معماری
خانه / پلی اسیتشن پلاس / ۶ عنوانی که احتمالاً هرگز در پلی‌ استیشن پلاس نخواهند بود

۶ عنوانی که احتمالاً هرگز در پلی‌ استیشن پلاس نخواهند بود

در حدود یک دهه‌ی گذشته، شرکت سونی به صورت ماهانه برخی از بازی‌های خود را به مشترکان سرویس پلی‌ استیشن پلاس (PS Plus) اختصاص می‌دهد و به نظر می‌رسد که این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

پلی‌ استیشن پلاس

هنگامی که کنسول نسل بعدی پلی‌استیشن ۵ رسماً عرضه شود، چندین راه پیش روی سونی وجود دارد تا بتواند این سرویس را به کنسول جدید خود انتقال دهد. پیش‌بینی می‌شود که در آینده نیز این شرکت همچنان به روند فعلی خود در مورد سریس پلی‌استیشن پلاس ادامه بدهد. با وجود آن که بازی‌های مختلفی در پلی‌استیشن پلاس حضور دارند، اما همچنان عناوینی وجود دارند که به نظر می‌رسد که هرگز به این سرویس راه نخواهند یافت.

GTA V و Red Dead Redemption 2

پلی‌ استیشن پلاس

بازی‌های GTA V و Red Dead Redemption 2 هر دو به یک علت مشابه ممکن است به سرویس پلی‌استیشن پلاس اضافه نشوند. این‌ بازی‌ها هر دو دارای یک بخش آنلاین پرطرفدار هستند. موفقیت فراتر از انتظار بازی GTA Online و همچنین Red Dead Online موجب شد تا شرکت راک‌استار (Rockstar) از عرضه‌ی بسته‌های الحاقی داستانی صرف نظر کند. اگر راک‌استار از موفقیت بخش آنلاین به اندازه‌ای مطمئن است که حتی نمی‌اخواهد بازی‌های خود را به صورت آفلاین به این سرویس اضافه کند، پس احتمالا این دو بازی به سرویس پلی‌استیشن پلاس اضافه نخواهند شد. لازم به ذکر است که نسخه‌ی اول بازی Red Dead Redemption دو سال پس از انتشار به پلی‌استیشن پلاس اضافه شد. اما مشخصاً راک‌استار امروزه رویکرد خود را در این خصوص تغییر داده است.

Assassin’s Creed Odyssey

پلی‌ استیشن پلاس

در گذشته یک نسخه از سری بازی‌های Assassin’s Creed به سرویس پلی‌استیشن پلاس راه یافتند. بازی Assassin’s Creed 3 در سال ۲۰۱۳ و یک سال پس از عرضه به سرویس پلی‌استیشن پلاس اضافه شد. همچنین بسته الحاقی Assassin’s Creed Freedom Cry نیز در سال ۲۰۱۷ به این سرویس راه یافت. همان‌طور که مشخص است بسیاری از بازی‌های بزرگ این مجموعه، از جمله Assassin’s Creed 4: Black Flag و سه‌گانه‌ی اتزیو در این سروس قرار نداشتند. بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که آخرین نسخه از این مجموعه، یعنی بازی Assassin’s Creed Odyssey، به سرویس پلی‌استیشن پلاس اضافه شوند.

The Witcher 3

پلی‌ استیشن پلاس

دلیل آن‌ که تا به حال بازی The Witcher 3 به سرویس پلی‌ استیشن پلاس اضافه نشده، همچنان نامشخص است. این بازی برای این نوع سرویس می‌تواند بسیار مناسب باشد و عناوین استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) نیز اغلب مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرد.در هنگام پخش سریال The Witcher از شبکه‌ی نت‌فلیکس، اضافه کردن The Witcher 3 به سرویس پلی‌استیشن پلاس در آن زمان بسیار مناسب بود. پس از پخش سریال، فروش نسخه‌ی سوم The Witcher به صورت قابل توجهی افزایش یافت. بنابراین احتمال اضافه شدن این بازی به سرویس پلی‌استیشن پلاس پایین به نظر می‌رسد.

Doom Eternal

پلی‌ استیشن پلاس

تاکنون هیچ یک از عناوین مشهور شرکت بتسدا (Bethesda)، از جمله سری بازی‌های Doom، Fallout و The Elder Scrolls، به سرویس پلی‌ استیشن پلاس راه نیافتند. عدم حضور عناوین بتسدا در این سرویس به دلیل سیاست‌های این صنعت نیست، زیرا این شرکت تاکنون هیچ یک از بازی‌های خود را به سرویس گلد ایکس‌ باکس اضافه نکرده است. دلیل این امر می‌تواند به این حقیقت مربوط شود که بتسدا همانند سی‌دی پراجکت رد یک شرکت کاملا مستقل است و لانچرها و فروشگاه‌های مخصوص به خود را برروی رایانه‌های شخصی در اختیار دارند.

Hellblade: Senua’s Sacrifice

پلی‌ استیشن پلاس

بازی Hellblade Senua’s Sacrific یکی دیگر از عناوینی است که جای خالی آن در سرویس پلی‌ استیشن پلاس احساس می‌شود. البته با توجه به این که استودیوی نینجا تئوری (Ninja Theory) در سال ۲۰۱۸ توسط مایکروسافت خریداری شد، احتمال وقوع چنین چیزی بعید به نظر می‌رسد. حق امتیاز آی‌پی Hellblade به مایکروسافت تعلق دارد. نسخه‌ی دوم این بازی هم‌اکنون برای پلتفرم‌های اکس‌باکس سری اکس و رایانه‌های شخصی در دست توسعه قرار دارد و کاملاً مشخص است که مایکروسافت می‌خواهد تمرکز خود را برروی کنسول نسل بعدی خود معطوف نماید.

برای خرید گیفت کارت پلی استیشن پلاس کلیک کنید

پلی‌ استیشن پلاس
Telegram
پلی‌ استیشن پلاس
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *