معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / کونامی از ساخت یک آی پی جدید خبر می ‌دهد

کونامی از ساخت یک آی پی جدید خبر می ‌دهد

شرکت کونامی، یکی از ناشران و نام‌های مهم عرصه بازی‌های ویدیویی است که سابقه ساخت عناوین محبوبی همچونMetal Gear Solid  و بازی Silent Hill را دارد. نامی که نزد دوست‌داران بازی‌ها، بسیار شناخته شده است. حال، این شرکت خبر از ساخت یک آی پی جدید داده که به صورت جهانی شناخته شده است، اما Metal Gear Solid یا Silent Hill نیست. ماسامی ساسو (Masami Saso) سرپرست بخش اروپا در مصاحبه‌ای با وب‌سایت گیم اینداستری به این موضوع اشاره کرده، و از برنامه‌های جدید کمپانی برای کنسول‌های بازی، پس از روند خوب گذشته گفته است. روند خوبی که به لطف بازی‌های موبایلی، مانند بازی Yu-Gi-Oh و پشتیبانی خوب کونامی از آن‌ها شکل گرفت.

کونامی
در سال‌های گذشته، کونامی بازی‌های کمی برای کنسول‌های بازی منتشر کرده بود که از این بازی‌ها، می‌توان به بازیMetal Gear Solid V  و نسخه‌های فرعی آن، بازی Super Bomberman R، بازی Yu-Gi-Oh و مجموعه بازی‌های Pro Evolution Soccer اشاره کرد. بر اساس آخرین آمار در پنج سال گذشته این شرکت روند رو به رشدی را تجربه کرده است که در نتیجه سود بیشتری نیز نصیب آن شد. رشدی که بخش مهمی از آن، به دلیل حضور مجموعه PES و بازی‌های موبایلی کنار آن است. اما کونامی، هنوز کنسول‌های بازی را فراموش نکرده است:

    «با وجود اینکه شاهد حضور پلتفرم‌های جدید هستیم، اما به اعتقاد ما، بازی‌های باکیفیت کنسولی مهمترین برنامه‌های ما را دربر می‌گیرند. ما تلاش می‌کنیم تا ایده‌های نو بسازیم و از تکنولوژی روز دنیا در بازی‌های کنسولی استفاده کرده، و حتی این پیشرفت‌ها را به دیگر پلتفرم‌ها و دستگاه‌ها منتقل کنیم. پس ما در ادامه نیز به این روند ادامه می‌دهیم و هنوز هم تمرکز خود روی کنسول‌ها قرار داده‌ایم. همچنین ما قصد داریم تا دایره دسترسی‌ها و سهام خود را گسترش دهیم. علاوه‌بر بازی‌های چندپلتفرمی مانند مجموعه PES و بازی Yu-Gi-Oh ما در حال برنامه‌ریزی برای کار بر آی‌پی‌های شناخته شده به صورت جهانی هستیم.»

سرپرست بخش اروپای کونامی در پنجاهمین سالگرد تاسیس این کمپانی به عمر طولانی کونامی اشاره کرد و از توانایی‌های کونامی در این پنجاه‌ سال برای ساخت بازی، از آرکید گرفته تا بازی‌های کنسولی گفت. ساسو در ادامه بیان کرد:
     «این بخشی از میراث ماست که ایده‌ها و آی‌پی‌های جدیدی بسازیم که درخورد و مناسب زمانه خودش باشد. و ما باور داریم که این میراث و ویژگی خوب، باعث شده که در بازار بازی‌های موبایلی هم خوب ظاهر شویم. و اتفاقاً، تجربه ما در ساخت بازی‌های با کیفیت کنسولی، باعث ساخت بازی‌های موبایلی خوب شده است و این تجربه، در طول سالیان گذشته، با بازی‌های آرکید، بازی‌های کامپیوتری و البته، بازی‌های اجرا شده در مرورگرها تکمیل شده است.»

کونامی
Telegram
کونامی
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *