معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / ۱۰ بازی پرفروش کپکام

۱۰ بازی پرفروش کپکام

آمار ۱۰ بازی پرفروش کپکام منتشر شده است و همان‌طور که می‌شد حدس زد، بازی‌های Monster Hunter و Resident Evil، ۱۰ رتبه اول بازی‌های پرفروش را در اختیار خود قرار داده‌اند.

10 بازی پرفروش کپکام
مهم‌ترین نکته مربوط به این آمار که فروش محصولات کپکام تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ را نشان می‌دهد، رد شدن فروش بازی Resident Evil 7 از مرز هفت میلیون کپی است. این بازی بعد از بازی RE6 (با ۷٬۴ میلیون) و بازی RE 5 (با ۷٬۶ میلیون)، همچنان سومین بازی پرفروش فرنچایز Resident Evil محسوب می شود. البته بازی Resident Evil 7 شروع خوبی نداشت و در شش ماه اول عرضه خود، فقط توانسته بود نیمی از اندازه فروش بازی‌های RE 5 و RE 6 در همین بازه زمانی را به فروش برساند. به همین خاطر، افزایش فروش آن پس از عرضه در سال ۲۰۱۷ می‌تواند خبر خوشحال‌کننده‌ای برای کپکام باشد.

بازی Resident Evil 2 Remake نیز سرانجام توانست فروشی بیشتر از نسخه اصلی داشته باشد. این بازی با فروش ۵٬۸ میلیون، اکنون فاصله‌ای تقریبا یک میلیونی با نسخه اصلی بازی RE 2 (با فروش ۴٬۹۶ میلیون) دارد. فروش این بازی نسبت به آمار پیشینی که کپکام در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ منتشر کرده بود، نزدیک به یک میلیون افزایش داشته است.

البته ستاره اصلی کپکام همچنان بازی Monster Hunter است که نسخه World آن، فروش فوق‌العاده ۱۴٬۹ میلیون واحد را تجربه و آن را به پرفروش‌ترین بازی کپکام در تاریخ تبدیل کرده است. رتبه دوم پرفروش‌ترین بازی‌های کپکام متعلق به Resident Evil 5 است که با ۷٬۶ میلیون، فروشی تقریبا به اندازه نصف Monster Hunter داشته است. بازی‌های Monster Hunter Freedom 3، Monster Hunter Generation و Monster Hunter 4 Ultimate با فروش‌های به ترتیب ۴٬۹ میلیون، ۴٬۳ میلیون و ۴٬۲ میلیون، رتبه‌های هشتم، نهم و دهم این لیست را تشکیل داده‌اند.

بسته الحاقی Monster Hunter World Iceborne در ژانویه برای رایانه‌های شخصی منتشر شد و به همین خاطر، فروش آن روی این پلتفرم در این لیست دیده نمی‌شود. با این حال، فروش کنسولی آن از عرضه در سپتامبر ۲۰۱۹ تا حالا به ۳٬۲ میلیون واحد رسیده است.

بازی Devil May Cry 5 نیز با فروش ۳٬۱ میلیون واحدی، اکنون به پرفروش‌ترین بازی در این فرنچایز تبدیل شده و اگرچه این فرنچایز هیچ‌وقت پرفروش‌ترین مجموعه کپکام نبوده، اما فروش بالای نسخه جدید آن و امتیازات مثبتی که از سوی رسانه‌ها دریافت کرده می‌تواند به این معنی باشد که کپکام فعلا قصد ترک این مجموعه را ندارد و ممکن است حتی در آینده‌ای نزدیک، شاهد معرفی بازی DMC جدید نیز باشیم.

تنها نقطه سیاه کارنامه کپکام، بازی‌های مبارزه‌ای آن است. بازی Street Fighter 5 با فروش ۴٬۱ میلیون واحد، تازه توانسته از فروش بازی Street Fighter 2 Turbo در پلتفرم SNES سبقت بگیرد. اگر نسخه‌های مختلف بازی Street Fighter 4 را هم در نظر بگیریم، حتی آن‌ها هم فروش ترکیبی بیشتری از بازی Street Fighter 5 دارند. با این حال، این بازی حداقل در ۱۵ بازی پرفروش کپکام است؛ برخلاف بازی Marvel Vs. Capcom که با فروش ۱٬۴ میلیون واحدی، در رتبه ۶۰ قرار دارد.

 لیست ۱۰ بازی پرفروش کپکام

 

۱. Monster Hunter World:  میلیون ۱۴٬۹

۲. Resident Evil 5 (نسخه‌های پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰): ۷٬۶ میلیون

۳. Resident Evil 6 (نسخه‌های پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰): ۷٬۴ میلیون

۴. Resident Evil 7: میلیون ۷

۵. Street Fighter 2 (SNES): میلیون ۶٬۳

۶. Resident Evil 2 Remake: میلیون ۵٬۸

۷. Resident Evil 2 (PS1): میلیون ۴٬۹۶

۸. Monster Hunter Freedom 3 (PSP): میلیون ۴٬۹

۹. Monster Hunter Generations (3DS): میلیون ۴٬۳

۱۰. Monster Hunter 4 Ultimate (3DS):  میلیون ۴٬۲

به غیر از بازی‌های مبارزه‌ای، به نظر می‌رسد که کپکام به روزهای اوج خود بازگشته و با توجه به عرضه بازسازی بازی Resident Evil 3 در آینده‌ای نزدیک، این کمپانی بزرگ در حال نزدیک شدن به دوره‌ای طلایی است که کسی پنج سال پیش فکرش را هم نمی‌کرد.

باید همه امیدوار باشیم که کپکام حداقل تا با عرضه یک بازی Bionic Commando جدید به روند خوب خود ادامه دهد!

 

10 بازی پرفروش کپکام
Telegram
10 بازی پرفروش کپکام
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *