معماری
خانه / آموزش ها / ۱۳ نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

۱۳ نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

اگر شما به‌تازگی بازی Death Stranding را آغاز کرده‌اید، باید بدانید راه درازی را در پیش دارید. پس ۱۳ نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding این مسیر پر پیچ و خم کمک خواهد کرد. با توجه به روش‌هایی که شما در انجام بازی پیش می‌گیرید، مدت زمانی که شما مدام دارید از نقطه‌ای به نقطه دیگری می‌روید، می‌تواند بین ۴۰ تا ۶۰ ساعت متغیر باشد، پس باید سعی کنید در طول این فواصل، کاری را انجام ندهید که مجبور شوید انتقال محموله‌ها و یا مسیرهای طی شده را دوباره بپیمایید.

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

با توجه به تمامی این مسائل در ادامه مطلب ما ۱۳ راهکار را برای شما تعریف خواهیم کرد که می‌تواند شما را به یک محموله‌رسان خبره در این دنیای آخرالزمانی تبدیل کند.

۱- به تجربه داستان بازی بپردازید

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

با توجه به این‌که اغلب مراحل بازی Death Stranding شامل بالا رفتن از موانع طبیعی و کوه‌ها تشکیل شده است، توصیه می‌شود ابتدا مراحل داستانی بازی را طی کنید تا بتوانید قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلفی را از این راه بازگشایی کنید تا بتوانید این فواصل و موانع را راحت‌تر طی کنید. اگر شما مراحل محموله‌رسانی را بدون گذراندن بخش اعظمی از داستان بازی پی‌بگیرید، باید تلاش فراوانی در ازای جایزه‌ای اندک کنید، زیرا بیشتر جوایز رساندن محموله‌ها از آیتم‌های شخصی سازی مانند کلاه و لباس‌های مختلف تشکیل شده (به‌معنای ساده‌تر آیتم‌هایی که استفاده کاربردی خاصی ندارند و یا در ادامه داستان به شما داده خواهند شد) پس عجله نکنید و این مراحل فرعی را به بعد از تجربه داستان بازی موکول کنید.

۲- همیشه توجه‌تان به وضعیت جسمی شخصیت اصلی باشد و سعی کنید این وضعیت را ثابت نگه دارید

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

همیشه حواستان به‌وضعیت تفنس و وضعیت جسمی شخصیت سم باشد، زیرا در هر لحظه می‌توانید به موانع و یا افرادی برخورد کنید که مجبور می‌شوید فرار کنید و بدوید، پس سم را همیشه سرحال نگه‌دارید. اگر نشانه‌گر این ویژگی شروع به چشمک زدن کرد و به شما اخطار توقف داد، حتما در هر حالی که بودید توقف کنید و بگذارید این وضعیت ثابت شود سپس به راهتان ادامه دهید. همیشه توجه زیادی به میزان آب خود داشته باشید زیرا اگر آب کافی به شخصیت سم نرسد و یا آبتان در فلاسک تمام شود مجبور خواهید شد مسافت طولانی را برای پیدا کردن یک رودخانه طی کنید پس همیشه مقدار آبی که در فلاسک حمل می‌کنید را زیر نظر داشته باشید و آن‌را پر نگه دارید. و اگر نمایشگر وضعیت جسمانی شما به رنگ خاکستری درآمد به مناطق امن بروید و در آن‌جا استراحت کنید و آبی بنوشید تا همه‌چیز به وضع عادی برگردد.

۳- به شاخصه momentum و مسیر، توجه داشته باشید تا اگر سقوط کردید بتوانید دوباره بایستید

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

مکانیزم‌های حرکتی شخصیت سم از قوانین فیزیک تبعیت می‌کنند، پس در این قضیه شانس و همچنین دقت نظر شما به موانعی که سر راه سبز می‌شوند، می‌تواند در استوار نگاه‌ داشتن او کمک کند. شما باید حواس خود را در اطراف پرتگاه‌ها و لب صخره‌ها بسیار جمع کنید زیرا با یک لغزش سم، او می‌تواند به درون دره و یا دریا بیوفتد و کار شما بی‌ارزش شود، زمانی‌که بازی به‌شما می‌گوید دکمه‌های R2 و L2 را برای بالانس نمودن دوباره سم فشار دهید، می‌توانید با حرکت دادن جوی‌استیک‌های خود به سمت معکوسی که او دارد خم می‌شود، این عمل را سرعت ببخشید. زمانی‌که این شخصیت شروع به از دست دادن بالانس خود می‌کند شما در واقع در جنگ با جاذبه زمین هستید و بایستی هر عملی را انجام دهید تا سقوط سم صورت نگیرد، زیرا در این صورت تمام زحمات شما به باد خواهد رفت.

۴- شما به تمام تجهیزاتی که نیاز دارید، در بخش داستانی دست می‌یابید

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

تمام قابلیت‌ها و گجت‌های ضروری برای دوام آوردن در دنیای آخرالزمانی بازی Death Stranding را شما با پیمودن ماموریت‌های اصلی بازی بدست خواهید آورد. شما با انجام ماموریت‌های فرعی تنها مقدار کمی به روند بروزرسانی‌ها و همچنین آیتم‌های شخصی‌سازی دست پیدا می‌کنید که اصلا ضروری نیستند. پس این قضیه را برای خودتان روشن کنید، که شما با انجام این ماموریت‌های فرعی در اوایل بازی، ساعت‌ها زمان خود را برای چیزی که ارزش خاصی ندارد تلف خواهید کرد، پس اول به تجربه ماموریت‌های اصلی بپردازید.

۵- از محموله‌برهای معلق در همان لحظه که بازگشایی می‌شوند استفاده کنید

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

بدترین اتفاق ممکن که می‌تواند در این بازی برای شما رخ دهد این موضوع است که شما محموله‌های خود را به زمین بیاندازید و به آن‌ها صدمه بزنید، و چنین اتفاقی به این معنا است که شما باید دوباره از محل شروع ماموریت، کار خود را از سر بگیرید که اصلا جالب نیست. بهترین راهکار برای جلوگیری از این اتفاق استفاده از محموله‌برهای معلق است، که شما به محض بازگشایی آن در بخش داستانی، باید از آن استفاده کنید. این آیتم به شما این امکان را می‌دهد که محموله‌ها را پشت خودتان حمل نکنید بلکه آن‌ها به صورت خودکار روی یک تخت معلق پشت‌سر شما حرکت می‌کنند. با این کار شما دیگر از شر وزن زیاد این محموله‌ها که وضعیت جسمانی شما را به‌شدت تحت تاثیر قرار می‌دهند راحت می‌شوید، یکی دیگر از مزیت‌های این آیتم این است که در صورت سقوط آن محموله‌های درون این وسیله هیچ آسیبی نمی‌بینند و شما دیگر نگران این موضوع نخواهید بود.

۶- از دوربین‌های خود برای برآورد فواصل استفاده کنید و پرتگاه‌های خطرناک را شناسایی کنید

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

با فشار دادن دکمه L1 می‌توانید از دوربین راه دور خود استفاده کنید، این وسیله به‌شما این امکان را می‌دهد که فواصل دور را به‌خوبی مشاهده کنید و همچنین میزان مسافت را نیز در نظر بگیرید. این وسیله مخصوصا در نقاطی کمک خواهد کرد که شما می‌خواهید تصمیم بگیرید که آیا از یک ارتفاع پرش کنید و یا از نردبان یا طناب استفاده کنید، و همچنین در ارتفاعات زیاد آیا طناب ۵۰ متری شما برای پایین رفتن از یک پرتگاه مناسب خواهد بود یا خیر. اگر عدد نشان داده شده در این دوربین رنگ قرمزی داشته باشد شما باید بسیار مراقب باشید.

۷- همیشه بعد از رساندن یک محموله، ماموریت‌های موجود دیگری را نیز چک کنید

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

همیشه بعد از به مقصد رساندن محموله خود، به نقشه رجوع کنید و ببینید آیا در مسیری که می‌خواهید بازگردید محموله دیگری هست که بتوانید حمل کنید یا خیر. با انجام این کار و پیدا کردن محموله‌های مناسب که به‌مسیر شما نیز نزدیک خواهد بود، دیگر ریسک گم‌شدن در مسیر و یا پیمودن مسیر طولانی و بیهوده از لیست شما خط می‌خورد و می‌توانید سطح شخصیت سم را نیز با انجام این‌گونه ماموریت‌ها بالاتر ببرید.

۸- اگر در مسیر به یک حمل‌کننده بدون محموله برخوردید، محیط اطراف را برای پیدا کردن محموله گم‌شده جست و جو کنید

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

در اکثر مواقع شما با ماموریت‌هایی که متقبل می‌شوید، با حمل کننده‌ای بدون محموله رو به رو می‌شوید، و در این صورت کار شما کمی سخت‌تر است، زیرا باید در اتمام ماموریت و تحویل محموله، حتما باید محموله مختص آن فرد را در دست داشته باشید، اگر به محیط اطراف دقت کنید و به بررسی مشغول شوید، می‌توانید این محموله‌های گم‌شده را در نزدیکی آن محل پیدا کنید، با پیدا کردن محموله‌ها شما می‌توانید نام افرادی که این بسته‌ها باید به‌دستشان برسند را ببینید.

۹- محموله‌های شخصی تنها محدود به مکان‌های خاصی هستند

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

حتما این موضوع را تا الان متوجه شده‌اید که هر محموله شخصی که دارید در محل خاصی حمل می‌کنید، تنها مختص به آن محل است و در جای دیگر شما نمی‌توانید این محموله‌ها را بررسی و یا باز کنید. پس در نظر داشته باشید اگر این محموله‌ها را در مکان خاصی رها کرده‌اید دوباره باید به‌همان محل بروید تا بتوانید به محتویات آن دسترسی داشته باشید.

۱۰- روش خواندن اطلاعات اسکنر خود را یاد بگیرید تا از رویارویی با BTها دوری کنید

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

دوری کردن از BTها در بازی کار آسانی به‌شمار می‌رود، البته تا زمانی که شما نمایشگر مخصوص این کار را که پشت شانه‌های سم قرار دارد مورد توجه قرار دهید. به این صورت که اگر در مسیر یکی از این روح‌های سرگردان باشید، نشانه‌گر شانه سم شروع به روشن شدن و چشمک زدن می‌کند. اگر شما بخواهید به یکی از آن‌ها برخورد کنید این وسیله شروع به نارنجی شدن می‌کند و به سمتی دیگر اشاره می‌کند، اما اگر یک BT شما را شناسایی کند و بخواهد به سمت شما بیاید این اسکنر خود را به شکل یک دست در میاورد و به انگشتان خود جهت  این موجود را به شما نشان می‌دهد، در این لحظه بهترین کاری که از دست شما بر می‌آید این است که نفستان را حبس کنید و به آرامی شروع به دور شدن از این موجود کنید.

۱۱- اگر گرفتار یک BT شدید، فقط فرار کنید

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

اگر شما زمانی در دام یک BT افتادید، سرنوشت شما نبرد با یک موجود عظیم‌الجسه خواهد بود که شمایل یک باس فایت کلاسیک را با خود به‌همراه دارد، اگرچه شما می‌توانید به یک جنگ تمام عیار با این موجود بپردازید، اما می‌توانید هم فرار کنید. تمام این درگیری‌ها در یک محوطه مملو از صخره و مایعات چسبنده شکل می‌گیرد پس اگر توانستید خودتان را از این صخره و مایعات آن جدا کنید قادر خواهید بود که راحتی پا به فرار بگذارید. پس اگر شما تجهیزات لازم برای این درگیری یا انگیزه برای این کار را نداشتید در اولین فرصت فرار کنید.

۱۲- همیشه با خودتان یک جفت کفش اضافه داشته باشید

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

شما هیچ‌گاه نباید در موقعیتی قرار داشته باشید که حداقل یک جفت کفش اضافه با خود به‌همراه نداشته باشید. پس همیشه یک الی دو جفت کفش اضافه با خودتان حمل کنید، چون اگر بعد از فرسایش کفش‌های اصلیتان با یک دشمن و یا BT مواجه شوید و قصد فرار داشته باشید باید با پای برهنه این کار را انجام دهید که عاقبت خوشی نخواهد داشت.

۱۳- وضعیت BB را در اتاق امن تحت نظر بگیرید و هر از گاهی در آینه نگاهی به خودتان بیاندازید

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding

اگر نخواهیم وارد بحث‌های اسپویل داستان بازی شویم، تنها این توصیه را بخاطر داشته باشید که حتما همیشه خودتان را در آیینه ببینید و به BB هم نگاهی بیاندازید و همه چیز را در کنترل داشته باشید زیرا در طول بازی این دو مورد اهمیت زیادی خواهند داشت.

برای خرید بازی Death Stranding از طریق گیفت کارت کلیک کنید

13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding
Telegram
13 نکته و ترفند برای موفقیت در بازی Death Stranding
Instagram

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *