معماری
خانه / نقد و بررسی تخصصی / بازی / گزارش مالی شرکت تیک‌ تو منتشر شد| GTA 5 همچنان یکه‌تاز این شرکت

گزارش مالی شرکت تیک‌ تو منتشر شد| GTA 5 همچنان یکه‌تاز این شرکت

گزارش مالی شرکت تیک‌ تو
تیک‌ تو

با به پایان رسیدن سه ماهه مالی اخیر، بسیاری از شرکت‌ها از میزان فروش بازی‌هایشان گزارشی منتشر می‌کنند. در همین راستا شرکت  تیک‌ تو به تازگی گزارش مالی خود را منتشر کرده. این گزارش مربوط به فروش این شرکت در سه ماهه پایانی سال تا تاریخ ۳۱ دسامبر است. و این آمار نشان‌دهنده عملکرد این شرکت نسبت به دوره مشابه در سال گذشته است. در ادامه با ما باشید.

در ابتدا شرکت  تیک‌ تو فروش تعدادی از عناوین خود را اعلام کرد. Mafia III تا به حال پنج میلیون نسخه فروش داشته‌ (این بازی در هفته اول عرضه خود ۴٫۵ میلیون نسخه فروخت و رکوردی تازه برای تیک تو ثبت کرد) در حالی که Civilization VI بیش از یک و نیم میلیون نسخه فروش داشته. به خاطر داشته باشید که وقتی می‌گوییم یک و نیم میلیون نسخه فروش داشته به این معناست که یک و نیم میلیون نسخه برای خرده‌فروشان ارسال شده، نه تعدادی که به فروش رفته.

در این رابطه مدیرعامل شرکت تیک تو، استرائوس زنیلک (Strauss Zelnick)، اعلام کرد Grand Theft Auto V هفتادوپنج میلیون نسخه فروش داشته؛ آخرین تعداد فروشی که از این بازی اعلام شد هفتاد میلیون بود. همچنین زلنیک اعلام کرد که NBA 2K17 نزدیک به هفت میلیون نسخه فروخته که ده درصد نسبت به NBA 2K16 افزایش داشته است. این بازی آماده است تبدیل شود به پر فروش‌ترین بازی ورزشی که تا به حال ۲K منتشر کرده. وی اضافه کرد بازی‌بازان جمعاً ۱ بیلیون مسابقه برگذار کرده‌اند که نیمی از آن به صورت آنلاین بوده است.

زلنیک همچنین اعلام کرد که عنوان Civilization در مجموع نزدیک به ۴۰ میلیون نسخه فروش داشته است.

از لحاظ عملکرد مالی، تیک تو ۴۷۶٫۵ میلیون دلار درآمد داشته که این میزان رشد ۱۵ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد که رقم ۴۱۴٫۲ میلیون دلار بوده. بازی‌های GTA V، GTA Online، WWE 2K17، NBA 2K17 و Civilization VI به عنوان پر درآمد‌ترین بازی‌های این شرکت اعلام شدند.

درآمد حاصل از محتوای دیجیتالی ۶۴ درصد رشد داشته و از رقم ۱۴۶٫۴ میلیون دلار به ۲۴۰٫۲ میلیون دلار رسیده. علاوه بر آن درآمد بسته‌های الحاقی و هزینه‌هایی که از طریق آن به دست می‌آیند سی و نه درصد از فروش دیجیتالی و بیست درصد از کل درآمد این شرکت را شامل می‌شود.بازی‌های GTA V، GTA Online، Civilization VI و NBA 2K17 در این قسمت به عنوان پر فروش‌ترین‌ها معرفی شدند.

به طور کلی تیک تو، در این دوره ۲۹٫۸ میلیون دلار ضرر داشته که می‌تواند بهتر از سال قبل باشد؛ سال قبل این رقم ۴۲٫۴ میلیون دلار بود. مدیر عامل تیک تو، استرائوس زنیلک (Strauss Zelnick)، اضافه کرد:

    این دوره زمانی برای شرکت ما بسیار موفقیت آمیز بود. تقاضای مصرف‌کنندگان برای عناوین تازه منتشر شده و همینطور بازی‌هایی که در راه هستند نیز در این دوره بالا بود. و بازی‌بازان پس از خرید عناوین ما به طور قابل ملاحظه‌ای سرگرم می‌شوند. در نتیجه ما بهتر از آنچه تصور می‌کردیم عمل کردیم و این بهترین نتیجه‌ای بود که تا به حال در این‌چنین دوره زمانی به دست آوردیم.

تیک تو در این ماه ۲۵۰ میلیون دلار برای خرید شرکت سازنده بازی‌های موبایل، Social Point پرداخت کرد.

منبع:take2games.com

تلگرام
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *