معماری
خانه / نقد و بررسی تخصصی / ۹ شیوه وقوع آخرالزمان نسل حاضر به روایت بازی‌های ویدیویی

۹ شیوه وقوع آخرالزمان نسل حاضر به روایت بازی‌های ویدیویی

9 شیوه وقوع آخرالزمان
۹ شیوه وقوع آخرالزمان

نسل حاضر، آغاز سال ۲۰۰۰ (تولد ضدمسیح)، سال ۲۰۱۲ (پایان دنیا به روایت تقویم مایاییان) و سال ۲۰۱۶ (از داعش گرفته تا ترامپ) را دوام آورده است. پس فرصت خوبی است که با توجه به شیوه‌هایی که ممکن است بر اساس بازی‌های ویدیویی، دنیا به پایان برسد، خود را آماده کنید. این لیست بر اساس دقت علمی و احتمال رخداد وقایع تنظیم شده است و شما بگویید کدام یک ترسناک‌تر هستند.

۹ شیوه وقوع آخرالزمان نسل حاضر

۱٫ آخرالزمان تکنولوژیکی – Horizon Zero Dawn

اینطور که به نظر می‌رسد، زنده ماندن در دنیایی که انرژی به صورت کامل از دسترس خارج شده و تکنولوژی مستقل شده، چندان هم سخت نیست، البته به شرطی که شما نیز برای زنده ماندن تلاش کنید.

9 شیوه وقوع آخرالزمان به روایت بازی‌های ویدیویی
Horizon Zero Dawn

در دنیای زیبای بازی Horizon Zero Dawn، طی رخدادی نامعلوم، تمام انرژی دنیا از بین رفته و بشریت به دوران تاریکی سقوط کرده است. در بازی شاهد وقایع منجر به این آخرازمان نیستیم، اما می‌بینیم که مانند سالیان بسیار دور، نسل بشر به زندگی قبیله‌ای روی آورده از مهارت‌های خود مانند شکار برای زنده ماندن استفاده می‌کند که به نظر چندان هم بد نمی‌رسد. حداقل از زنده خورده شدن توسط زامبی‌ها بهتر است! همچنین، طبیعت پساآخرالزمان در ترکیب با بازمانده‌های تمدن مدرن امروزی تصویری زیبا را ارائه می‌دهد. مشکل شما، ربات‌های غول پیکر نخواهد بود، مطمئنیم به آن‌ها عادت خواهید کرد. بلکه مشکل اصلی است، زندگی کوتاه و عدم وجود سرویس‌های بهداشتی خواهد بود.

۲٫ حمله بیگانگان – Half-Life

بیگانگان بازی Half Life آدمکش نیستند و علاقه‌ای به نابود کردن زمین ندارند، پس زنده خواهید ماند، اما با شما قطعا مانند یک گاو برخورد خواهد شد.

9 شیوه وقوع آخرالزمان به روایت بازی‌های ویدیویی
Half-Life

شاید در فیلم‌ها نشان داده شود که نسل بشر، به لطف مقاومت قهرمانان خود، در برابر بیگانگان فضایی ایستادگی می‌کند. اما اگر مانند سازندگان بازی Half-Life واقع گرا باشید، می‌دانیم که اگر یک نژاد بیگانه با تکنولوژی بسیار پیشرفته‌تر از ما حمله کند، احتمالا بیشتر از ۷ ساعت دوام نخواهیم آورد و چاره‌ای جز تسلیم شدن و کار کردن زیر سلطه این بیگانگان نخواهیم داشت. همچنین، آن‌ها حافظه تمام اهالی کره زمین را با وارد کردن ویروسی به آب از بین برده‌اند و سربازان انسان نیز شستشوی مغزی شده‌اند تا نظام جدید را دوست داشته باشند! حداقل شما زنده‌اید! اینطور نیست؟

۳٫ جنگ اتمی – Fallout

هر چند بسیاری از اهالی کره زمین مرده‌اند و بیشتر این کره نیز به زمین‌های بایر تبدیل شده، اما اگر بازی Fallout را در نظر بگیریم، باز هم امیدی برای نسل بشر، پس از آخرالزمان خواهد بود.

9 شیوه وقوع آخرالزمان به روایت بازی‌های ویدیویی
Fallout

وحشت ناشی از سقوط بمب‌های اتمی را تصور کنید. میلیون‌ها انسان، هنگام دیدن این بمب‌ها در تلاشند تا سرپناهی پیدا کنند و برای وارد شدن به پناهگاه‌ها و تونل‌های مترو، دست و پا می‌زنند و اگر بر اثر سقوط بمب نمیرند، یا مواد رادیواکتیو آن‌ها را می‌کشد یا آن‌ها را تبدیل به موجوداتی دیوانه و جانی می‌کند. از آن بدتر، ممکن است تمام پوست خود را از دست بدهید و به عنوان غول شناخته شوید! اینگونه نیست که زندگی در پناهگاه‌ها نیز چندان بهتر باشد! بنا بر شانس شما، ممکن است تحت یک آزمایش روانشناختی باشید و اتفاقات عجیب و غریبی برای شما رخ دهد. اگر بتوانید تمام این اتفاقات را دوام بیاورید، پس قطعا امیدی برای شما وجود دارد. نسل بشر، بسیار سمج است و می‌تواند خود را برای شرایط گوناگون آماده کند!

همچنین، جنگ اتمی از چیزی که تصور می‌کنید، به ما نزدیک‌تر است، پس پیشنهاد می‌کنید که خود را برای چنین اتفاقاتی آماده کنید و Fallout بازی کنید.

۴٫ اشعه خورشیدی – Assassin’s Creed

مرگی سریع و بی‌دردسر که احتمالا متوجه آن نخواهید شد.

9 شیوه وقوع آخرالزمان به روایت بازی‌های ویدیویی
Assassin’s Creed

به لطف تلاش‌های دزموند در بازی Assassin’s Creed 3 این اتفاق هیچگاه در این بازی رخ نداد. اما، اگر وی فداکاری نمی‌کرد، احتمالا نسل بشر کاملا توسط خورشید، می‌سوخت. بعید است که تمام کرم‌های ضد آفتاب دنیا نیز بتواند شما را در برابر اشعه‌های خورشید نجات دهد. اگر چه سوختن اصلا خوشایند نیست، اما به هر حال، مرگ سریعی را در پیش خواهید داشت و خیلی زود خواهید مرد. همیشه به نیمه پر لیوان نگاه کنید!

۵٫ آلوده شدن به قارچ کوردیسپس – The Last of Us

زامبی‌هایی قارچی که کوچکترین صدای شما را شنیده و با سرعت به شما حمله‌ور می‌شوند و قارچ‌هایی در هوا که ذره‌ای از آن‌ها برای آلوده کردن شما کافی است… راهی بدی است برای مردن، اینطور نیست؟

9 شیوه وقوع آخرالزمان به روایت بازی‌های ویدیویی
The Last of Us

زامبی‌ها به اندازه کافی چندش آور و ترسناک هستند، اما فکر کنم تا الان، با وجود فیلم‌ها و بازی‌های گوناگون، می‌توانیم از پس آن‌ها بر بیاییم. اما از آن‌ها بدتر، هیولاهای قارچی (که ما برای راحتی، به آن‌ها زامبی می‌گوییم) بازی The Last of Us است. موجوداتی وحشی و بی رحم که به دنبال شما هستند و نشان می‌دهند که سرنوشتی بدتر از مرگ نیز پیش روی شما خواهد بود. اما فقط این زامبی‌ها نیستند که باید از آن‌ها دوری کنید، بلکه قارچ‌های معلق در هوا نیز هستند که می‌توانند شما را به این سرنوشت دچار کنند. همچنین، آسیب روحی ناشی از کشتن عزیزانی که آلوده شد‌ه‌اند، چندان بهتر از مرگ نیست و چه بسا بدتر خواهد بود. اما اگر شما بسیار تیزهوش باشید و البته، در شهرک‌های نظامی باقی بمانید، خطر چندانی شما را تهدید نخواهید کرد.

۶٫ طاعون نانوبات‌ها – Deus Ex

مطمئنیم بیماری‌های وحشتناک‌تری به ذهن شما خواهد رسید، اما بعید می‌دانیم هیچ کدام مانند طاعون نانوبات‌ها، دردناک باشند.

9 شیوه وقوع آخرالزمان به روایت بازی‌های ویدیویی
Deus Ex

در آینده‌ای که اکثر مردم از نظر سایبری، دارای افزونه هستند، بدن برخی افراد، از دریافت نانوبات‌ها سر می‌زند. اکثر اوقات، این افراد به حال خود راها می‌شوند، اما گاهی، انسان‌های قدرتمندی، از جمله، افراد حکومتی، سیاستمداران و … به این عراضه دچار می‌شوند. این افراد نیز، عروسک‌های خیمه شب بازی خوبی برای سازمان‌هایی هستند که دوای این ویروس را دارا هستند. همچنین، اگر این نانوبات‌ها توسط سازنده آن‌ها، فعال شوند، شاهد طاعون مرگ خاکستری خواهیم بود که با علائم سرماخوردگی معمولی و درد بسیار شدید همراه خواهد بود و در واقع، نانوبات‌ها، از درون در حال تجزیه فرد بیمار هستند. البته این بیماری درمان دارد، اما شرکت‌های داروسازی مقدار کمی را تولید کرده و به بهای گزافی به فروش می‌رسانند و شما باید تلاش بسیاری برای دستیابی به این واکسن انجام دهید. آیا می‌توانید زندگی در چنین دنیای بی‌رحمی را تصور کنید؟

۷٫ تسخیر زمین توسط شیاطین – Doom

هیولاهایی تشنه به خون و عظیم الجثه، هدفی به جز نابود کردن شما و تیکه تیکه کردن‌تان ندارد و زمین را به جهنمی واقعی تبدیل خواهند کرد. آیا می‌خواهید در این دنیا زندگی کنید؟

9 شیوه وقوع آخرالزمان به روایت بازی‌های ویدیویی
Doom

نمای جهنم در هیچ بازی دیگری به اندازه Doom وحشتناک نبوده است. با باز شدن درگاهی به جهنم، انواع هیولاهای گوناگون می‌توانند به دنیای ما سرازیر شوند و حمام خون راه بیاندازند و اگر قهرمانی مانند Doomguy نداشته باشیم، مرگ ما حتمی است. بهتر است نسل بشر یاد بگیرد و کاری به کار جهنم و راه‌های دسترسی به آن نداشته باشد. جهنم را به حال خود رها کنید!

۸٫ ریپرها – Mass Effect

در این حالت، بهترین سرنوشت مردن است. در غیر این صورت به زامبی‌های سایبری یا موجوداتی در هم آمیخته در جهنمی روانی تبدیل می‌شوید! انتخاب با خودتان است.

9 شیوه وقوع آخرالزمان به روایت بازی‌های ویدیویی
Mass Effect

احساس روز شنبه‌ها را که صبح زود باید بیدار شوید و به سر کار یا سر کلاس بروید، به یاد داشته باشید! با حمله ریپرها، این سرنوشت همه ما در هر لحظه از هر روز از هر ماه از هر سال خواهد بود. ریپرها موجوداتی سینتتیک ارگانیک هستند که هر از چند گاه تصمیم می‌گیرند تا تمام موجودات زنده را نابود کنند و همه چیز را از دوباره آغاز کنند و عده‌ای که آنقدر خوش اقبال نبوده‌اند که زنده بمانند، تبدیل به زامبی‌های سایبری می‌کنند. اگر هم به درد زامبی شدن نخورید، از شما به عنوان چسب زنده‌ای استفاده می‌شود و شما همچنان زنده خواهید ماند و درد خواهید کشید و نهایتا، تبدیل به یک ریپر جدید خواهید شد! آیا حاضرید این چنین زندگی کنید؟

۹٫ جنگ! – Warhammer 40K

همان چیزی که در واقع، هر روز شاهد آن هستیم و مردم یمن و سوریه در حال تجربه آن هستند! اتفاقی که ما ایرانیان نیز در دهه شصت شمسی تجربه کرده‌ایم.

9 شیوه وقوع آخرالزمان به روایت بازی‌های ویدیویی
Warhammer 40K

جنگ و خشونت بی‌پایان آن، واقعی‌ترین و غم‌انگیز ترین نحوه به پایان رسیدن جهان است و بازی‌های Warhammer 40K به خوبی، دنیایی را که کاملا در جنگ غرق شده نشان می‌دهند. در چنین دنیایی، هیچ کجا صلح را پیدا نخواهید کرد و تنها مسیر زندگی شما، جنگیدن با دشمنان است. بدتر از همه این است که هیچ راهی به غیر از جنگ نیست و هر کسی، به دنبال غلبه بر دیگری است. زندگی در دنیایی که صلح در آن معنایی ندارد، بسیار سخت است. جنگ، پایانی است که ما تنها چند قدم با آن فاصله داریم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *