معماری
خانه / پلی استیشن 5 / کنترلر پلی استیشن ۴ با بازی های پلی استیشن ۵ سازگار نخواهد بود

کنترلر پلی استیشن ۴ با بازی های پلی استیشن ۵ سازگار نخواهد بود

اخبار مربوط به سخت‌افزار کنسول نسل بعدی سونی به صورت رسمی و طی انتشار یک پست روی وب‌سایت Playstation blog در دسترس عموم قرار گرفتند. طبق این اخبار شما نمی‌توانید از کنترلر پلی استیشن ۴ برای تجربه بازی‌های نسل بعدی استفاده کنید.

کنترلر پلی استیشن 4

در بخشی از وب‌سایت مربوطه در رابطه به سازگار بودن سخت‌افزارهای مربوط به پلی اسیتشن ۴ با پلی اسیتشن ۵ اینطور نوشته شده است:

کنترلر بی‌سیم دوال‌شاک و سایر کنترلر‌های تحت لیسانس ساخته شده توسط شرکت‌های Third party برای تجربه بازی‌های پلی استیشن ۴ که روی کنسول نسل بعدی پشتیبانی می‌شوند، کابرد خواهند داشت. لطفاً توجه داشته باشید که همه کنترلرهای تحت لیسانس ساخته شده توسط شرکت‌های third party روی کنسول پلی استیشن ۵ پاسخگو نخواهند بود. ما پیشنهاد می‌کنیم که با تولید‌کننده تماس بگیرید و ببینید که آیا کنترلر شما با پلی استیشن ۵ و بازی‌های خاص قابل پشتیبانی کار خواهد کرد یا خیر.

پس شما می‌توانید کنترلر دوال‌ شاک خود را به پلی استیشن ۵ متصل کنید اما فقط قادر به تجربه عناوین خاصی با کمک آن هستید. در ادامه توضیحات منتشر شده در وبلاگ پلی استیشن آمده است:

ما بر این باور هستیم که بازی‌های پلی استیشن ۵ باید از قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی که این کنسول در اختیارشان می‌گذارد نهایت استفاده را ببرند، مخصوصاً از قابلیت‌هایی که کنترلر بی‌سیم دوال‌سنس (DualSense) با خود به ارمغان خواهد آورد.

این وب‌لاگ توضیح می‌دهد که تجهیزاتی مثل فرمان رانندگی یا تجهیزات مربوط به هدایت هواپیما که برای بازی‌های شبیه‌سازی به کار می‌روند نیز به پلی استیشن ۵ متصل می‌شوند و شما قادر هستید تا از این تجهیزات برای تجربه بازی‌های پلی استیشن ۴ که روی کنسول نسل بعدی موجود هستند استفاده کنید. در عین حال انواع هدست‌های بی‌سیم پلتینوم (Platinum) و گلد (Gold) و همچنین سایر هدست‌هایی که توسط شرکت‌های third party ساخته شده‌اند و از طریق پورت USB یا پورت مخصوص صدا (Audio jack) به کنسول متصل می‌شوند نیز با سخت‌افزار پلی اسیتشن ۵ هم‌خوانی دارند.

اگرچه نرم‌افزار headset companion موجود برای پلی استیشن ۵ در دسترس نخواهد بود.

تجهیزات واقعیت مجازی پلی استیشن (Playstation VR) نیز از پلی استیشن ۵ پشتیبانی خواهند کرد. تنها چیزی که به این منظور نیاز خواهید داشت یک آداپتور است که توسط شرکت سازنده برای تمامی دارندگان پلی اسیتشنن ۵ بدون هزینه‌ اضافی در دسترس قرار خواهد گرفت.

در اخباری مشابه یک منبع ناشناس اطلاعاتی را از پلی استیشن ۵ فاش کرد که نشان می‌دهد پیش‌فروش این کنسول به‌زودی آغاز خواهد شد. در کنار تمامی قابلیت‌های رسمی منتشر شده از این کنسول نسل بعدی، قابلیت اجرای بازی‌های نسل قبلی (Backward compatibility) یکی از احتمالات است چرا که شرکت Sony اخیراً فرم ثبت اختراع این تکنولوژی را به ثبت رسانده است. بسیاری امیدوارند که پلی اسیتشن ۵ بتواند در زمان عرضه، ۱۰۰ بازی برتر پلی استیشن ۴ را به کمک این قابلیت اجر کند.

Telegram
T.me/giftcardarzan
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *