معماری
خانه / موبایل و تبلت / ۱۰ گوشی مورد انتظار سال ۲۰۱۷

۱۰ گوشی مورد انتظار سال ۲۰۱۷

از آن جایی که سال ۲۰۱۶ دارد به پایان خود نزدیک می شود ، ما به فکر این افتادیم که مورد انتظار ترین گوشی های هوشمند جدید که انتظار می رود در سال ۲۰۱۷ عرضه شوند، چه می باشند. برای آشنایی با این گوشی ها در ادامه با ما همراه باشید.

از بسیاری جهات سال ۲۰۱۶ یک سال انتقالی بود، سال تقریبا یک دست و بی تنوعی برای رشد گوشی های هوشمند ، بدون هیچ انقلاب پیشگامانه ی جدید در بازار به تثبیت رسیده ی گوشی ها، اما چیزی که این سال با خودش داشت ، به ارمغان آوردن اصلاحات ریز و کوچک به شدت مورد نیاز بود. سال ۲۰۱۶ اهمیت طراحی خوب را تایید و تصدیق کرد به طوری که هم اکنون حتی گوشی های مقرون به صرفه تر نیز از ساخت بدنه ی فلزی و یا شیشه ای شیک و زیبا بهره می برند. این سال سطح استاندارد را حتی بالاتر از سال های گذشته برده است.

این روند مطمئنا در سال ۲۰۱۷ هم ادامه پیدا خواهد کرد، و دوران دستگاه های پلاستیکی ارزان تمام شده به نظر می رسد، ۲۰۱۶ همچنین نشان داد که کاربران دبگر حافظه ی داخلی کم و ناچیز را تحمل نمی کنند و روز های حافظه ی داخلی ۱۶ گیگابایتی گوشی ها همین الان هم به پایان رسیده است و امیدواریم که این روند ارتقا در سال ۲۰۱۷ هم ادامه داشته باشد و ممکن است که ۶۴ گیگابایت به میزان حافظه داخلی استاندار و پایه برای همه به جز Apple تبدیل شود.

اگرچه اما زمانی که صحبت از طراحی بدنه می شود ، دقیقا این Apple است که احتمالا بزرگترین کار انقلابی را در این زمینه ارائه دهد، با گوشی جدید شایعه شده اش که دارای بازطراحی کلی و بنیانی دوباره و تقریبا بدون هیچ حاشیه خواهد بود. بدون هیچ معطلی دیگر می رویم به سراغ مورد انتظار ترین گوشی های هوشمند جدید سال ۲۰۱۷ و قابلیت ها و امکاناتی که انتظار می رود با خود به همراه داشته باشند.

    ۱۰# : HTC Ocean

تاریخ عرضه مورد انتظار : بهار سال۲۰۱۷

    آیا این می تواند آخرین شانس HTC باشد؟

۱۰ گوشی برتر ۲۰۱۷
htc-11-concept-renders-4

بر کسی پوشیده نیست که کمپانی HTC هم اکنون بسیار از روز های اوج و طلایی خودش فاصله گرفته است ، موقیت مالی مشکل دارش و وضعیت متزلزلش با بسیاری از اپراتور های آمریکایی (گوشی HTC 10 این شرکت به سرعت در بسیار از اپراتور ها متوقف شده است) آینده ی بخش گوشی این کمپانی را نا معلوم می سازد. اگرچه، تمامی شایعات با یکدیگر توافق دارند که این شرکت هنوز تسلیم نشده است و در واقع در حال آماده شدن برای یک تلاش بیشتر دیگر برای رو به رویی و مبارزه با برترین گوشی ها است. با HTC Ocean یا HTC 11 آشنا شوید ، گوشی هوشمندی که انتظار می رود پرچمدار سال ۲۰۱۷ این کمپانی تایوانی باشد. شایعات پیرامون HTC Ocean حاکی از آن است که این گوشی با خود چندین قابلیت نو آورانه را به همراه خواهد داشت مثل کناره های حساس به بالا و پایین کشیدن که می توانید از آن برای کنترل بلندی صدا استفاده کنید. با یک پارچگی نزدیک با دستیار صوتی جدید گوگل (Google Assistant) و سیستم دوربین دوگانه ، انتظار می رود HTC Ocean در بهار سال ۲۰۱۷ عرضه گردد.

    ۹# :Sony Xperia 2017 Edition

    تاریخ عرضه مورد انتظار : بهار سال ۲۰۱۷

    آیا Sony می تواند کاری کند تا گوشی هایش مورد توجه قرار بگیرند؟

۱۰ گوشی برتر ۲۰۱۷
xperia-0hh

Sony هم همانند HTC کمپانی دیگری با نام برند معروف بوده که بزرگ تر از توانایی های گوشی سازی اش است ، سری گوشی های هوشمند Xperia سونی حضور بسیار کم رنگ و محدودی در ایالات متحده آمریکا دارند ، و در اروپا و آسیا هم وضع آن ها چنان تعریفی نداشته و فاصله بسیار زیادی با تبدیل شدن به پر فروش ترین گوشی هوشمند بازار دارد. اما به هر حال در حال سر پا نگه داشتن خود بوده و همچنین از برنامه ی عرضه ی تهاجمی نیز پیروی می کند که تقریبا هر ۶ ماه یک گوشی جدید را معرفی می نماید. گوشی Sony Xperia 2017 Edition که نسخه ی جدید سال ۲۰۱۷ سری گوشی های اگسپریا سونی بوده انتظار می رود قدمی دیگر در راستای اصلاحات باشد که از جدید ترین و قدرت مند ترین چیپست شرکت کوالکام به همراه توجه خاص و معروف سونی به جزئیات و ریزه کاری های طراحی، بهره خواهد برد.

    ۸# : گوشی های جدید سریMoto

    تاریخ عرضه مورد انتظار : تابستان سال ۲۰۱۷

    Moto Mods های بیشتر

۱۰ گوشی برتر ۲۰۱۷
lenovo-hh2

عرضه ی گوشی Moto Z توسط کمپانی Lenovo در سال ۲۰۱۶ یکی از خاص ترین عرضه های این سال بود، با وجود کانسپت Moto Mods یا موتو مدها که می توانند قابلیت های گوشی را با استفاده از یک بلندگو، پروژکتور کوچک و پک باتری و دیگر مد های دیگر  تفویت کنند که ایده ی جالبی به نظر می آید.  در سال ۲۰۱۷ اما انتظار می رود که Moto تاکید بیشتری بر روی این مد ها داشته باشد که گرچه قماری پر ریسک بوده اما برای به موفقیت رسیدن این کانسپت و ایده ی اولیه لازم می باشد. چیزی در حدود ۲۰ مد جدید به همراه گوشی هوشمند با همراهی جدیدترین پردازنده و تکنولوژی موجود در دست ساخته می باشند و تاریخ عرضه ی انتظار رفته نیز تابستان سال ۲۰۱۷ است.

    ۷# : Huawei P10

    تاریخ عرضه ی مورد انتظار : آوریل سال ۲۰۱۷

    Huawei هم اکنون سومین تولید کننده ی بزرگ گوشی هوشمند در دنیا است.

۱۰ گوشی برتر ۲۰۱۷
huawei-hh

Huawei اسمی نیست که شما هیچ وقتی در ایالات متحده می شنوید اما این موضوع در دیگر نقاط سر تا سر جهان کاملا معکوس می باشد، این کمپانی که کارش را از چین اغاز کرده است در حال تسلط بر روی اروپا و سایر نقاط دنیا با سرعت بسیار بالایی می باشد به طوری که هم اکنون پس از گذشت چند سال به سومین تولید کننده ی بزرگ گوشی های هوشمند در دنیا پس از Apple و Samsung تبدیل شده است. و تا به حال طراحی ، رابط کاربری ، عملکرد و دوربین گوشی های خود را به شدت ارتقا بخشیده است. گوشی Huawei P10 هم انتظار می رود در سال ۲۰۱۷ جایگزین گوشی P9 شود و به عنوان پرچمدار سال ۲۰۱۷ این شرکت باشد که از ان انتظار سیستم دوربین دوگانه ی اصلاح شده و بهتر و ساخت بدنه ی فلزی شیک و زیبا داریم.

    ۶# :OnePlus 5

    تاریخ عرضه ی مورد انتظار : تابستان سال ۲۰۱۷

    حرفه ای شدن OnePlus با گوشی سرامیکی

۱۰ گوشی برتر ۲۰۱۷
oneplus-hh2

داستان شرکت OnePlus داستان موفقیت غیر منتظره ی سال ۲۰۱۶ است، شرکتی که در شعار خود قول داده است تا هیچ گاه قانع نشود و از پیشرفت دست نکشد و در چند سال گذشته گوشی های ارزش بالا نسبت به پول پرداختی بسیار خوبی داشته است. اما تنها در سال ۲۰۱۶ بود که این شرکت موفق شد گوشی های هوشمندی واقعا پخته و چشمگیر همچون OnePlus 3 و OnePlus 3T را تولید کند. گوشی هایی باریک، شیک و زیبا با کیفیت ساخت بدنه حرفه ای ، عملکرد روان، سخت افزار رده بالا و درجه یک ، دوربین عالی و سیستم شارژ فوق سریع Dash Charge که همگی آن ها سبب به وجود آمدن صف ها طولانی و درخواست بالا برای این گوشی شدند. نیازی هم به گفتن نیست که سطح انتظارات برای گوشی OnePlus 5 (بله درست شنیدید، طبق شایعات OnePlus شاید از OnePlus 4 به دلایل شانس بد با شماره ۴ بگذرد و مستقیما به سراغ OnePlus 5 برود) بسیار بالا بوده. انتظار می رود که گوشی OnePlus 5 با بهره گیری از بدنه سرامیکی حرفه ای و آخرین و قدرت مندترین سخت افزار های موجود به بازار بیاید.

    ۵# :LG G6

    تاریخ عرضه ی مورد انتظار : بهار سال ۲۰۱۷

    تجدید نظر LG در مورد کانسپت گوشی های هوشمند ماژولار

۱۰ گوشی برتر ۲۰۱۷
lg-hh

پرچمدار سال ۲۰۱۶ کمپانی LG یعنی گوشی LG G5 یک فاجعه برای این شرکت بوده است ، LG تعداد بسیار کمی از این گوشی را توانست به فروش برساند و کانسپت گوشی هوشمند ماژولار که الجی به تبلیغ آن پرداخته بود نتوانست موفق ظاهر شود و به شکستی دیگر برای این شرکت تبدیل شد از آنجا که تنها ۳ ماژول برای گوشی LG G5 موجود بود و هیچ کدام یک از آن ها نیز چندان مفید و پر استفاده نبودند. شایعات حاکی از آن است که LG G6 شاهد یک بازبینی اساسی خواهد بود که با توجه به شکست سال گذشته چندان دور از ذهن به نظر نمی رسد. طبق گفته ها نیز به نظر می رسد که LG قصد ترک طراحی ماژولار را داشته و این بار به سراغ طراحی سنتی تری خواهد رفت که ما را بسیار کنجکاو کرده تا ببینیم LG چه چیزی را در بهار ۲۰۱۷ به ما نشان خواهد داد.

    ۴# :‌بازگشت Nokia به دنیای گوشی های هوشمند

    تاریخ عرضه ی مورد انتظار : بهار سال ۲۰۱۷

    آیا پادشاه می تواند جایگاهش را باز پس گیرد؟

۱۰ گوشی برتر ۲۰۱۷
nokia-1

کمپانی Nokia هیچ گاه در ایالات متحده آمریکا حضور پر رنگی نداشت و چندان بزرگ نبود ، اما در تقریبا هر نقطه ی دیگری در سطح کره زمین و به خصوص اروپا نام بسیار بزرگ و درخشانی بود، جایی که در آن حتی تا به امروز نیز طرفداران وفادار و پایبندی دارد. تنها اشاره ی کوچکی به گوشی افسانه ای Nokia 3310 نیاز است تا جرقه و درخشش اشتیاق را در چشمان تعداد بسیار زیاد تر از آن چیزی که فکرش را می کنید، از مردم مشاهده کنید. انتظار می رود که کمپانی Nokia به عنوان یک برند با دو گوشی جدید در اوایل سال ۲۰۱۷ بازگردد، طبق اخبار هر دو گوشی از سیستم عامل Android استفاده خواهند کرد و هر دو نیز در چین به تولید خواهند رسید اما با طراحی و فوت کوزه گری مخصوص مهندسانی با پیش زمینه ی Nokia. ما انتظار چیز شگفت انگیزی را از نوکیا نداریم اما حقیقتا به صورت مخفیانه همه ی ما دلمان یک چیز عالی از کمپانی پر آوازه Nokia می خواهد.

    ۳# :نسل دوم گوشی هایGoogle Pixel

    تاریخ عرضه ی مورد انتظار : اکتبر سال ۲۰۱۷

    پس از گوشی های Pixel اولیه ی عجله ای اما همچنان عالی، آیا Google می تواند گوشی هوشمند را به تکامل برساند؟

   

۱۰ گوشی برتر ۲۰۱۷
pixel-hh

گوشی های هوشمند Google Pixel و Google Pixel XL توانستند ثابت کنند که سوپرایز های بزرگ سال ۲۰۱۶ هستند ، اولین گوشی های تمام و کمال گوگل دارای عملکردی فوق العاده با اجرای روان پلتفرم Android ، پردازشگری قوی در سیستم بر چیپ اسنپ دراگون ۸۲۱ ، دوربین های عالی و طراحی توجه بر انگیز می باشد. اما آیا شما می دانستید که Google در طراحی و عرضه ی نهایی گوشی های Pixel عجله ی زیادی کرد؟ در سال ۲۰۱۷ اما این کمپانی وقت کافی خواهد داشت تا به این محصول بیشتر بپردازد و بر روی آن یک پولیش نهایی خوب انجام دهد و امید ما بر روی موفقیت بیش از پیش نسخه ی بعدی این گوشی ها بسیار بالا می باشد. و همچنین با وجود یک سال تجربه با دستیار صوتی جدید کمپانی گوگل (Google Assistant) می توانیم ببینیم که این بار این هوش مصنوعی چگونه بر روی گوشی های جدید Google شکل می گیرد.

    ۲# :‌Samsung Galaxy 8وSamsung Galaxy S8 edge

    تاریخ عرضه ی مورد انتظار : مارس یا آوریل سال ۲۰۱۷

    Samsung نیاز دارد تا نشان دهد که می تواند گوشی های عالی که منفجر نمی شوند تولید کند

   

۱۰ گوشی برتر ۲۰۱۷
s8-hh

بعد از ناکامی گوشی Galaxy Note 7 کمپانی Samsung نیاز دارد تا گوشی های Galaxy S8 و Galaxy S8 Edge درست از آب در بیایند. ما هنوز تمام چیز ها را در مورد این گوشی ها نمی دانیم ،  اما سطح انتظارات نمی توانست بیش تر و بالا تر از این باشد. گوشی Galaxy S7 Edge سطح استاندارد و انتظارات را بالا برد و به عنوان یکی از بهترین گوشی های هوشمند سال ۲۰۱۶ ظاهر شد و خانواده ی Galaxy S8 هم باید برای موفقیت این مسیر را با طراحی ترکیب شده ی فلز و شیشه ، پردازشگر رده بالا و درجه یک و دوربین سوپر سریع با قابلیت فوکوس دو پیکسلی ادامه دهد. همچنین از خبر ها شنیده می شود که Galaxy S8 به همراه خود ارتقایی برای دوربین جلوی گوشی به ارمغان می آورد و فوکوس اتوماتیک را به آن اضافه می کند اما شایعات تا به این جا حاکی از است که بر روی Galaxy S8 خبری از سیستم دوربین دوگانه نیست.

    ۱# : Apple iPhone 8

    تاریخ عرضه ی مورد انتظار : اواخر سپتامبر ۲۰۱۷

    بزرگترین ارتقا iPhone در تاریخ

۱۰ گوشی برتر ۲۰۱۷
iphone-8-concept-h

iPhone ، پر فروش ترین گوشی هوشمند دنیا، این بار احتمالا شاهد طراحی دوباره خواهد بود که می تواند بزرگ ترین بازطراحی این گوشی تا به حال باشد، سال ۲۰۱۷ دهمین سالگرد گوشی iPhone می باشد و زمان این مناسبت درست هم زمان شده است با چند پیشرفت هیجان انگیز در حوزه ی صفحه نمایش ها که می تواند به Apple اجازه دهد تا این آیفون را به اولین ایفون با طراحی تقریبا بدون حاشیه تبدیل کند. اما اگر شما متعجب شده اید و در فکر یک راه ممکنی هستید که این طراحی چگونه خواهد بود ، می توانید به سراغ گوشی Xiaomi Mi Mix رفته و به ان نگاه بیاندازید، گوشی محدود تولید شده ای که دارای ظاهری خیره کننده و تکنولوژی جدید می باشد. حال این را در کنار قدرت پردازنده های سری A کمپانی Apple و پلتفرم فوق العاده iOS آن با اکوسیستم اپلیکیشن های غنی اش قرار دهید، آن گاه می توانید بفهمید که دلیل این همه هیجان برای iPhone 8 از کجا سر چشمه می گیرد. سال ۲۰۱۷ همچنین می تواند اولین بار باشد که ما شاهد یک iPhone با قابلیت شارژ بدون سیم علاوه بر استفاده از یک ماده کاملا جدید برای ساخت گوشی خواهیم بود، سرامیک به شدت مقاوم در برابر خش.

مورد انتظار ترین گوشی هوشمند سال ۲۰۱۷ شما چیست؟

منبع:tech.gamefa

تلگرام
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *