معماری
خانه / اخبار / کنترلر DualSense تاثیرات بسیاری بر بازی ها خواهد داشت

کنترلر DualSense تاثیرات بسیاری بر بازی ها خواهد داشت

یکی از جالب‌ترین بازی‌ها که در مراسم اخیر سونی رونمایی شد بازی Bugsnax بود. تیم توسعه‌دهنده این بازی، استودیوی Young Horses، برای ساخت بازی‌هایی مثل بازی Octodad شناخته شده است. اکنون به نظر می‌رسد که اعضای این استودیو قصد دارند مانند همان، یکی اثر عجیب و گیج‌کننده جدید خلق کنند.یکی از توسعه‌دهندگان این استودیو، فیلیپ تیبیتوسکی (Philip Tibitowski)، در مصاحبه‌ای با USGamer درباره قابلیت‌های جدید کنترلر DualSense و تاثیرات آن در تجربه گیمینگ ما صحبت کرد.

کنترلر DualSense

بازی Bugsnax به دلایلی زیادی در مراسم رونمایی پلی استیشن ۵ به چشم آمد. برای مثال، فضای بامزه و کودکانه آن با صحنه نهایی آن که بسیار ترسناک بود در تضاد است. طرفداران تصور می‌کردند که بازی Bugsnax یک بازی به سبک ترسناک خواهد بود. همچنین همکاری با گروه موسیقی انگلیسی Kero Kero Bonito زرق‌وبرق رونمایی از آن را بیشتر کرد.

پس از رونمایی از این بازی، USGamer مصاحبه‌ای را با فیلیپ تیبیتوسکی منتشر کرد که در آن صحبت‌هایی زیادی درباره مراسم رونمایی تا ساخت بازی Bugsnax به عمل آمده است. هرچند تیبیتوسکی درباره کنترل پلی‌استیشن ۵ موسوم به DualSense و ویژگی‌های آن که به گفته او تغییر زیادی ایجاد می‌کند نیز صحبت کرد. قابلیتی که تیبیتوسکی از آن بیشتر صحبت کرد Haptic Feedback بود که توسعه‌دهندگان با تنظیم آن می‌توانند از ویژگی‌های کنترلر DualSense استفاده کنند.

تیبیتوسکی در رابطه با قابلیت Haptic Feedback گفت: «دویدن در محیط‌های متفاوت حس‌های متفاوتی ایجاد می‌کند که تجربه آن بسیار جالب است. در گذشته، لرزش کنترلر حس خوبی داشت اما هیچوقت لازم نبود. اکنون باور دارم که Haptic Feedback این اوضاع را تغییر می‌دهد.»

تیبیتوسکی شفاف‌سازی کرد که Haptic Feedback می‌تواند با سطوح مختلف در مسیر فرار بازیکن قرار دارند سازگار شود و هنگام فرار دشمنان از تله به شما هشدار دهد. با وجود جالب بودن قابلیت Haptic Feedback در کنترلر جدید پلی‌استیشن، برخی نگران افزایش قیمت کنترلر DualSense هستند.

سونی همچنان از اعلام قیمت پلی‌ استیشن ۵ و کنترلرDualSense خودداری می‌کند. هرچند طرفداران پلی‌استیشن اطلاعات مفیدی را در رابطه با سخت‌افزار آن به‌دست آوردند. اطلاعات زیادی از کنترلر DualSense موجود نیست، اما همین اطلاعات کم برای هیجان‌زده کردن ما کافی است. این موضوع برای بازی Bugsnax نیز صدق می‌کند.

کنترلر DualSense
Telegram
کنترلر DualSense
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *