معماری
خانه / اخبار / تاریخ انتشاز بازی ها / گزارش: اولین تصاویر و اطلاعات بسیاری از بازی Grand Theft Auto 6 لو رفت | نام رمز Project America

گزارش: اولین تصاویر و اطلاعات بسیاری از بازی Grand Theft Auto 6 لو رفت | نام رمز Project America

شایعه‌های بی اساس بازی Grand Theft Auto 6 و Bully 2 تمامی ندارد و ممکن است این اطلاعات نیز به جمع آن‌ها بپیوندد. اما این بار ۲ تصویر و اطلاعات بسیاری از آن منتشر شده است که نمی‌توان به راحتی از آن گذشت. محتوای اطلاعات این گزارش به جنبه‌های گیم‌پلی، داستان و بازاریابی آن می‌پردازند که در ادامه به مرور آن‌ها خواهیم پرداخت.

بازی Grand Theft Auto 6
بر اساس این گزارش، بازی Grand Theft Auto 6 از مجموعه‌ی تلویزیونی Narcos، سریال محبوب شبکه‌ی نتفلیکس (Netflix)، الهام گرفته است و بازی‌بازان در آن قادر خواهند بود، امپراطوری قاچاق مواد را در مناطق آشنای شهرهای وایس‌ سیتی (Vice City)، شهر خیالی میامی (Miami) و لبیرتی‌ سیتی (Liberty City)، شهر خیالی نیو یورک سیتی (New York City)، ایجاد کنند. همچنین کلان‌شهرهایی برگرفته از شهرهای برزیل، کوبا، پاناما و کلومبیا در آن وجود خواهد داشت. محتوای این گزارش بدین شرح است:

    من دو دوست بسیار قابل اعتماد را در منابع مطبوعاتی Kotaku و Pc Gamer دارم که آن‌ها این اطلاعات را در اختیار من قرار داده‌اند. همچنین من یک دوست دیگر در شرکت راکستار (Rockstar) دارم که این اطلاعات را نه تایید کرده است و نه تکذیب. با شناختی که از دوست خود دارم، وی معمولا اگر چیزی اشتباه باشد به سرعت واکنش نشان می‌دهد و آن را تکذیب می‌کند. اما این بار به من پاسخ داد که «میدانی برادر، من نمی‌توانم درباره‌ی این موضوعات صحبت کنم، پس…». در نتیجه از نظر من این اطلاعات کاملا واقعیت دارد و کار تمام شده است!

    بازی Grand Theft Auto 6 از سال ۲۰۱۲ و یک سال پس از انتشار Grand Theft Auto V در دست توسعه قرار دارد. روند اصلی توسعه‌ی آن از اواسط سال ۲۰۱۵ میلادی اغاز شده است و حتی آن زمان، تمرکز استودیوی راکستار برروی توسعه‌ی Red Dead Redemption 2 معطوف بود.

    این بازی توسط تمام استودیوهای زیرمجموعه‌ی راکستار در حال توسعه است و نه یکی یا ۲تا از آن‌ها.

    این بازی با نام رمز Project America شناخته می‌شود.

    داستان آن در شهر وایس‌ سیتی و مناطق جدیدی بر اساس شهر Rio de janeiro جریان خواهد داشت که ماموریت‌هایی خطی را در شهرهای لیبرتی‌ سیتی و لادن‌دورف (Ludendorff)، شهری در بازی Grand Theft Auto V، شامل خواهد شد. همچنین به تازگی زمزمه‌هایی از کوبا نیز به گوش من رسیده است که کاملا درباره‌ی آن مطمئن نیستم.

    بازی تعادلی را در واقع‌گرایانه و آرکید بودن خواهد داشت و مانند بازی Red Dead Redemption 2 کاملا واقع‌گرایانه نخواهد بود.

    یک شخصیت قابل بازی در آن وجود خواهد داشت و برخلاف شایعه‌های گذشته که اظهار داشتتند وی مونث است، مذکر خواهد بود.

    داستان آن در فاصله‌ی سال‌های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ میلادی جریان خواهد داشت.

    بازی‌بازان در آن، در نقش یک شخصیت بلندپروار در زمینه‌ی قاچاق مواد به نام ریکاردو (Ricardo) قرار خواهند گرفت و شخصیت کلیدی دیگری به نام کیسی (Kacey)، در جریان داستان نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. شما در نقش یک مجرم و قاچاقچی مواد مخدر از شهر وایس‌ سیتی به منطقه‌ی بزرگتری در جنوب آمریکا فرار می‌کنید. بعد از این ماجرا، شما با پادشاهان قاچاق مواد مخدر ارتباط برقرار خواهید کرد و خود را در شهرهای بزرگ به بالاترین درجه خواهید رساند. همچنین زندان بزرگی نیز در آن نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

    سیستم مراحل بازی نیز مشابه بازی Red Dead Redemption 2 و یا آثار کارگردان محبوب، کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino)، خواهد بود.

    آب و هوا در آن نقش بسزایی را ایفا خواهد کرد و طوفان، سیل و از این قبیل موارد در آن وجود خواهد داشت.

    ساختمان‌ها و خودروها با گذشت ده‌های مختلف و وارد شدن به عصرهای جدید، تغییر خواهند کرد. در نتیجه خودروهای قدیمی و نایاب به شدن گران خواهند شد و سیستم اقتصادی آن در سطح جدیدی قرار دارد.

    به شدت از مجموعه‌ی تلویزیونی Narcos الهام گرفته است.

    توسعه‌دهندگان آن به شدت خواهان استفاده از شگفت‌انگیزترین موسیقی‌های ده‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی هستند ولی هنوز در رابطه با انتخاب آن‌ها، تصمیمی اتخاذ نشده است.

    مارتین مادرازو (Martin Madrazo) جوان در بازی حضور خواهد داشت که پدر وی یک قاچاقچی مواد بزرگ است و شما ماموریت‌هایی را به منظور ضربه زدن به دار و دسته‌های دیگر برای وی و خانواده‌ی مادرازو انجام خواهید داد.

    ساختن امپراطوری خود در حیطه‌ی قاچاق مواد، بسیار به داستان‌های وایس‌ سیتی شباهت خواهد داشت ولی به شدت بزرگتر خواهد بود. سیستم Grand Theft Auto Online را ۱۰ برابر کنید و این امپراطوری به وجود می‌آید.

    شما تنها می‌توانید از سلاح‌های در حال حمل شخصیت اصلی استفاده کنید و هیچ‌گونه انبار مهماتی را در جیب خود نخواهید داشت؛ درست مانند بازی‌های Red Dead Redemption 2 و Max Payne 3

    خودروی شخصی شما مانند اسب Red Dead Redmeption 2 خواهد بود و می‌توانید تمام تجهیزات خود را داخل صندوق آن جای دهید. همچنین این مورد مانند بازی LA Noir خواهد بود و جلیقه‌ی تجهیزات را نیز می‌توانید در آن انبار کنید. اگر آن را بر تن کنید، کاملا مشهود خواهد بود و نامرئی نیست.

    زیرنویس و ترجمه‌های بسیاری در این بازی به مانند Max Payne 3 وجود خواهد داشت زیرا شخصیت اصلی به زبان بومی خود صحبت خواهد کرد. این مورد به مانند آن است که شما در حال تماشای یک قسمت از مجموعه‌ی Narcos هستید. انتظار نداشته باشید که در مناطق جنوبی آمریکا، صحبت به زبان انگلیسی را شاهد باشید. البته شهر وایس‌ سیتی همه نوع اقلیم را شامل می‌شود و بیشتر مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند؛ این مورد به شدت بازی‌بازان را درخود غرق خواهد کرد.

    به موضوعاتی مانند بیماری اچ‌آی‌وی (HIV) و بحران مهاجران خواهد پرداخت و فیدل کاسترو (Fidel Castro) نیز در بازی حضور خواهد داشت.

    فقط برروی کنسول‌های نسل آینده منتشر خواهد شد.

    این بازی در مراحل اصلی توسعه در کنار بازی Bully 2 قرار دارد.

    بازی هنوز در مراحل پیش از نسخه‌ی آلفا قرار دارد و مناطق، نام‌ها و جزییات می‌تواند در آینده تغیر کند.

    تاریخ انتشار آن مشخص نیست.

در کنار این موارد، ۲ تصویر نیز از این بازی لو رفته است که در قسمت پایین آن‌ها را می‌توانید مشاهده کنید:

بازی Grand Theft Auto 6
ریکاردو
بازی Grand Theft Auto 6
خودروی قدیمی پلیس

تصویر نخست شخصیت اصلی را نشان می‌دهد که مذکر بوده و کاملا با توضیحات وی هم‌خوانی دارد. همچنین تصویر دوم خودروی قدیمی پلیس را نشان می‌دهد که حتی شماره‌ی ۹۱۱ نیز در پشت آن حک شده است. به نظر می‌رسد این خودرو مدلی از ده‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی است که مجددا این تصویر نیز با توضیحات وی هم‌خوانی دارد. لازم به ذکر است که این توضیحات و تصاویر به سرعت از فضای مجازی پاک شدند.

بازی Grand Theft Auto 6
Telegram
بازی Grand Theft Auto 6
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *