معماری
خانه / کنسول بازی / کنسول Xbox Series X اجازه می دهد تا چندین بازی را در حالت آماده باش قرار دهید

کنسول Xbox Series X اجازه می دهد تا چندین بازی را در حالت آماده باش قرار دهید

کنسول نسل نهمی Xbox Series X به کاربران این قابلیت را می‌دهد تا هم‌زمان چندین بازی در حالت آماده‌باش قرار داشته باشند. این خبر شاید یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی است که تا کنون در رابطه با کنسول Xbox Series X منتشر شده، همان‌طور که ما در روز گذشته شاهد بودیم، در نمایش رونمایی از این کنسول مشخص شد که Xbox Series X قادر خواهد بود تصاویری با وضوح ۴K را با ۶۰ فریم در ثانیه اجرا کند و حتی در برخی موارد این مقدار به ۱۲۰ فریم در ثانیه نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

کنسول Xbox Series X

در مصاحبه صورت گرفته با سایت گیم‌اسپات، طراحان ارشد کنسول Xbox Series X در میزگردی سعی داشتند تا از دلایل خود برای انتخاب نام کنسول و قابلیت‌های فراوانی که این دستگاه در زمان عرضه خود در سال آینده خواهد داشت پرده‌بردای کنند. همچنین یکی از بخش‌های مهم این مصاحبه منحصر به عملکرد بازی‌ها در نسل آینده بود که در این خصوص تیم طراح کنسول Xbox Series X اظهار داشتند که در نسل پیش‌رو مخاطبان قادر خواهند بود به‌راحتی چندین بازی مورد علاقه خود را در حالت آماده‌باش قرار دهند تا هر زمان که خواستند به ادامه بازی خود بپردازند بدون معطل شدن از عنوانی به عنوانی دیگر بروند. و در ادامه بیان شد که: «امروزه و در نسل حاضر ما تکنولوژی‌هایی در اختیار داریم که این امکان را برای بازیکنان فراهم می‌کند تا در هر زمانی که بخواهند اراده کنند می‌توانند بازی خود را از همان‌ نقطه که رها کرده بودند پی بگیرند. و با توجه به این پیش زمینه چرا در نسل آینده ما شاهد این موضوع نباشیم که این اتفاق برای چندین بازی بیوفتد؟ بسیاری از بازیکنان تصمیم دارند تا تعداد مختلفی از عناوین را در عین حال تجربه کنند، و حال در نسل نهم این بازیکنان قادر خواهند بود تا در هر زمان که می‌خواهند بتوانند میان بازی‌های مختلف گردش داشته باشند و در عین حال هیچ زمانی را نیز برای آماده سازی بازی‌ها تلف نسازند. این موضوعات اهدافی است که ما روزانه در شرکت مایکروسافت با آن رو به رو هستیم و قصد داریم تا این ویژگی منحصر به‌فرد را به بهترین شکل ممکن روی کنسول Xbox Series X پیاده سازی کنیم.»

این ویژگی در صورت تحقق یک انقلاب در صنعت بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود، این قابلیت که شما بتوانید بدون نیاز به بستن بازی در حال تجربه عناوین مختلفی را در پشت صفحه بازگشایی و در حال آماده باش قرار دهید می‌تواند باعث شود تا شما ساعات بیشتری را صرف تجربه بازی‌های ویدیویی بکنید.

باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که کنسول Xbox Series X تا چهار برابر از ایکس باکس وان ایکس قوی‌تر است و با توجه به سخنان گفته شده در معرفی این کنسول، Xbox Series X توانسته است لقب سریع‌ترین کنسول جهان را نیز برای خود کند، پس می‌توانیم امید داشته باشیم که این کنسول بتواند این قابلیت را به‌راحتی به عمل درآورد و یک تغییر اساسی را در این صنعت ایجاد کند.

کنسول Xbox Series X
Telegram
کنسول Xbox Series X
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *