتشر شده از سوی شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) نشان می‌دهد که آن‌ا بیش از ۱۲۰ میلیون دلار برای توسعه‌ی Cyberpunk 2077 هزینه کرده‌اند.

CD Projekt RED

بازی Cyberpunk 2077 قطع به یقین پروژه‌ای پرخرج است و پس از دو بار تاخیر به نظر می‌رسد تیم سازنده از تزریق میلیون‌ها دلار پول بیشتر هیچ ترسی ندارد. تا به این لحظه آن‌ها برای فراهم کردن تکنولوژی‌های جدید در راستای به وجود آوردن هوش مصنوعی پاسخگو و شهری زنده ده‌ها میلیون دلار خرج کرده‌اند. بنابراین باید بودجه‌ی زیادی در دسترس مدیران این استودیو قرار داشته باشد و اینطور که گزارش‌ها به ما می‌گویند با یکی از بازی‌های پرخرج این صنعت رو به رو هستیم. طبق گزارش منتشر شده از سوی سی‌دی پراجکت رد، این شرکت تا ماه آخر ماه ژوئن امسال ۴۴۸٫۵۱۳ میلیون PLN برابر با ۱۲۱٫۰۹ میلیون دلار خرج توسعه‌ و گسترش پروژه کرده‌اند. این مقدار شامل تمامی پروژه‌های مختلف می‌شود از بخش چندنفره‌ی Cyberpunk 2077 گرفته تا پروژه‌های رونمایی نشده.

جالب است بدانید میزان هزینه برروی پروژه‌های مختلف در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۱۱ میلیون PLN افزایشی ۷۷ درصدی داشته که هم تحت تاثیر تاخیرهای متعدد Cyberpunk 2077 است و هم از طرفی نشان می‌دهد که آن‌ها قصد دارند به پروژه‌های آینده منتقل شوند. همچنین صرف هزینه برروی پروژه‌ ها اساساََ برای Cyberpunk 2077 انجام شده اما در کنار آن توسعه‌ی تکنولوژی و توجه به بخش GOG.com نیز صورت گرفته است. در حال حاضر Cyberpunk 2077 وارد مراحل نهایی توسعه شده و مطمئناََ هزینه‌های عمده‌ای باید صورت گیرد و احتمالاََ باید پول هنگفتی بابت بازاریابی‌های بیشتر پرداخت شود.

CD Projekt RED

همچنین شرکت سی‌دی پراجکت رد تایید کرده است که به طور همزمان برروی دو سری بازی مختلف کار می‌کند. یک تیم بزرگ به توسعه‌ی Cyberpunk 2077 می‌پردازد و تیم کوچک دیگری برروی سری The Witcher کار می‌کند. مشخصاََ در حال حاضر Cyberpunk 2077 اولویت اصلی به حساب می‌آید و تا زمان انتشار بخش چندنفره و بسته‌های الحاقی تکمیلی اولویت باقی خواهد ماند اما به محض تمام شدن پروژه‌های حول این اثر تمرکز اعضای این استودیو به نسخه‌ی بعدی The Witcher بدل خواهد گشت.

در حال حاضر عناوین Gwent ،Thronebreaker و یک بازی موبایلی در ارتباط با سری The Witcher فعالیت دارند اما یکی از تیم‌های اصلی این سی‌دی پراجکت برروی اثری تک‌نفره و بزرگ در ارتباط با این سری کار می‌کند.

آقای آدام کیچینسکی (Adam Kicinski)، رئیس سی‌دی پرجکت، در ماه مارس گذشته گفته بود:

ما در حال حاضر برروی یک بازی تک‌نفره‌ی دیگر نیز کار می‌کنیم. ما یک برنامه‌ی مشخص برای آینده تنظیم کرده‌ایم و می‌دانیم که پروژه‌های آینده چه مسیری را طی خواهند کرد.

به طور حتم در سال‌های اخیر شرکت سی‌دی پراجکت به اندازه‌ی کافی رشد کرده است که بتواند دو پروژه‌ی بزرگ و چند پروژه‌ی کوچک را به طور همزمان مدیریت کند و به طور حتم این رویکرد که به طور همزمان چند اثر توسعه یابد باعث می‌شود مقداری پروسه‌های ساخت سریع‌تر انجام شود. مدل توسعه‌ی دو فرنچایزی مزایای زیادی را برای شرکت‌ها به همراه دارد و اجازه‌ی فعالیت‌های تولیدی و مالی بیشتری را به مدیران توسعه می‌دهد.

Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۹ آبان برای پلتفرم‌های ایکس‌ باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌ استیشن ۴ عرضه خواهد شد. نسخه‌ی نسل بعدی در زمان عرضه‌ی این کنسول‌ها با بهبودهای گرافیکی مختلف در دسترس قرار می‌گیرد.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram>gfitcardbaz
Instagram>gfitcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *