معماری
خانه / پلی استیشن 5 / کنترلر DualSense به بازیکنان اجازه می دهد تغییرات محیطی را حس کنند

کنترلر DualSense به بازیکنان اجازه می دهد تغییرات محیطی را حس کنند

به گفته فیل تیبیتوسکی (Phil Tibitoski)، یکی از سازندگان بازی Bugsnax، قابلیت بازخورد هپتیک در کنترلر DualSense به بازیکنان اجازه می‌دهد تفاوت حرکت در سطوح مختلف و آب و هوای بازی را احساس کنند.

کنترلر DualSense

در مصاحبه اخیر IGN با سازندگان بازی Bugsnax، فیل تیبیتوسکی درباره قابلیت‌های کنترلر DualSense و تکنولوژی بازخورد هپتیک می‌گوید:

در همه کنسول‌های قبلی از ویبره کنترلر استفاده می‌شد که روش خوبی برای نشان دادن برخی حالات در بازی‌ها بود، اما شخصا تا به امروز هیچ چیزی به پیچیدگی و حساسیت بازخورد هپتیک احساس نکرده بودم. در حالت اول شخص بازی Bugsnax، ما به کمک قابلیت بازخورد هپتیک توانستیم دویدن در سطوح مختلف و یا پریدن داخل آب را شبیه سازی کنیم. شما می‌توانید تفاوت دویدن در آب، شن،برف و یا چمن را با کنترلر DualSense حس کنید.حتی آب و هوای بازی‌ هم قابل لمس شده است و اگر در بازی یک طوفان شدید در حال رخ دادن باشد میتوانید با ویبره کنترلر متوجه شدت و جهت رعد و برقی که در بازی رخ داده را حس کنید. اما این کنترلر فقط به فناوری بازخورد هپتیک محدود نمی‌شود. ما از نور روی کنترلر برای نشان دادن میزان در خطر بودن شما در بازی استفاده کرده‌ایم. دکمه‌های L و R جلوی کنترلر هم کاربرد‌های بسیار زیادی خواهند داشت. برای مثال، تله‌های مختلف در بازی، احساس متفاوتی در ماشه‌های L و R کنترلر ایجاد می‌کنند تا بازیکن واقعا کشش و لرزش استفاده از این تله‌ها، و تفاوت آن‌ها با یکدیگر را حس کند.

قابلیت‌های مختلف کنترلر DualSense در شبیه‌ سازی حالات مختلف بازی‌ها عملکرد خیره کننده‌ای خواهد داشت و نقش بسیار پر رنگی در گیمپلی بازی‌ها ایفا خواهد کرد.

کنترلر DualSense
Telegram
کنترلر DualSense
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *