معماری
خانه / اخبار بازی / ۱۰ نکته که تا این لحظه از بازی Resident Evil 8: Village می دانیم

۱۰ نکته که تا این لحظه از بازی Resident Evil 8: Village می دانیم

از زمانی‌که اطلاعات محرمانه ساخت نسخه جدیدی از بازی Resident Evil در وب‌سایت Biohazardcast افشا شد، عنوان عجیب این بازی که Resident Evil 8: Village نام دارد به‌سرعت در محافل خبری در حال دست به دست شدن است و درحال حاضر کم‌تر منبع خبری‌ای وجود دارد که نسبت این شایعات واکنشی نشان نداده باشد. اگرچه تا به این لحظه شرکت کپکام هیچ واکنشی را به این اطلاعات درز پیدا کرده نشان نداده است، اما با توجه به تصاویر لو رفته و تحلیل‌های صورت گرفته به‌نظر می‌رسد که اطلاعات بازی Resident Evil 8: Village تا حد زیادی موثق و حقیقی است.

بازی Resident Evil 8: Village

در ادامه مطلب سعی خواهیم کرد تا تمامی اطلاعات و خبرهای منتشر شده در رابطه با بازی Resident Evil 8: Village را مورد بررسی قرار داده و تحلیلی کلی از آنان ارائه کنیم. با این احتساب اگر شما مایل نیستید که به موضوع اصلی داستان بازی در صورت واقعیت داشتن مطالب پی‌ببرید، می‌توانید از مطالعه ادامه مطلب پرهیز کنید، اما اگر شما نیز همانند خیل عظیمی از طرفداران فرانچایز Resident Evil به‌دنبال شنیدن تمامی اخبار و اطلاعات از نسخه بعدی این سری‌بازی‌ها هستید، پس حتما با ما همراه باشید.

۱۰ نکته بازی Resident Evil 8: Village

زاویه دید اول‌شخص

بازی Resident Evil 8: Village

باید بگوییم یکی از اولین اخباری که دررابطه با بازی Resident Evil 8: Village به خبرگزاری‌ها درز پیدا کرد استفاده مجدد توسعه‌دهندگان بازی از زاویه دید اول‌شخص در نسخه بعدی این فرانچایز بود. این حالت که از نظر برخی از مخاطبان ژانر وحشت و بقا روش صحیح تجربه این‌گونه عناوین است، بعد از موفقیت‌های بازی Resident Evil 7 توانست تا جای خود را برای یک نسخه دیگر از این فرنچایز حفظ کند. یکی دیگر از مزیت‌های وجود زاویه دید اول‌شخص در بازی را می‌توان پشتیبانی آسان بازی از پلتفرم‌های واقعیت مجازی عنوان کرد، به‌صورتی که اغلب این عناوین دراصل بازی‌های اول‌شخصی هستند که و به‌واسطه این قابلیت بازی می‌توانند از نهایت پتانسیل‌های هدست‌های واقعیت مجازی استفاده کنند. پس انتظار می‌رود که کپکام همانند نسخه گذشته بازی حتی برای پشتیبانی از این قابلیت نیز اصرار بر وجود زاویه دید اول‌شخص در بازی داشته باشد.

بازی Resident Evil 8: Village عنوانی میان نسلی خواهد بود

بازی Resident Evil 8: Village

آن‌طور که مشخص است بازی Resident Evil 8: Village قرار است تا روی هر دو نسل کنسول‌های هشتم و نهم عرضه شود. البته این تصمیمی است که نه‌تنها کپکام بلکه بسیاری از ناشران بزرگ دیگر بازی‌های ویدیویی باتوجه به نزدیک شدن به ورود کنسول‌های نسل نهمی اتخاذ کرده‌اند، و اخیرا با اطلاعات افشا شده دیگر می‌توان گفت که شایعه انحصاری بودن بازی Resident Evil 8: Village برای کنسول پلی‌ استیشن ۵ از بین خواهد رفت.

این تصمیم کپکام را می‌توان تا حد زیادی قابل پیش‌بینی دانست، زیرا با توجه به فروش نه‌چندان مطلوب عناوین اخیر این شرکت، کپکام دیگر حاضر به متحل شدن ریسک دیگری نخواهد بود و تصمیم بر این خواهد شد که این بازی با عرضه خود در هر دو نسل کنسول‌های بازی بتواند میزان فروش خوبی را تجربه کند.

بازی در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد

بازی Resident Evil 8: Village

طبق آخرین اخبار منتشر شده، آمده است که در حال حاضر برنامه‌ریزی کپکام برای انتشار بازی در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۱ است، و این درحالی است که پافشاری کپکام بر انتشار این بازی در اوایل فصل بهار است که البته جای تعجبی نیز ندارد زیرا این بازی تنها چندین ماه است که درحال توسعه است.

اگر تاریخ انتشار اعلام شده صحت داشته باشد، می‌تواند دلیل معرفی نشدن بازی را توضیح دهد، زیرا این بازی تنها در مراحل اولیه توسعه است و استودیو سازنده بازی سعی دارد تا از هرگونه فشار روانی اضافه بر کارکنان این شرکت جلوگیری کند. اما همین‌طور که تاریخ انتشار بازی نزدیک می‌شویم باید انتظار داشته باشیم که کپکام به‌زودی تصمیم به معرفی بازی به‌گیرد و اطلاعات رسمی را دررابطه با این عنوان دراختیار رسانه‌ها قرار دهد.

تاخیر بازی اجتناب‌ناپذیر است

بازی Resident Evil 8: Village

با درنظر گرفتن تمامی اطلاعات و شایعات و تاریخ عرضه احتمالی بازی، اما احتمال تاخیر بازی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی استودیوهای بازیسازی بسیار زیاد است. هم‌چنین با افزایش نرخ بیکاری و کاهش قدرت خرید مردم انتظار می‌رود که کپکام نیز همانند دیگر شرکت‌های بزرگ بازیسازی نظیر سونی و مایکروسافت عناوین بزرگ و شاخص خود را با تاخیر وارد بازار کند.

امیدواریم که با بازگشایی تدریجی صنایع و محافل کاری، روند توسعه بازی Resident Evil 8: Village نیز به‌سرعت روی غلتک بیافتد و مخاطبان وفادار این فرانچایز مدت بیشتری را برای تجربه این بازی منتظر نمانند اما با توجه به وضع موجود می‌توان بیان کرد که این بازی به‌احتمال بسیار بالا با تاخیر مواجه خواهد شد.

شخصیت منفی جدید

بازی Resident Evil 8: Village

گزارش‌ها مشخص کردند که در بازی Resident Evil 8: Village بازیکنان می‌توانند شاهد رونمایی از شخصیت منفی جدیدی در این فرانچایز به‌نام جادوگر(Witch) باشند. در اطلاعات بیان شده است که این شخصیت با تعقیب‌های مداوم خود در تمامی طول بازی بازیکنان را مشکلات جدی و مصائب متعدد مواجه خواهد کرد. اما چیزی که می‌توانیم از آن اطمینان داشته باشیم این موضوع است که نقش این شخصیت در بازی به‌هیچ عنوان مانند کاراکتر نمسیس (Nemesis) در بازی Resident Evil 3 Remake نخواهد بود و قابلیت‌های این دشمن جدید به‌مراتب گسترده‌تر از نمسیس خواهد بود، تا جایی که بازیکنان از رویاوریی‌های مدام با این شخصیت به‌ستوه خواهند آمد و درگیری‌های نفس‌گیری میان آن‌ها به‌وقوع خواهد پیوست.

بازی اتمسفری نمادگرا و افسانه‌ای خواهد داشت

بازی Resident Evil 8: Village

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های مشخص شده دررابطه با بازی تم و اتمسفر نمادگرای بازی است، به‌صورتی که رگه‌های سبک Folk Horror در بازی به وضوح دیده خواهد شد، سبک Folk Horror به‌زبان ساده عناوین وحشت و بقایی هستند که در آن‌ها از المان‌های افسانه‌های اروپایی و اساطیری اسکاندیناوی که بیشتر آن‌ها الهاماتی از پگان‌ها (باورهای چندخدایی) گرفته‌اند تشکیل شده‌اند.

یکی از نمونه‌های ترکیب این دو سبک را می‌توان در بازی The Wicker Man یا فیلم Midsommar مشاهده کرد. این موضوع که این دو سبک چگونه می‌خواهند به فرانچایز Resident Evil وارد شوند هنوز با حدس و گمان‌های زیادی مواجه است، اما نکته‌ای که حائذ اهمیت است میزان شجاعت و جسارت کپکام در تغییر و تحولات گسترده در زیربنا و المان‌هاس داستانی این فرانچایز است که باید منتظر بمانیم و ببینیم که نتایج این تغییرات چه خواهد شد.

وقایع بازی در اروپا رغم خواهد خورد

بازی Resident Evil 8: Village

کشور و یا محدوده دقیق رویدادهای به‌وقوع پیوسته در بازی Resident Evil 8: Village هنوز به‌عنوان یک سوال باقی مانده است، اما چیزی که تا به این لحظه می‌دانیم اشاره به این دارد که روایت داستانی بازی قطعا در مناطق اروپای شرقی و روستایی خواهد بود. در گذشته اعلام شده بود که دشمنان موجود در بازی مانند زامبی‌ها و هیولاهای مختلف زره‌هایی با نشانه‌های قرون وسطایی به‌تن خواهند داشت. اگرچه شاید این اطلاعات نتوانند مکان دقیق بازی را برای ما مشخص کنند، اما پیش‌بینی شده است که دو کشور رومانی و ایرلند بیشترین احتمال را برای میزبانی از رویدادهای داستانی بازی Resident Evil 8: Village خواهند داشت.

المان‌های روان‌شناختی در بازی نقش پررنگی خواهند داشت

بازی Resident Evil 8: Village

یکی از دلایلی که می‌توان دلالت بر نامعتبر بودن اطلاعات منتشر شده دررابطه با بازی Resident Evil 8: Village باشد حضور پررنگ و تاثیرگذار المان‌های روانی مانند توهمات، اختلالات دوقطبی و رویاهای نزدیک به‌واقعیت در روند داستانی بازی است که همواره بازیکنان را در دوراهی واقعیت و رویا قرار می‌دهند تا جایی که دیگر مشخص نخواهد بود در بازی چه اتفاقاتی در حال وقوع است. اگرچه در عناوین گذشته این فرانچایز نیز شاهد روایت‌های داستانی رمز‌آلود و پیچیده بوده‌ایم، اما کپکام هیچ‌گاه در این حد به‌سمت مخدوش‌سازی داستان‌های عناوین خود نرفته بود و همین موضوع باعث به‌وجود آمدن شبه در صحت این اطلاعات شده است.

با درنظر گرفتن این توهمات می‌توان انتظار داشت که تمامی زامبی‌های زره‌پوش و شوالیه‌های شمشیر به‌دست تنها در توهمات ذهنی شخصیت اصلی داستان وجود داشته باشند و درواقع اتفاقات روی داده در بازی چیز دیگری باشند. باتوجه به وجود این المان‌ها در بازی می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بخش‌های تصمیم‌گیری در بازی اهمیت بالایی خواهند داشت زیرا بازیکنان هیچ‌گاه نمی‌توانند به‌صورت کامل به دیگر شخصیت‌ها اعتماد کنند و همین موضوع می‌تواند موجب ارزش بالا تجربه دوباره بازی شود.

بازگشت شخصیت‌های محبوب نسخه پیشین بازی

بازی Resident Evil 8: Village

براساس اطلاعات لو رفته شخصیت‌های محبوبی نظیر کریس ردفیلد (Chris Redfield) و ایتن وینترز(Ethan Winters) دوباره در بازی Resident Evil 8: Village به‌روایت داستانی بازی اضافه خواهند شد و هم‌چنین گفته شده است که نقش این دو شخصیت در بازی بسیار پررنگ خواهد بود. دلیل این‌که چرا هر دو شخصیت راه خود را به روستاهای مخوف اروپایی پیدا خواهند کرد هم‌چنان نامعلوم است، اما برخی شایعات از این گزارش دارند که شخصیت ایتن در بازی به‌دنبال انتقامی سخت از کریس ردفیلد به‌دلیل کشته شدن شخصیت میا (Mia) و یا فرزند آن‌ها است. البته باید اشاره کنیم که این اطلاعات کمی تعجب‌برانگیز به‌نظر می‌رسند زیرا طبق اطلاعات گفته شده است که تمامی این اتفاقات در فلش بکی در ذهن ایتن رقم خواهد خورد و بازیکنان قادر نخواهند بود به‌صورت مستقیم به‌تجربه رویدادهای پیش‌آمده بپردازند.

طرفداران متعصب فرانچایز Resident Evil شاید با بازی به‌مشکل بربخورند

بازی Resident Evil 8: Village

باتوجه به تمامی المان‌های اضافه شده به‌بازی و تغییر کامل عملکرد زاویه دید در بازی پیش‌بینی می‌شود آن دسته از طرفدارانی که مدت بسیار زیادی است مخاطب سری بازی‌های Resident Evil هستند نتوانند ارتباط خوب و مفیدی با بازی برقرار کنند. در نسخه گذشته تنها تغییر زاویه دوربین بازی کافی بود تا انتقادات بی‌شماری از سوی طرفداران سرسخت بازی به‌سمت کپکام سرازیر شود، اما در بازی Resident Evil 8: Village کپکام حتی یک قدم فراتر برداشته است و سعی داشته است تا المان‌های عناوین سحرآمیز و افسانه‌ای را نیز به بازی اضافه کند که قطعا باعث ناراحتی بیشتر برخی از بازیکنان این فرانچایز خواهد شد. اما باتوجه به بازسازی و انتشار چندین عنوان از نسخه‌های پیشین این فرانچایز نظیر بازی Resident Evil 2 Remake انتظار می‌رود که در حال حاضر هر دو دسته از طرفداران این سری‌بازی‌ها راضی و خشنود باشد و این اجازه را به‌کپکام بدهند تا این شرکت بتواند این فرانچایز سال‌خورده را وارد فاز و نسل جدیدی کند.

بازی Resident Evil 8: Village
Telegram
بازی Resident Evil 8: Village
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *