معماری
خانه / پلی استیشن 5 / شایعه | کوجیما در حال طراحی نسخه‌ جدیدی از سری Silent Hill برای کنسول پلی‌ اسیتشن ۵ است

شایعه | کوجیما در حال طراحی نسخه‌ جدیدی از سری Silent Hill برای کنسول پلی‌ اسیتشن ۵ است

علی رغم این موضوع که بازی Silent Hills ساخته‌ی کارگردان بزرگ صنعت بازی‌های رایانه‌ای یعنی هیدئو کوجیما (Hiddeo Kojima) سال ۲۰۱۵ در پی اختلافات میان کوجیما و شرکت کونامی (Konami) کنسل شد، اما هوادارن این مجموعه هرگز بابت اینکه پروژه دوباره بازگردد ناامید نشدند. اخباری مبنی بر اینکه دوباره باید شاهد از سر گیری پروژه‌ی Silent Hill شرکت کونامی توسط کوجیما خالق سری Metal Gear Solid باشیم. یک بار دیگر، شایعات حاکی از آن است که بازی دوباره در حال توسعه است. شرکت سونی با همکاری کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions) و کونامی برای عنوانی منحصر به فرد برای کنسول پلی‌ استیشن ۵ همکاری می‌کنند.

Silent Hill

طراحی نسخه‌ جدیدی از سری Silent Hill

در حالی که این شایعه قبلاً بارها و بارها مطرح شده است، این بار از جانب یک منبع معتبرتر به گوش می‌رسد. یوتیوبری به نام Moore’s Law is Dead، که پیش از این خبر دنباله‌ی God of War 2018 را اعلام کرده بود، در آخرین قسمت پادکست Broken Silicon، اعلام کرد که می‌تواند تقریباً تأیید کند که Silent Hills در حال ساخت برای کنسول نسل نهمی شرکت سونی توسط کوجیما پروداکشنز است و در رویداد The Game Awards 2020 این بازی معرفی می‌شود. در همین پادکست، او همچنین ادعا می‌کند که بازی بعدی استودیوی بلوپوینت گیمز (Bluepoint Games)، توسعه دهنده‌ی بازسازی Demon’s Souls، بازسازی عنوان کلاسیک کونامی یعنی Metal Gear Solid خواهد بود. گفته می‌شود، این بازسازی Metal Gear Solid به مدت سه سال در دست ساخت قرار خواهد گرفت. او همچنین ادعا می‌کند که علی رغم اینکه آن‌ها در حال توسعه هستند ، اما فعلا تصمیمی برای نمایش ویدیوی گیم‌پلی بازی در رویدادهای آینده را ندارند و سونی منتظر اعلام وضعیت پیشبرد بازی است زیرا نمی‌خواهد اشتباهاتی را که مایکروسافت هنگام معرفی Halo Infinite مرتکب شده است را تکرار کند.

اگرچه این اخبار هیجان انگیز به نظر می‌رسد و همچنین شایعات اخیر راجع به سونی در نقش پل ارتباطی بین هیدئو کوجیما و کونامی قرار دارد که پس از اختلافاتی که بر سر بازی Metal Gear Solid 5 بین آن‌ها ایجاد شد پروژه‌ی Silent Hills را به تعطیلی کشاند. اگرچه قابل باور است که Silent Hills در The Game Awards 2020 معرفی شود، با توجه به رابطه‌ هیدئو کوجیما با میزبان این رویداد یعنی جف کلی این موضوع بیشتر از قبل قوت گرفته است. این نکته هم قابل توجه است که که کوجیما فقط در طی چند ماه گذشته توسعه‌ی پروژه بعدی خود را آغاز کرده است و با این اوصاف بازی Death Stranding تنها شش ماه پس از اعلام همکاری سونی با کوجیما معرفی شد. این بدان معناست که کوجیما سابقه‌ی معرفی زودهنگام بازی‌هایش را در مراحل اولیه توسعه در کارنامه دارد.

با توجه به نوع جدایی که بین کوجیما و کمپانی کونامی اتفاق افتاد رد کردن شایعات همکاری و فاش نکردن جزئیاتی در مورد پروژه احتمالی بین آن‌ها امر بسیار طبیعی به شمار می‌آید. از طرفی هم کوجیما در پروژه‌ی قدیمی‌اش با گی‌یرمو دل تورو (Guillermo del Toro) کارگردان معروف آثاری همچون Pan’s Labyrith و Shape of Water همکاری داشت و دل تورو هم اعلام کرد تنها در صورتی به صنعت بازی‌های ویدیوئی باز می‌گردد که با کوجیما همکاری کند. در بازی Death Stranding شاهد حضور دل تورور در قالب نقش Deadman بودیم. همچنین لازم به ذکر است در حالی که در نسخه‌ی آزمایشی بازی Silent Hills به نام P.T تا مدتی قبل قابل بازی بود ولی برای کنسول پلی‌ اسیتشن ۵ تجربه‌ این بازی ممکن نیست و همین موضوع باعث احتمالاتی که شده که کونامی تصمیم دارد ذهنیت‌ها نسبت به پروژه‌ای که قبلا به نام این بازی بوده را دور کند و توجهات به عنوان جدید معطوف شود.

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *